Daikin hava temizleme cihazıyla ortamlar artık daha ferah!

Daikin hava temizleme cihazıyla ortamlar artık daha ferah!

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, yeni hava temizleme cihazı MCK70YV ile bahar aylarının kabusu polen alerjisine meydan okuyor.

Baharın gelmesiyle birlikte alerjik hastalıklarda büyük bir artış oluyor. Doğanın canlandığı ilkbahar mevsiminde ağaç, çiçek ve çimenlerin polenleri havada yayılarak bahar alerjisine yol açabiliyor. Halk arasında saman nezlesi de denilen ve alerjik bünyeli kişileri daha da çok etkileyen rahatsızlık yaşam kalitemizi düşürebiliyor.

 Patenti Daikin’e ait Flash Streamer teknolojisi ve HEPA filtre ile donatılan cihaz, sağlıklı ve temiz havanın şifresini veriyor. 100 metrelik bir alanda etki gösterebilen yeni hava temizleme cihazı MCK70YV, kedi köpek alerjisinden şikayet edenlere de efektif bir çözüm oluşturuyor. Böylece sevimli dostlarımızla aramıza alerjiler giremiyor. Ürün, doğru havanın yanı sıra nem verme özelliği sayesinde benzerlerinden ayrışıyor.

Yaşam kalitemizi düşüren alerjenlere son!

Sağlıklı ve kaliteli hava solumak günümüzün en önemli konulardan biri haline geldi. Havada bulunan yabancı maddeler alerjik hastalıkların başlıca nedenini oluşturarak hayat kalitesini düşüyor. Dizel egzoz partikülleri ve uçucu organik bileşiklerden oluşan alerjenlerin yanı sıra hayvan tüyleri, ev toz akarları, polenler, bakteriler de alerjik hastalıklara sebep olabiliyor. Özellikle bahar ayları alerji şikayetlerinin en üst düzeye ulaştığı zaman oluyor. İmmün sistemi vücudu bakteri, virüs gibi mikroplara ve zararlı maddelere karşı koruyor ancak yine de zararlı olmayan maddelere karşı immün sistem abartılı cevaplar verebiliyor. Buna da alerji deniliyor. Alerjik hastalar, bağışıklık sisteminin hassas olduğu bazı maddelerle karşılaşınca kaşıntı, kızarıklık, şişme, spazm, göz yaşarması, burun akıntısı gibi şikayetler yaşıyor. Polen, küf, hayvan tüyü ve ev tozu (akar) en sık karşılaşılan alerjenlerin başında geliyor. Ağaçlar ve çimenlerden yayılan polenler bahar alerjisinin nedenlerini oluşturuyor. Polenler havadan burun, göz ve boğaza yapışarak birikiyor ve alerjik reaksiyon sağlıyor. Bu nedenle soluduğumuz havanın temiz ve sağlıklı olması büyük önem taşıyor.

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, ürettiği hava temizleme cihazlarıyla ortam havasını kusursuz hale getiriyor. Patenti Daikin’e ait olan Flash Streamer teknolojisine sahip yeni hava temizleme cihazı MCK70YV ile alerjenlerin bol olduğu bahar aylarında rahat bir nefese kavuşmanın kapısını aralıyor. Cihaz, hayvanseverlerin en büyük sıkıntısı olan kedi ve köpek alerjisine karşı da mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Daikin ile doğru ve temiz hava 

Flash Streamer teknolojisi yüksek hızlı elektronlarla toz, polen, koku gibi istenmeyen faktörlerin moleküllerini ayrıştırarak yok edilmesi esasına dayalı olarak çalışıyor. Bu teknoloji sayesinde partiküller daha ilk aşamada yok olmaya başlıyor. Daikin patentli bu teknoloji, sektörün en yenilikçi ve iddialı hava temizleme teknolojisi olarak gösteriliyor. Flash streamer teknolojisinin yanı sıra elektrostatik HEPA filtre ile gücünü artıran MCK70YV model hava temizleme cihazı ev, ofis ve küçük mağazalar için ideal bir çözüm oluşturuyor. 0,3 μm büyüklüğündeki partiküllerin yüzde 99,97’sini yakalayan elektrostatik HEPA filtre, filtrenin inceliğine dayanan geleneksel HEPA filtrelere kıyasla daha düşük basınç kaybına sahip. Bu da daha iyi temiz hava anlamına geliyor.

Gözle görülmeyen partiküller bile hapsediliyor

Daikin’in benzersiz ‘flash streamer’ teknolojisi, elektrostatik HEPA filtre üzerinde tutulan zararlı maddeleri ve koku giderici filtre tarafından emilen kokuları ayrıştırıyor. Geleneksel hava temizleyicilerden farklı olarak, kolayca kirlenen ve düzenli olarak değiştirilmesi ve atılması gereken aktif karbon filtresine ihtiyaç bırakmıyor. Cihazlar için tasarlanmış filtreler 10 yıl süreyle kullanılabiliyor. Yeni hava temizleme cihazı MCK70YV standart toz ve koku sensörlerinin yanı sıra çok daha hassas PM 2.5 sensörleri de barındırıyor. Böylece gözle görülmeyecek kadar küçük olan ve solunum yollarına zarar veren partiküller dahi cihazda hapsedilip etkisiz hale getiriliyor.

Daikin’in üstün flash streamer teknolojili ve elektrostatik HEPA filtreli yeni hava temizleme cihazı MCK70YV, zararlı partiküllerden ayrışmış temiz hava sağlarken, kuru geçen kış aylarında da nem verme özelliğiyle dikkat çekiyor. Daikin’in üstün ve gelişmiş teknolojilerini kullanan hava temizleme cihazı MCK70YV, 100 metrelik bir alanda etkili olarak, benzerlerine göre fark sağlıyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

"Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan" Sensei, Daikin fabrikasında üretilmeye başlandı
  • 08.11.2022 11:28

"Duvar Tipi Tam Yoğuşmalı Kazan" Sensei, Daikin fabrikasında üretilmeye başlandı

Daikin Group içinde ilk kez Daikin Türkiye’nin Hendek’teki fabrikasında "Duvar T ...

Galataport İstanbul'a Daikin imzası!
  • 26.10.2022 11:07

Galataport İstanbul'a Daikin imzası!

Yılın Limanı ödülünü alan Galataport İstanbul projesinin iklimlendirmesinde Daik ...

Hampton by Hilton'un iklimlendirme çözümlerinde tercihi Daikin oldu
  • 21.09.2022 16:27

Hampton by Hilton'un iklimlendirme çözümlerinde tercihi Daikin oldu

Airport Otel AŞ'nin 120 milyon TL'lik yatırımla hayata geçireceği 200 odalı ve 4 ...

Klima kullanırken elektrik faturasını düşürmek için neler yapılmalı?
  • 28.07.2022 11:46

Klima kullanırken elektrik faturasını düşürmek için neler yapılmalı?

Daikin uzmanları, artan elektrik faturalarına karşı konfor ve tasarruftan taviz ...

Daikin'den Türkiye'ye 100 milyon dolarlık yatırım!
  • 25.06.2022 01:24

Daikin'den Türkiye'ye 100 milyon dolarlık yatırım!

Daikin Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Hasan Önder, Japon iklimlendirme şirketi Dai ...

Daikin hava temizleme cihazıyla ortamlar artık daha ferah!
  • 27.03.2022 08:39

Daikin hava temizleme cihazıyla ortamlar artık daha ferah!

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, yeni hava temizleme cihazı MCK ...