Evleneceklere mobilyada fırsat dönemi

Evleneceklere mobilyada fırsat dönemi

Kış aylarında müşteri ve satış sıkıntısı yaşaya mobilya sektörü, durgunluğu aşmak ve istihdamı korumak için satışlarda yüzde 50'ye varan indirimin yanı sıra promosyon uygulamalarına da başladı

Kış aylarında müşteri ve satış sıkıntısı yaşaya mobilya sektörü, durgunluğu aşmak ve istihdamı korumak için satışlarda yüzde 50'ye varan indirimin yanı sıra promosyon uygulamalarına da başladı.

Kış aylarında müşteri ve satış sıkıntısı yaşaya mobilya sektörü, durgunluğu aşmak ve istihdamı korumak için satışlarda yüzde 50'ye varan indirimin yanı sıra promosyon uygulamaları ve ödemelerde uzun vade seçenekleri sunarak, piyasayı canlandırmaya çalışıyorlar.
 
Adana Marangozcular ve Mobilyacılar Odası Başkanı Yalçın Avcı, kaliteli ve yoğun işçilikli üretim yapan Adana'nın Türkiye'nin önemli mobilya üretim merkezleri arasında yer aldığını söyledi.
Odalarına kayıtlı 3 bin 700 üye bulunduğunu belirten Avcı, mobilya üretiminde Türkiye genelinde ilk dört, klasik koltuk takımı imalatında ise birinci sırada yer aldıklarını bildirdi.
 
Avcı, üyelerinin yurtiçinde Türkiye'nin hemen her yerine mobilya satışı yapmalarının yanında, Avrupa ve Ortadoğu'ya yoğun işçilikli mobilya ihracatı da gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Geçen yıl 20 milyon dolarlık ihracat yaptıklarına dikkati çeken Avcı, döviz kurlarının yükselişe geçmesiyle birlikte 2011 yılında gerçekleştirecekleri ihracatın daha da artacağına inandığını kaydetti.
 
Avcı, sektörün her yıl aralık ayının ikinci yarısından itibaren mart ayının ortasına kadar ''ölü sezon'' dedikleri durgunluk dönemine girdiklerini, bu sürecin firmalarca tasarım çalışması yapılarak değerlendirildiğini ve yeni sezona hazırlanıldığını söyledi.
 
CAZİP SEÇENEKLER
Sektör temsilcilerinin kış aylarında yaşanan durgunluğu aşmak, istihdamı korumak için yüzde 50'ye varan indirimin yanı sıra promosyon uygulamaları ve ödemelerde 20 ay gibi uzun vade seçenekleri sunduklarını anlatan Avcı, şöyle konuştu:
''Bu dönemde esnaf satış yapabilmek ve iş yerine gelen müşterisini boş çevirmemek için her türlü fedakarlığı gösteriyor.
Sektör temsilcileri, fiyatları yarı yarıya kadar düşürdü. Fabrikasyon üretim yapanlar ise 20 ay gibi uzun vadeli seçenekler sunarak tüketiciyi çekmeye çalışıyor. Bazı satıcılar da beyaz eşya promosyonları yapıyor.
Evlilik hazırlığı yapanlar ve eşyasını yenilemek isteyenler için deyim yerindeyse mobilya almanın tam zamanı. Mart ayının ortasına kadar devam edecek olan bu dönemi en iyi şekilde değerlendirsinler.''
  • Etiketler:

Yorum Yaz