maritbet girişmaritbet
Selamlique İstanbul'un Galataport mağazası açıldı!

Selamlique İstanbul'un Galataport mağazası açıldı!

Türk kahvesine ve ritueline modern yorumlar getirerek küresel anlamda değer kazandırmayı hedefleyen Selamlique Istanbul, Galataport’ta açılan yeni lokasyonunda misafirlerini ağırlamaya başladı.

Hem kafe olarak hizmet veren hem de markanın ürünlerinin satışa sunulduğu yeni adres, Selamlique Istanbul’un altıncı lokasyonu olma özelliğini taşıyor.

Türk kahvesine yüksek kalitede bir standart kazandıran Selamlique Istanbul, seçkin noktalarda yer alan mağazalarına bir yenisini ekledi. Şehrin sanat, alışveriş ve yeme içme sahnesinin en yeni adreslerinden biri olan Galataport’ta kapılarını açan Selamlique Istanbul, ürünlerini ve kafesindeki çeşitli lezzetleri ziyaretçilerine sunuyor.

Asırlık bir tarihe sahip Türk kahvesine güncel yorumlar getirmek üzere çıktıkları bu yolculukta bugüne kadar farklı noktalarda yeni ziyaretçilerle ürünlerini buluşturduklarını belirten markanın kurucusu Caroline N. Koç, Galataport’ta yeni bir mağaza yatırımı yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Caroline N. Koç sözlerine şöyle devam etti: “Türk kahvesine dünya çapında hak ettiği ilgiyi kazandırma hayaliyle yola çıktığımız Selamlique Istanbul, hem Türkiye’de, hem de dünyada kısa sürede kahve pazarının önemli oyuncuları arasına girdi. 12 ülkede 6 mağaza ve 20’nin üzerinde satış noktası ve kafelerde Türk kahvesinin benzersiz lezzetini sunuyoruz. Türkiye yerleşik kahve kültürünün kıymeti ve değeri paha biçilemez ve dünyada de büyük potansiyel taşıyor. Türk kahvesi aynı zamanda bir sosyalleşme aracı, keyifli sohbetler yaptığımız bir ritüel. Marka adı olarak seçtiğimiz Selamlique; çoğu zaman birileriyle beraber ve sohbet eşliğinde içilen, belli ritüellerle ikram edilen Türk kahvesinin sosyalleştiriciliğine işâret ediyor. Dolayısıyla şehrin tarihi dokusunu modern bir mimari ile birleştirerek gerçek bir sosyalleşme mekânına dönüşen Galataport’ta açtığımız yeni mağazamız ile ziyaretçilerimize doğal aromasından şekerine, fincanından kahve kutusuna, pişiriminden sunumuna kadar, bu coğrafyadan beslenen ve dünyaya seslenebilen estetik bir kimlik kattığımız kahve ritüeli deneyimini sunmaya devam edeceğiz. Ziyaretçilerimizden deneyimledikleri konfor, lezzet ve memnuniyet konusunda aldığımız geri bildirimler, markamızı büyütme stratejimiz konusunda bizi cesaretlendiriyor.”

Galataport sahiline bakan ve şık bir ambiyansa sahip mekân, 87 metrekaraye yayılan açık ve kapalı alandan oluşuyor. Selamlique Istanbul menüsünde sıcak ve soğuk içecekler, aperatifler ile tatlılar bulunuyor. Satışa sunulan ürün yelpazesinde ise Türk kahvesi çeşitleri, aksesuarlar, şekerlemeler ve hediye setleri yer alıyor. 

Bugüne kadar Kanyon, Zorlu Center, Nişantaşı City’s ve Akmerkez alışveriş merkezleri ve Bebek gibi seçkin noktalarda ziyaretçileri ile buluşan Selamlique Istanbul’un Galataport’da açılan altıncı mağazası Paket Postanesi bölümünde bulunuyor.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Selamlique İstanbul'un Galataport mağazası açıldı!
  • 25.06.2022 01:16

Selamlique İstanbul'un Galataport mağazası açıldı!

Türk kahvesine ve ritueline modern yorumlar getirerek küresel anlamda değer kaza ...

Beymen Galataport İstanbul mağazası açıldı!
  • 12.04.2022 10:55

Beymen Galataport İstanbul mağazası açıldı!

50 yılı aşkın tarihi boyunca vizyoner duruşu ve projeleriyle moda dünyasına yön ...

Galataport İstanbul'da Ramazan etkinlikleri devam ediyor!
  • 12.04.2022 09:42

Galataport İstanbul'da Ramazan etkinlikleri devam ediyor!

Galataport İstanbul, eski gelenekleri günümüze taşıyan “Nostalji İstanbul” etkin ...

Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi'ne Altın Ödül!
  • 01.03.2016 12:02

Kapsüllü Türk Kahvesi Makinesi'ne Altın Ödül!

Arçelik A.Ş. tarafından, Selamlique katkısı ile tasarlanan Kapsüllü Türk Kahvesi ...

Caroline Koç, Dubai'de Selamlique mağazası açtı!
  • 25.03.2013 16:32

Caroline Koç, Dubai'de Selamlique mağazası açtı!

Caroline Koç, Banu Yentür ortaklığında kurulan Selamlique’ın, yurtdışındaki ikin ...