Bu da ucuz mobilya İZDİHAMI!

Bu da ucuz mobilya İZDİHAMI!

Ucuz mobilya almak isteyen binlerce insan mağazaya akın etti. İzdihamdan Edirne-İstanbul Karayolu trafiğe kapandı

Ucuza mobilya almak isteyen binlerce Edirneli mağazaya akın etti. Açılış saatinin gelmesi ile birlikte binlerce kişi mağaza girebilmek için akın etti. Mağazaya girmek isteyen bazı vatandaşlar yaşanan izdihamda ayaklarındaki ayakkabıları bile kaybettiler. Mağazanın önünden geçen Edirne-İstanbul Karayolu trafiğe kapandı.

Günler öncesinden duyurusu yapılan mağazanın açılışına birlerce kişi akın etti. Açılış saatinin gelmesi ile birlikte binlerce kişi mağazaya akın etti. Yaşanan izdihamda bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirirken bazılarıda ayaklarındaki ayakkabıları kaybetti. Mağazaya girmeyi başaranlar ucuza ne bulduysa alıp götürdü. Ellerine geçirdikleri mobilya, dolap, sehpa ne bulduysa alan vatandaşlar çıkarken de izdihama neden oldu. İzdihamda fenalaşan bazı vatandaşlar için ise mağaza ambulans çağrıldı.
Mağazanın önünden geçen Edirne-İstanbul karayolu parkeden otolar yüzünden kapanınca devreye polis girdi. Polis kapanan karayolunu açabilmek için uzun süre çaba sarfetti.

ANKARA'DA DA İZDİHAM VARDI
Ankara'nın Keçiören ilçesinde yeni açılan bir mağaza tarafından başlatılan indirimli satış kampanyası nedeniyle izdiham yaşandı.
Çoğunluğu yaşlı olan yüzlerce kişi mağazaya girebilmek için birbirlerini ezdi.
Ankara'nın Keçiören ilçesinde bugün açılışı yapılan Ev Shop isimli mağaza, açılış nedeniyle promosyon düzenledi. Bir çok beyaz eşya, elektronik eşya ve züccaciye ürününde büyük indirimler yapan mağazanın promosyonlu ürünlerinden alabilmek için vatandaşlar mağazanın önüne akın etti. Mağazanın saat 11.00'de yapılacak açılışı nedeniyle saatler öncesinden yüzlerce kişi mağazanın önünde birikti.

Polisler ve özel güvenlik görevlileri, vatandaşların sıraya geçmeleri için büyük çaba harcadı. Mağaza yöneticileri, açılış öncesinde sık sık anons yaparak mağazanın önünün açılmasını ve kalabalığın geri çekilmesini istedi. Mağazanın kapısı açıldığında ise büyük bir izdiham yaşandı. Aralarında yaşlı kadınlar ve çocukların da bulunduğu vatandaşlar mağazaya daha önce girebilmek için birbirlerini ezdi. Bazı vatandaşlar arasında ise 'sıra ihlali' kavgası yaşandı. Mağaza yöneticileri, giriş sırasında vatandaşların birbirini ezmemesi için kepengi yarıya kadar açarak sıradaki müşterilerini içeriye alırken, bazı kadın müşterilerin yerlerde yuvarlanarak içeriye girdikleri gözlendi.

Mağaza önünde izdiham nedeniyle sık sık tartışmalar yaşanırken, mağaza içinde de müşterilerle çalışanlar arasında sert tartışmalar yaşandı. Müşteriler promosyonlu ürünlerin çık hızlı bir şekilde tükenmesine tepki gösterdi. Her müşterinin ancak bir promosyonlu ürün alabilmesi de tepkiye neden oldu. Mağazada satılan promosyonlu ürünler vatandaşlar tarafından kapışılırken, mağaza personeli de kalabalık nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı.
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz