Stüdyo daireleri ferahlatacak öneriler!

Stüdyo daireleri ferahlatacak öneriler!

Eğer küçük bir eve sığmaya çalışıyorsanız, bazı akıllı adımlarla kendinize ferah ve işlevsel bir mekan oluşturabilirsiniz.

Eğer küçük bir eve sığmaya çalışıyorsanız, bazı akıllı adımlarla kendinize ferah ve işlevsel bir mekan tasarlayabilirsiniz. Dar alanlara alternatif çözümler sunan Gaysan Mobilya'dan, son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında yer alan stüdyo dairelerin dekorasyonu için 10 pratik fikir…                              

‘Stüdyo daire' olarak tanımlanan küçük evler, doğru şekilde dekore edildiğinde son derece fonksiyonel hale gelebilir.İnovatif ve çok fonksiyonlu ürünleriyle dar mekânları maksimum düzeyde kullanım imkanı sağlayan Gaysan Mobilya'dan, dar alanlarınızı ferahlatacak ve ‘hayatınıza yer açacak' 10 pratik fikir…

-Öncelikle evimizi dekore ederken duvarından mobilyasına, halısından perdesine kadar açık renkler tercih etmelisiniz. Böylelikle evinizin olduğundan daha geniş ve  ferah görünmesini sağlamış olursunuz.

-Bu tip daireleri dekore ederken gereksiz eşyalardan kurtulup, gerçekten işinize yarayacak kullanışlı ve göze hoş gelen eşyaları kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Çünkü ne kadar eşya dağınıklığı olursa, mekanınız o kadar küçük görünecektir.

-Dar mekanlarda mobilyalar ayrı bir önem kazanır. Mekandan maksimum faydalanabilmek için az mobilya ile çok fonksiyon sağlamak önemlidir. Çok fonksiyonlu mobilyalar kullanarak aynı odayı  hem yatak odası  hem de oturma odası olarak kullanmanız mümkün olacaktır.

-Mümkünse gereksiz duvarları ortadan kaldırın ve her köşeyi değerlendirin. Mesela mutfak küçükse duvarları yıkılıp salona dahil edilebilir. Tüm nişlerden, boşluklardan faydalanarak onları dolap ya da rafa dönüştürebilirsiniz.

-Depolama alanlarınızı artırın. Puf ya da kanepe seçerken depolama alanları olanları tercih edin. Bazalı yatak kullanmak, yorgan, battaniye gibi sezonluk kullanılan eşyaları ortadan kaldırmak açısından önemlidir.

-Banyoda lavabo altlarındaki boş alanları, dolap haline getirerek değerlendirebilirsiniz. Ayrıca bu dairelerin tuvaletleri hem makyaj odası hem de tuvalet olarak dekore edilirse daha çok işlev sağlar. 

-Zeminde tek bir malzemeyle daha geniş bir görünüm sağlanabilir. Banyo ve mutfak gibi bölümlerde kullanılan seramikleri daha küçük ebatlı parçalarla döşemek daha ferah gösterir.

-Stüdyo dairelerin en büyük sorunlarından biri yeterli derecede ışık almıyor olmaları. Bu yüzden aydınlatma seçerken alçaktan tasarlanmış değil de daha yüksekten tasarlanmış olan ahizeleri kullanmanız yararlı olacaktır. Lokal aydınlatmalar da mekanınıza farklılık kazandıracaktır.

-Evinize alacağınız elektronik eşyalardan da maksimum fayda sağlamanız önemlidir. Örneğin mutfaklarda büyük fırın ve ocaklardan ziyade ankastre mini fırın, mikrodalga fırın ve set üstü ikili ocak kullanılmalıdır. Banyolar da minimum ölçüde olacağından çamaşır makinesi mutfak tezgahının altına konulabilir.

-Yatağınız yaşam alanınızı daraltmayacak şekilde olmalıdır. Duvara gizlenebilen yani katlanabilen bir mobilya mekanınıza yer açacaktır.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Sinan Akçıl, yeni evine taşınıyor!
  • 09.11.2020 10:42

Sinan Akçıl, yeni evine taşınıyor!

Ünlü popçu, 4. Levent’te 150 metrekarelik bir stüdyo daire tuttu. Aylık 10 bin l ...

Stüdyo daire yapımı Ankara'da tamamen yasaklandı
  • 18.06.2018 15:32

Stüdyo daire yapımı Ankara'da tamamen yasaklandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, imar yönetmeliğini yeniledi. Ankara’da artık stüdy ...

Gaysan Mobilya Londra’da yeni Multimo mağazasını açtı
  • 26.03.2018 14:01

Gaysan Mobilya Londra’da yeni Multimo mağazasını açtı

Türkiye'nin prestijli markalarından Gaysan Mobilya, yeni mağazası ile Londra'ya ...

Öğrenciler istedi, Gaysan Mobilya yurtlara yenilik getirdi
  • 21.03.2014 13:51

Öğrenciler istedi, Gaysan Mobilya yurtlara yenilik getirdi

Gaysan Mobilya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın üniversite yurtlarında ranza si ...

Gaysan Mobilya, yurtlarda ranza dönemini kapatıyor
  • 07.03.2014 12:41

Gaysan Mobilya, yurtlarda ranza dönemini kapatıyor

Gaysan Mobilya, proje şirketlerine 2 kişilik yurt odalarını 3 kişi yapma sözü ve ...

Gaysan Mobilya: Konutlar küçüldü, mekanik mobilyaya ilgi büyüdü!
  • 08.03.2013 11:59

Gaysan Mobilya: Konutlar küçüldü, mekanik mobilyaya ilgi büyüdü!

Türkiye’nin ilk ve tek hareketli mobilya üreticisi Gaysan Mobilya, küresel arena ...