Mayıs ayında bahçeler Botanika ile yeşerecek

Mayıs ayında bahçeler Botanika ile yeşerecek

Baharla birlikte bahçe işleri de hız kazandı. Peki, siz bahçenizin bahar bakımını yaptınız mı? Bahçe ürünleri sektörüne yön veren firmalardan Botanika, bahçe bakımıyla ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek genişlikte bir ürün yelpazesini sizlere sunuyor

Mayıs ayı sıcaklığın büyüsü ve harika akşamlarla tanımlanır. Bu özel ayda solan çiçekleri ve otsu bitkilerin tümü hızla büyür. Mayıs ayında bahçeler hayatın, renklerin ve kuş cıvıltılarının birarada olduğu çok özel mekanlar haline gelir. İlkbahar'ın kendini hissettirdiği ay olan Mayıs, yazı karşılama ayı adeta. Bahçenizi yaza hazırlamaya başlamanın tam vakti… Türkiye'de hobi bahçeciliği alanında öncü firma Botanika'dan Mayıs ayında bahçenizde yapmanız gerekenler için bazı öneriler…

Mayıs ayının Vivaldi'nin ilk mevsimi olduğuna dikkat çeken Botanika Ürün Geliştirme Müdürü Erkan Şamcı, “Doğanın bereketini ve ölümsüzlüğünü simgeleyen baharı doya doya yaşamak için kırlara, köylere, deniz kıyılarına gitmeye gerek yok. İlkbaharla birlikte canlanan Tabiat Ana ve sunduğu güzelliklerin çok yakınımızda, yani bahçelerimizde olduğunu unutmamak gerekiyor. Baharın gelişi, doğanın uyanışı anlamına gelir. Mayıs ayı bahçelerin yaza hazırlanması, yeniden canlandırılması için ona besin verilmesi, havalandırılması gereken bir aydır. Botanika tarafından geliştirilen Bahçe Coşturan ile bahçenizdeki tüm bitkilerinizin besin ihyacını kolayca karşılayabileceksiniz.” dedi.

Tüm bu yenilikler için en uygun zaman
Şamcı havalandırma işleminin, aynı zamanda bitki besinlerinin toprağa daha hızlı karışmasını ve daha fazla verim elde edilmesini sağladığına dikkat çekerek, “Bu dönemde çimlerin bakımı da çok önemlidir. Botanika'nın ürettiği Çiçek Coşturan ailesinin bir üyesi olan Çim Coşturan, içeriğindeki üstün özellikli katkı maddeleri sayesinde çimlerde gözle görünür gelişme ve canlılık sağlar. Çim Coşturan, sahip olduğu ana ve iz besinler ile mineraller sayesinde toprağı organik maddeler açısından zenginleştirerek ıslah eder. Yabancı otlara ve yosunlaşmaya geçit vermeyen Çim Coşturan, içeriğindeki azot sayesinde çimlerin renginin kısa sürede koyu yeşil olmasını sağlar. Çim Coşturan sayesinde, çim alanları sağlıklı, dayanıklı ve çok daha uzun ömürlü hale gelir” dedi.

Verimli bir sulama için olmazsa olmazlar
Şamcı, doğru yöntemlerle yapılacak sulama sayesinde bitkilere hayat verildiğini belirterek, verimli bir sulama için gerekli bilgileri de paylaştı:
Sulama yaparken tüm bahçe alanının ya da küçük saksı bitkilerinin orantılı bir şekilde sulanmasında fayda var. Az sulama bitkilere ne kadar zarar verecekse, yapılan fazla sulama da bitki köklerinin çürümesine neden olabilir. Tüm bitkiler aynı özelliklere sahip olmadıkları için, her biri farklı oranda suya ihtiyaç duyar. Bitkileri tanıyıp, su miktarını ona göre ayarlamak onların hayatlarını kurtarabilir. Bahçe alanlarında sulamaya bağlı oluşan göllenmeleri en baştan engellemek için, duş başlıklı hortum tabancaları tavsiye ediliyor. Botanika'nın ithal ettiği RACO EXPERT 55/503 Model Duş Başlıklı Hortum Tabancası ile bahçe sulama çok daha pratik ve keyifli bir hal alıyor. Eski yöntemlerle hortumun başına parmak sıkıştırılarak yapılan sulamanın yerine, yağmurlama özelliğine sahip hortum tabancaları sayesinde bahçenin her bir noktası, bitkiler zarar görmeden, orantılı bir şekilde sulanabiliyor.
 
Türkiye'de hobi bahçeciliği alanında öncü firma Botanika ve ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için http://www.botanika.com.tr/ web adresini ziyaret edebilir, 0 (216) 517 77 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

  • Etiketler:

Yorum Yaz