Gaysan Mobilya: Konutlar küçüldü, mekanik mobilyaya ilgi büyüdü!

Gaysan Mobilya: Konutlar küçüldü, mekanik mobilyaya ilgi büyüdü!

Türkiye’nin ilk ve tek hareketli mobilya üreticisi Gaysan Mobilya, küresel arenada açılımını sürdürüyor. Kullanım alanı hızla çoğalan çok fonksiyonlu mobilya üretiminde dünyanın en büyük 2 üreticisinden biri konumunda yer alan Gaysan, uluslararası markası “Monello” ile Singapur, Şili, Peru, Hong Kong ve Avustralya gibi uzak coğrafyalara gerçekleştirdiği ihracatıyla dikkat çekiyor

 

Yalnız yaşayanların artması ve evlerin boyutlarının küçülmesi, tüm dünyada mobilya tasarımlarını da etkiliyor. Genç odaları ağırlıkta olmak üzere ebeveyn ve misafir odaları için gece uyuduğumuz yatağın gündüz duvara doğru kapanarak alan tasarrufu yarattığı duvar yatağı sistemleri, çok amaçlı koltuklar, masa – sehpa gibi pratik tasarımlarıyla hareketli mobilya alanında 1986'dan beri ilklere imza atan Gaysan Mobilya, yurtdışında farklı ülkelerde de ilgi topluyor. Türkiye'nin yanı sıra tüm dünyada artan arsa maliyetlerine paralel olarak konutların küçülmesi sonucunda hareketli mobilyalara talebin artması ile Gaysan'ın ihracatını yüzde 40 artırdı.

2012 yılında ihracat portföyüne Singapur, Şili, Peru, Hong Kong, Avustralya gibi girilmesi zor ve uzak coğrafyaları ekleyen Gaysan, 2013'de Yunanistan, Almanya, Romanya ve Avusturya'daki güçlü konumunu pekiştirmenin yanı sıra, Avrupa'nın  yüksek nüfuslu  pek çok metropolünde ülke ve şehir bayilikleriyle pazar payını genişletmeyi hedefliyor.

Türkiye global ölçekte öne çıkıyor

Tasarımlarını bünyesinde gerçekleştiren ve mekanizmalarını kendi üreten Gaysan, yataktan çalışma masasına - gardroba dönüşen genç odası sistemleri, kapalı haldeyken koltuk veya vitrinden açık halde yatak konumuna geçen çift yataklı sistemler, ratik çözümler sunan aksesuar ürünleri ile Türkiye'de ve farklı ülkelerde yoğun talep görüyor. 

Gaysan Mobilya Genel Müdür Yardımcısı Can Özdemir, Güney Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya gibi farklı kıtalara ihracat gerçekleştirerek, ülke ekonomisine katma değer sağladıklarını belirtti. Mobilya sektöründe Türkiye'yi farklı bir kulvarda temsil ettiklerini dile getiren Özdemir, “Singapur, Şili, Peru, Hong Kong, Avustralya gibi uzak coğrafyaların yanı sıra Yunanistan, Almanya, Romanya, Avusturya ve İsrail'e de ihracat gerçekleştiriyoruz. Öte yandan, Rusya'da gerçekleştirdiğimiz yerel üretim projemizin ilk meyveleri olan Sibirya bölgesindeki mağaza açılışı ve Tümen bölgesine ilk bayilik verme işlemleri de tamamlandı. Özellikle tüm dünyada konutların küçülmesi, Gaysan markasına olan talebi artırıyor. Hedefimiz, önümüzdeki yıllarda ihracat hacmimizi de katlayarak, ürünlerimizi daha çok kullanıcıyla buluşturmak ve Türkiye'nin ismini teknolojik mobilya alanında daha fazla duyurmak.” şeklinde konuştu.

Gaysan Mobilya:

Gaysan Mobilya, kurulduğu 1986 yılından günümüze hareketli mobilya alanında Türkiye'de ilk ve tek üretici olma ayrıcalığı taşımaktadır. Genç odaları, yatak odası, misafir odası mobilyalarının yanı sıra pratik masa - sehpa gibi aksesuar tipi mobilyalar, koltuk grubu ve uyku sistemlerinin yanı sıra konut ve yurt projelerine yönelik hareketli mobilya üretimi gerçekleştiren Gaysan Mobilya, Türkiye'nin ve dünyanın farklı noktalarında tüketiciyle buluşmaktadır. Kaliteye odaklanan ve yenilikçi yaklaşımı benimsemiş olan Gaysan, hareketli mobilya alanında tanınan bir marka konumunda yer almaktadır.

 

www.gaysan.com

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Hong Kong, konut yapımı için 4,9 milyar dolar değerinde hazine arazisi satacak
  • 30.09.2022 11:18

Hong Kong, konut yapımı için 4,9 milyar dolar değerinde hazine arazisi satacak

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde hükümet, konut yapımını desteklemek için ...

Rusya, Macaristan'da yeni nükleer reaktörler kuracak!
  • 28.08.2022 11:36

Rusya, Macaristan'da yeni nükleer reaktörler kuracak!

Rusya'nın Macaristan'da iki yeni nükleer reaktör inşa edeceği bildirildi. ...

Rönesans Holding Başkanı Ilıcak'a "Japonya'nın en yüksek devlet nişanı" takdim edildi
  • 18.05.2022 17:35

Rönesans Holding Başkanı Ilıcak'a "Japonya'nın en yüksek devlet nişanı" takdim edildi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin salgının en yoğun olduğu dönemde hı ...

Türkiye, Avrupa’nın yeni enerji tedarik merkezi olabilir!
  • 26.03.2022 11:42

Türkiye, Avrupa’nın yeni enerji tedarik merkezi olabilir!

Alman Konrad Adenauer Vakfı, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın Türkiye'nin st ...

İşte Türkiye’nin en uzun asma köprüleri!
  • 17.03.2022 11:40

İşte Türkiye’nin en uzun asma köprüleri!

Türkiye'nin en uzun asma köprüleri ihtişamlarıyla dikkati çekiyor. Özellikleri i ...

Rus ve Ukraynalı yatırımcılar Türkiye'de gayrimenkul için sıraya girdi!
  • 10.03.2022 12:52

Rus ve Ukraynalı yatırımcılar Türkiye'de gayrimenkul için sıraya girdi!

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaş sürecinde Avrupa’nın ambargo uyguladı ...