maritbet girişmaritbet

Hafele, Türkiye'deki hızlı büyümesini sürdürüyor!

Türkiye ve dünya çapında mobilya ve mimari donanımlar alanında yenilikçi ürünleri ve akılcı çözümleriyle tanınan Häfele, Türkiye’de büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yılı rekor büyüme seviyesiyle ile kapatan şirket, 2022 yılı içerisinde müteahhitler ve ihracatçı mobilya üreticileri aracılığıyla Avrupa ve Amerika’ya ihracatta önemli büyüme kaydetmeyi hedefliyor. 

Mart ayında düzenlenecek Yapı Fuarı’yla eş zamanlı olarak düzenlenecek olan Hardware Eurasia için geliştirdiği yeni 7 konsepti tanıtmaya hazırlanan Häfele, globalde uzun zamandır var olan ankastre ürünlerini de yakın zamanda Türkiye’ye taşımaya hazırlanıyor. 

HÄFELE CONCEPT TÜRKİYE’DE BİR İLK

Häfele’nin 99 yıllık bir geçmişe sahip olduğuna dikkat çeken Häfele Türkiye ve Bölge Ülkeler İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, “insan ve mekanın olduğu her yerdeyiz” diyerek şöyle devam etti: “Bir yanda mobilya ve kapı üreticileri ve bir yanda tasarımcılar ve mimarlar diğer yanda ise yatırımcılar ile bayileri ile beraber sektörün hizmetindeyiz. Ürün ve hizmetlerimiz ile tüm paydaşlarımıza zaman kazandırmak ve onların satışlarını artırmak temel işimiz. Markamız şemsiyesi altında yaşam alanlarında işlev, renk, stil ve form bütünlüğü ile benzersiz ürünlerimizi bir araya getirerek kullanıcı deneyimini geliştiriyoruz. 2 bin 400 sayfalık bir kataloğumuz var ve içerisinde çok nis ürünler bulunuyor. Burada ürün seçmesi, stile, renge, teknik detaylara göre farklılık gösteriyor. Ürünleri konut içerisinde seçerken, konutun fiyatına bakarak belirledik. Yine konutun stili de kullanılan ürünlerin formu da bu noktada belirleyici oldu. Burada konut pazarı için geliştirdiğimiz Häfele Concept iş fikrimiz devreye giriyor. İşlev şeması oluşturup mekanlarda ihtiyaçları belirledik. Mutfakta zeytinyağı tenekesinin yeri zemin değil, bu da kadının kaderi değil diye düşünüyoruz. Büyük markalar, konut projelerinin neredeyse tamamı için bu fikri satın aldı. Bu noktada evlere yeni bir normal, yeni bir standart getiriyoruz. Türkiye’de bunu biz geliştirdik, bizim için evlat gibi bir proje diyebiliriz. 

YENİLEME PAZARINDA BÜYÜME DEVAM EDECEK

Pandemi ile birlikte yenileme ve tadilat tarafındaki işlerin dört kata yakın arttığı bilgisini paylaşan Uytun, “Pandeminin avantaj olduğu sektörlerden birisi de bizimki oldu.  Salgınla beraber tüketicilerin artık ev ve ofisleri başta olmak üzere yaşam alanlarından beklentileri değişti.  Herkes evinde eskisine nazaran çok daha fazla vakit geçirdi. İnsanlar yaşadığı evlerde daha önce farkına varmadığı eskimiş ve işlevsiz olan birçok şeyi yenilemeye gitti. Bu da sektör genelinde ciddi bir büyüme sağladı. Bununla birlikte bizim de bu yılda bayılık başvurularımız çok hızlı arttı. 2022 yılında enflasyon ve döviz fiyatlarının iç talebi belirli bir ölçüde durdurması bekleniyor. Bizim pazar payımızın artmasından dolayı tekrar hızlı bir büyüme bekliyoruz. Özellikle konutlarda değer önermemiz an itibariyle emsalsiz bir seviyede” dedi.

“HÄFELE DÜNYA MOBİLYA ENDÜSTRİSİNE YÖN VERİYOR”

Häfele’nin oluşturduğu standardin mobilya ve konut endüstrisinin geleceğini değiştirdiğini söyleyen Uytun, “Kullanıcı deneyimi pazarlama ve ekonomi jargonunda kullanılan bir tabir ama bu gerçekten önemli bir kavram. Banyo yapıyorsunuz, ayna bugü yapmıyor. Bu bile çok önemli bir detay. Bunlar evin içerisinde her gün kullanılır hale geldiğinde sektörü değiştiriyorsunuz, yeni bir normal oluşturuyorsunuz. Eskiden bunların ihtiyaç olduğunun kimse farkında değildi, bugün kullanan herkes mutlu. Biz aslında mutluluk satıyoruz. Dünyada 1.4 milyar Euro cirosu olan Häfele, bu noktada dünyayı değiştiriyor diyebiliriz” diye konuştu.

7 YENİ KONSEPT GELİYOR

Markalı konutların neredeyse tamamında olduklarına vurgu yapan Uytun, sözlerine şöyle devam etti: “Şu an 47 projede varız, çünkü satışı destekleyen ve markaya güç katan bir konseptten bahsediyoruz. Müteahhitlere ilk defa anlattığımızda ilk korkusu ekonomik olmaması ve kârliliği bozacağı noktasında oluyor. Ancak satışın içindeki küçüklüğünü görünce müteahhitler direk olarak tercih ediyor. 
Öte yandan, bu sene Mart ayında katılacağımız fuarda lanse edeceğimiz 7 yeni konsept geliştiriyoruz. Bununla birlikte Türkiye’de ankastre ürünlere giriyoruz. Dünyada bu ürünlerde uzun zamandır varız, Türkiye’de satış sonrası hizmetleri kurgulamakta titiz davrandık. Artık hazırız. Fuarda bu ürünlerimizi de tanıtacağız.”

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Hafele, konutun satış argümanı Hafele Concept’i dünyaya açacak
  • 06.12.2022 10:33

Hafele, konutun satış argümanı Hafele Concept’i dünyaya açacak

Türkiye ve dünya çapında mobilya ve mimari donanımlar alanında yenilikçi ürünler ...

Häfele Concept, evlere yeni bir standart getiriyor
  • 09.05.2022 11:37

Häfele Concept, evlere yeni bir standart getiriyor

Türkiye ve dünya çapında mobilya ve mimari donanımlar alanında yenilikçi ürünler ...

Hafele, Türkiye'deki hızlı büyümesini sürdürüyor!
  • 28.01.2022 13:08

Hafele, Türkiye'deki hızlı büyümesini sürdürüyor!

Türkiye ve dünya çapında mobilya ve mimari donanımlar alanında yenilikçi ürünler ...

Häfele Discoveries platformu 4 Mayıs'ta başlıyor!
  • 03.05.2021 17:35

Häfele Discoveries platformu 4 Mayıs'ta başlıyor!

Tümüyle bir fuar deneyimi olarak tasarlanan Discoveries platformu yeniliklerin k ...

İzmit Körfezi'ndeki görüntü korkuttu!
  • 03.04.2021 14:06

İzmit Körfezi'ndeki görüntü korkuttu!

İzmit Körfezi'nde su yüzeyinde deniz salyasından (müsilaj) kaynaklı beyaz tabaka ...

Erkekler tadilat, kadınlar yeni ev almak istiyor
  • 14.10.2020 13:47

Erkekler tadilat, kadınlar yeni ev almak istiyor

Hafele Türkiye’nin araştırmasına göre, yeni satın alma planı yapan kesimin yüzde ...