Roca’nın yenilikçi ürünleri ile su tasarrufuna banyodan başlayın

Roca’nın yenilikçi ürünleri ile su tasarrufuna banyodan başlayın

Sürdürülebilirlik odaklı ürünleriyle doğal kaynakların korunmasına katkı sağlayan Roca, teknoloji ve şıklığı bir arada sunuyor. 

Roca’nın; lavabo ve klozeti tek parça halinde birleştiren ikonik W+W serisi, akış sınırlayıcı akıllı duşu, su harcatmayan In-Wall sistemi gibi teknolojik ürünleri ile banyolarda konfordan ödün vermeden tasarruf ve enerji verimliliği sağlamak mümkün.

Asırlık geçmişini, yenilikçi yaklaşımlara entegre eden Roca, değişen ihtiyaçlara göre ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Tüm süreçlerinde sürdürülebilirliğe odaklanan şirket, şıklığı ve konforu bir arada sunan banyo ürünlerinde; enerji verimliliği, su tasarrufu gibi kritik sorunlara da çözüm üretiyor. Roca’nın küresel su krizinin önüne geçmek için sürdürülebilir yaklaşımlarla ürettiği lavabo ve klozeti birleştiren tasarım ödüllü W+W, susuz çalışan pisuar Hall, soğuk başlangıç sistemine sahip armatürler, termostatik teknoloji veya akış sınırlayıcı akıllı duşlar, bu çözümlerden sadece birkaçı. Şirket, doğal kaynakların korunmasını öncelik olarak kabul eden yaklaşımıyla hem dünyanın geleceğine hem de aile bütçesine katkı sağlıyor.

“Teknoloji ve hijyene odaklanarak banyoları daha tasarruflu kılıyoruz”

Tüm hedeflerinin sürdürülebilir politikalar doğrultusunda belirlendiğini belirten Roca Türkiye Genel Müdürü Salvador Lopez Oliva, “Geleceğin banyolarıyla ilgili temel dinamikleri teknoloji aracılığıyla banyolara entegre ederken, gezegenimizi koruma çabamızı her zaman en üst seviyede tutuyoruz” diye konuştu. Çevresel sürdürülebilirliği ürünlerine dahil edebilmek amacıyla öncü ürünler ve yenilikçi sistemler geliştirdiklerini vurgulayan Lopez Oliva, sözlerini şöyle sürdürdü: “Roca’nın sürdürülebilirlik anlayışını oluşturan ana felsefe, günümüzün gerçeklerini dikkate alarak gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir model sunmak. Ürünlerimiz günlük kullanım sırasında su ve enerji tasarrufu sağlamak, ev faturalarını düşürmek ve çevresel zararlı etkileri azaltmaya yardımcı olmak için çözümler içeriyor. Sürdürülebilirlik vizyonumuz çerçevesinde her faaliyet ve çalışmamızı, 2020 yılında Roca Sanitario’da kurulan Sürdürülebilirlik Direktörlüğü yönetiminde gerçekleştiriyoruz.”

Ödüllü ve ekolojik tasarımlar 

Hem dünyanın geleceğine hem aile bütçesine katkı sağlayan Roca, ürünleriyle sınırlı su kaynaklarının verimli kullanılmasını ve enerji verimliliğini teşvik ediyor. Uluslararası tasarım ödüllü ikonik W+W lavabo ve klozeti tamamen sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir seri. Ürünün yenilikçi sistemi, lavabo suyunun filtrelenerek tuvalette tekrar kullanılmasını ve tasarruf edilmesini sağlıyor. 

Soğuk başlangıçlı armatür serisinde yer alan Insignia ise enerji tasarrufu özelliğiyle verimli kullanım sunuyor. Tasarımda yer alan “cold start” özellikli kartuş, armatürün en çok kullanılan orta seviyesinde soğuk su ile çalışıyor ve bu sayede kombinin anlık/sürekli çalışmasının önüne geçiliyor. Ekolojik bir hassasiyetle hazırlanan ürün, istenmediğinde kazanın çalışmasını önleyerek hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de kirletici gazların emisyonunu önlüyor.

Su harcatmayan benzersiz teknolojiler 

Deck ve Even-T gibi konfor ve enerji verimliliği için tasarlanan Roca termostatik duşlar, hızlı reaksiyon teknolojisiyle kullanıcıların su ve enerji israf etmeden sadece birkaç saniye içinde istenilen sıcaklığa ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca Security 38º sistemi, kullanıcıların varsayılan dereceyi aşmasını önleyerek daha fazla enerji tasarrufuna katkıda bulunuyor. 

Ek rezervuar kullanımına gerek duymayan In-Wall sistemi ise su hacmini kullanıcının ihtiyaçlarına göre uyarlayarak çalışma plakaları ile klozette olabilecek en az su kullanımını mümkün kılıyor. 

Kamu ve yarı kamu tesislerinde su kullanımını azaltan sürdürülebilir Hall Susuz Pisuar, yoğun kullanım alanları için benzersiz tasarruf çözümleri sunuyor. Yeni pisuar konsepti, limon özü ile hava salarak kokuları önleyen kartuş entegrasyonu sayesinde sifon için su gerektirmiyor. Kişiselleştirilebilen IoT özellikli Akıllı Duş, duş seçeneklerini ve küvet su seviyesini mobil uygulamadan kontrol edilmesine, kaynakların daha sorumlu bir şekilde yönetilmesi için özelleştirilmiş profiller oluşturulmasına ve su tüketimini izlenmesine olanak tanıyor. 
 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Roca’dan hijyen sorununa temassız çözümler!
  • 10.01.2022 17:23

Roca’dan hijyen sorununa temassız çözümler!

Hayatın her alanında önemli olan hijyen ve temizlik kuralları, içinde bulunduğum ...

Roca'nın üretim kapasitesi 1 milyon adete yaklaştı
  • 14.12.2021 17:10

Roca'nın üretim kapasitesi 1 milyon adete yaklaştı

170'den fazla ülkede bulunan 84 fabrikada toplam 24 binin üzerindeki istihdamı i ...

Roca, yeni Ona koleksiyonunu dünya çapında bir lansman ile tanıttı
  • 08.12.2021 16:21

Roca, yeni Ona koleksiyonunu dünya çapında bir lansman ile tanıttı

Banyo alanları için geliştirdiği yenilikçi ürünlerini dünyaya sunan Roca; konfor ...

Roca, ihracat başarısıyla ödüllendirildi
  • 24.11.2021 17:30

Roca, ihracat başarısıyla ödüllendirildi

100 yıllık banyo üreticisi olan Roca, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafın ...

Roca, uluslararası tasarım yarışması Jumpthegap® en iyi projeleri seçti
  • 11.11.2021 16:59

Roca, uluslararası tasarım yarışması Jumpthegap® en iyi projeleri seçti

Roca, uluslararası tasarım yarışması jumpthegap® ile banyo alanlarında sürdürüle ...

Roca, ilk kez UNICERA Fuarı'na katıldı
  • 09.11.2021 17:18

Roca, ilk kez UNICERA Fuarı'na katıldı

Roca, CNR Expo- İstanbul Fuar Merkezi’nde, yenilikçi ve her stilde banyoya uyum ...