Newjoy ve Newjoy Home, Turquality programı ile hedef büyüttü

Newjoy ve Newjoy Home, Turquality programı ile hedef büyüttü

Newjoy ve Newjoy Home Turquality destek programına dahil olarak, global marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Bebek ve genç mobilyası sektöründe 2012 yılından bu yana hızlı bir büyüme gerçekleştiren Newjoy ve ev mobilyasına özel çözümleri ile sektöre iddialı giriş yapan Newjoy Home, global ligde yükselme hedefine önemli katkı sağlayacak Turquality Marka Destek Programı'na dahil oldu.

Newjoy ve Newjoy Home'un Turquality Destek Programı'na katılımı ile ilgili konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Birol Öner “kaliteli ve sağlıklı üretim misyonumuz ile 2012'den bu yana bebek ve genç mobilyasında dünya markası olmak için emin adımlarla ilerlemekteyiz. Kuruluş yılımızdan itibaren global pazarlarda etkin olmak amacıyla, Almanya, Dubai ve Çin'de düzenlenen dünyanın en büyük mobilya fuarlarında her yıl yer alıyoruz. Bu yıl üretim tesisimizi ve kapasitemizi büyüterek,  yeni markamız Newjoy Home ile sektöre hızlı ve etkili bir giriş yaptık. Bugün heyecanını taşıdığımız Turquality süreci ile; bugüne kadar izlediğimiz yol ve geliştirdiğimiz stratejinin ne kadar doğru olduğuna bir kez daha hep birlikte şahit olduk. Üretim tesisimizin bulunduğu Sakarya'da Turquality kapsamına giren ilk mobilya markası olmaktan gurur duyuyoruz. Teknolojik alt yapımız, kalitemiz ve tasarımlarımızla; dünya pazarında ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmek ve pazar payımızı artırarak, yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

Turquality ile hedef;  global marka olmak

Türk firmalarının yurtdışında markalaşma hedeflerine katkıda bulunmak amacıyla kurulan Turquality Destek Programı kapsamında; Ekonomi Bakanlığı tarafından belirlenen dünya markası olma potansiyeline sahip, 250 Türk markasının tüm dünyada yaygınlaştırılması için çalışmalar yürütülüyor. Bu programa dahil olan Newjoy, yeni coğrafyalar, yeni ülkeler ve yeni pazarlar peşinde...

Dünya'da 30 ülkede, 100 şehirde, 150 satış noktasından gençlere ve ebeveynlere ulaşan marka, ürün çeşitliliği, kalitesi ve tasarımları ile Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Uzakdoğu'ya kadar geniş bir coğrafyada söz sahibi… İngiltere, Hollanda, Rusya, G. Afrika, Cezayir, Libya, S.Arabistan, Kuveyt, Dubai, Irak, Güney Kore, Malezya, Tayland, Çin ve Vietnam gibi ülkelere ihracat gerçekleştiren Newjoy, Turquality desteğiyle gelecek 4 yıl içinde portföyüne yeni ülkeler katmayı hedefliyor. Newjoy, Uzakdoğu ve Avrupa pazarlarında mağaza sayısını arttırmayı hedefliyor.

“İhracatımızı artırarak daha çok satış noktasında olacağız"

Turquality kapsamına alınmaktan ve program kapsamdaki diğer Türk markalarıyla birlikte dünyaya açılmaktan gurur duyduklarını belirten Birol Öner “ bugünden sonra, Turquality programının destekleri ile hayallerimize daha hızlı koşma fırsatı bulacağız. Yapacağımız marka yatırımlarını daha fazla ve daha kısa sürede yaparak, bu süreci layıkıyla yönetip, global markalar karşısında fark yaratmak istiyoruz. Dünya pazarındaki markalaşma yatırımlarımızı ve ihracat hacmimizi arttırmayı planlıyoruz. Öncelikli hedefimiz, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde pazar payımızı ve marka bilinirliğimizi artırmak. Bu hedefe gitmek için doğru işbirlikleri ile mağaza yatırımları gerçekleştirmeyi, yeni ihracat pazarlarında markalı ihracatımızı artırmayı ve zincir mağazalarda markalı ürünlerimizle yer almayı hedefliyoruz. Faaliyette olduğumuz ve yeni gireceğimiz ülkelerde yerel hareket edip, yerel reklam çalışmaları yapacağız. Sponsorluklar, saha etkinlikleri, yazılı ve görsel medyada yapılacak tanıtım faaliyetleri v.s ile her ülkeye özel iletişim planları hazırlayarak girdiğimiz pazarlarda marka bilinirliğimizi artırmayı planlıyoruz. Tabii arka planda, servis ağı, satış sonrası hizmetler ve lojistik desteklerimiz ile markamıza güvenen, Newjoy'u ve Newjoy Home'u tercih eden tüketicilerimize daha yakın duracağız…" dedi.

Sakarya'da Turquality desteği alan ilk marka

Son teknoloji üretim parkuru, lojistik alt yapısı ve güçlü bayii yapılanması ile başarılı bir büyüme gösteren Newjoy, Sakarya Hendek'te 40 dönüm açık, 17 dönüm kapalı alanda üretim gerçekleştiriyor. Yurt içinde mağazalaşmasının yanı sıra kısa sürede büyük bir atılımla 30 ülke ve 100 şehirde 150 satış noktasına ulaşan Newjoy, hızlı büyümesini Newjoy Home konseptiyle de devam ettiriyor. Sakarya'da Turquality destek programına dahil olan tek marka olmanın haklı gururunu yaşayan Newjoy, yeni hedefleri doğrultusunda global ligde de iddialı bir büyüme hedefliyor.  

2018'de büyüme ve istihdam artışı devam edecek

Bebek ve genç mobilyasındaki uzmanlığını ev mobilyası segmentine taşıyarak, ‘Newjoy Home' ile üretim kapasitesini yüzde 50 oranında arttıran markanın, üretim teknolojilerine ve üretim bantlarına yönelik yatırımları devam edecek.

Devreye yeni alınan döşeme bölümü ile 2017'de koltuk üretimine de başlayan Newjoy Home, yeni yılda üretim kapasitesini kapasitesini ciddi oranda artırmayı hedefliyor. Mağazaları ve üretim tesisiyle beraber toplam 500 kişilik bir istihdam sağlayan marka, çalışan sayısını geçen seneye oranla yüzde 10 arttırdı.

2018 ‘de yüzde 10'luk bir istihdam artışı ile bu sayıyı 550'e çıkarmayı hedefliyor. Kadın gözünün ve emeğinin önemine inanan Newjoy, organize sanayi bölgesi gibi erkek istihdamının yoğun olduğu bir alanda, kadınlara istihdam sağlayan bir marka. Toplam istihdamın %38'ini oluşturan kadın çalışanlar montaj, temizlik hattı, satış ve pazarlama gibi birçok departmanda etkin görev alıyor. 

 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Newjoy ve Newjoy Home, Turquality programı ile hedef büyüttü
  • 18.12.2017 15:28

Newjoy ve Newjoy Home, Turquality programı ile hedef büyüttü

Newjoy ve Newjoy Home Turquality destek programına dahil olarak, global marka ol ...

Vefa Holding, Turquality Programı’na katıldı
  • 20.12.2016 17:19

Vefa Holding, Turquality Programı’na katıldı

Vefa Holding, Türkiye'nin ihracatını arttırmak için güçlü Türk markaları gelişti ...