Huzur ve mutluluk garantili dekorasyon fikirleri!

Huzur ve mutluluk garantili dekorasyon fikirleri!

Huzurlu bir aile yaşamının bir diğer mimarı da evinizi dizayn eden mimardır. Sıcak bir ortamda ailelerin mutluluk katsayısı artmaktadır.

İşte böyle mutlu evlerden örnek alınması gereken dekorasyon fikirleri…

Polonya'da yer alan modern ve çarpıcı dış cephe tasarımına sahip bir projeyi inceleyeceğimiz bu yazıda büyük bir aile evine konuk oluyoruz. Biuro Projektowe MTM STYL imzası taşıyan bina geleneksel ve çağdaş stili bir arada harmanlarken kış bahçesi, geniş terası ve daha birçok özelliğiyle şahane bir örnek teşkil ediyor.

Gösterişli bina girişi

Gösterişli bina girişi

İlk resim binanın ön cephesine ait. Devasa çatısıyla oldukça görkemli gözüken evin bina kapısı da hareketli. Üç adet beton merdivenle erişilen kapı cam ve ahşap gibi malzemeler bir arada kullanılmış. Girişi daha güzel ve büyük göstermek adına bina kapısı daha derin bir alan içine yapılırken her iki tarafa mor çiçekli büyük vazolar eklenmiş. Ev girişini ilgi çekici hale getirmek için detaylara yoğunlaşmak hoş bir fikir.

Kış bahçesi

Kış bahçesi

Ev oldukça geniş bir arazi üzerine inşa edildiği için teras için epey alan mevcut. Sıcak havalara uygun olarak terasın büyük kısmı açık bırakılarak dört kişilik sportif bir masa takımı ile sandalyeler yerleştirilmiş. Terasın asıl ilginç kısmı ise camekanla kapatılmış kış bahçesi. Soğuk havalarda da terasın tadını çıkarmak için elverişli bir fikir olan kış bahçeleri tıpkı bir salon veya yemek odası gibi dekore edilebilir. Bu sayede harici bir sosyal alan daha elde etmiş olursunuz.

Duvarı olduğundan daha zengin göstermek

duvarlar

Sırada evin için gezeceğiz. İlk önce oturma odasına göz atıyoruz. Resimde salonun televizyon ünitesini görüyoruz. Orta boyutlu plazma, tv ünitesi alçakta kaldığı için duvara monte edilmiş. Koyu ahşaptan yapılma tv ünitesi ahşap parkelerden tonuyla ayrılıyor. Bunların dışında herhangi bir eşya kullanılmadığı için duvar büyük oranda boş kalmış. Hem boşluğu doldurmak hem de daha dekoratif gözükmesi açıdan duvar gri beyaz desenli klasik bir duvar kâğıdı eklenmiş. Bu desen sayesinde boşluk göze batmıyor.

Odalar arası geçiş

odalar

Fotoğrafın açısından ötürü hem salon hem yemek odası hem de mutfak bir arada görülebilir. Çünkü bu evde açık yaşam planı uygulanmış. Yani sosyal alanlar bir arada bulunurken kapı ve duvarlarla sınırlandırılmıyor. Bu sayede hem iç mekân daha ferahlarken hem de aile bireylerinin iletişimi güçlendiriliyor.

Köşe şömine

şömine

Mutfakla salon arasında yer alan yemek odası bembeyaz duvarlarla uyumlu olarak büyük oranda beyaz parçalardan seçilmiş. Ancak sıradan bir takım değil. Üzerindeki aksesuar ve çiçekler bahar renginde. Bu resimde ilgi çeken bir diğer unsur şömine ünitesi. Kolon şeklinde bir duvarın köşe kısmına denk gelen şömine çağdaş dizaynıyla eve modernlik katarken yemek alanına sıcaklık sağlıyor.

Dolap yerine pencereler

pencereler

Bu evin önemli özelliklerinden biri ferahlık hissini sağlamak için aydınlatmadan bolca yararlanması. Aydınlığı sağlayan en önemli etken ise hiç şüphesiz doğal gün ışığı. Öyle ki mutfakta da büyük pencereler yer alıyor. Üstelik dolapların yerine.

Detaylarla güzelleşen genç odası

Detaylarla güzelleşen genç odası

Konutun üst katında yer genç odası çatının eğiminden ötürü kendine has bir mimariye sahip. Nispeten küçük bir oda diyebiliriz burası için. Evin genelinde hâkim olan beyaz duvarlar burada da yer alıyor. Ancak odaya bir parça dinamizm katmak için duvarlardan birine son derece eğlenceli bir duvar kâğıdı uygulanmış. Hem ekonomik hem de dekoratif bir fikir.

Tavan arasında banyo

tavan arası banyo

Üst katta bulunan bir diğer bölüm banyo ise alabildiğine şık. Pürüzsüz dolapların yanı sıra özel aydınlatması bulunan ayna, lavabonun bulunduğu duvara uygulanan desenli seramikler ve son olarak köşeye denk gelen küvet. Küçük bir banyodan şık bir dekor elde etmek için harika detaylar.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

2022 dekorasyon trendlerinde doğallık ön planda!
  • 19.02.2022 16:31

2022 dekorasyon trendlerinde doğallık ön planda!

2021 yılı ev dekorasyonu trendleri için heyecan verici bir yıl oldu. Yaşam alanl ...

Evlerin dekorasyonuna Chakra dokunuşu!
  • 19.02.2022 09:09

Evlerin dekorasyonuna Chakra dokunuşu!

İlkbahar evlerimizin kapısını çalmak üzereyken Chakra’nın saf ve huzurlu ambiyan ...

2021 Yılının Trend Dekorasyon Önerileri!
  • 25.08.2021 15:41

2021 Yılının Trend Dekorasyon Önerileri!

Dekorasyon Fikirleri 2021, Dekorasyon Önerileri, Pinterest ve Kendin Yap ile ilg ...

Evde duvar aynası nasıl yapılır?
  • 30.09.2020 14:37

Evde duvar aynası nasıl yapılır?

Çok kolay bulunabilecek ve atık malzemeleri kullanarak duvarınızı süsleyecek şık ...

Dekoratif bir evde resim çerçeveleri nasıl kullanılmalı?
  • 12.10.2020 12:08

Dekoratif bir evde resim çerçeveleri nasıl kullanılmalı?

Son dönemde evler başta olmak üzere tüm mekanların dekorasyon süreçlerinde resim ...

Ev dekorasyonunda vazgeçilmez trend; duvar rafları!
  • 09.01.2021 14:55

Ev dekorasyonunda vazgeçilmez trend; duvar rafları!

Duvar rafları, pek çok eşyanızı istif edebileceğiniz portatif ürünler olmalarını ...