Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi açıldı

Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi açıldı

Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi Türkiye’nin lider markalarını bir araya getirirken dünyanın en ünlü markalarını da ilk kez Türk perakende sektörüyle tanıştırıyor

Türkiye'nin ve dünyanın en tanınmış ve en beğenilen markalarını misafirleriyle buluşturan “Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi'' keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, 10 dönümlük parkı, metro, metrobüs ve Marmaray'a ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu Yakası'nın, hem de İstanbul'un en iddialı projesi olarak açıldı.

Merakla beklenen Akasya Acıbadem Yeni Nesi Yaşam Kompleksi, 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip. Kompleks, Türkiye'nin lider markalarını bir araya getirirken dünyanın en ünlü markalarını da ilk kez Türk perakende sektörüyle tanıştırıyor. Akasya Acıbadem, cadde alışverişini sevenler için Bağdat Caddesi'nden esinlenilen geniş, ferah ve gün ışığı alan koridorları,  10 dönüm Akasya Parkı, İstanbul'un en büyük ve en son teknolojiyle donatılmış LG IMAX Salonu ve 15 adet sinema salonuyla  6 Mart Perşembe günü kapılarını açtı. 

Akasya Acıbadem; hazır giyim, sağlık, güzellik, kozmetik, ayakkabı, çanta, aksesuar, ev dekorasyonu, cafe, restoran, hipermarket gibi zengin ve kendi sektörünün lider markalarıyla misafirlerini ağırlıyor. Türk perakende dünyasına ilk kez girecek olan Fransa'nın ünlü cafe&şarküteri markası Fauchon, Amerika'nın en ünlü ev dekorasyon markası Crate&Barrel ve dünyaca ünlü Victoria's Secret Pink Koleksiyonu'na da yer verdiği tüm ürünlerini barındıracak İstanbul'daki ilk mağazasıyla Akasya Acıbadem misafirleriyle buluşuyor.

Dünyanın 1 numaralı çocuk cumhuriyeti KidZania Akasya Acıbadem'de
Dünyanın bir çok ülkesinde yer alan ve çocuklara eğlenirken öğrenme imkanı sunan "Edutainment" konseptinin dünyadaki oluşturucusu dünyanın en büyük çocuk "eğitim ve eğlence" markası olmayı başarmış KidZania, Akasya Acıbadem içerisinde 10 bin metrekare alanda 4-14 yaş arası çocuk misafirlerini ağırlamaya hazırlanıyor.

Sektörünün dünyada en hızlı büyüyen ve sayısız ödül almış tek çocuk markası olan Keşif ve Eğlence Cumhuriyeti  KidZania;  4-14 yaş arası çocuklara, iç mekânda kendilerine göre ölçeklendirilmiş tematik parkta farklı roller üstlenerek oynamalarına olanak veren güvenli, benzersiz ve gerçekçi bir çocuk dünyası.

Çocuklar KidZania'da yer alan 60'tan fazla aktivite alanında, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 90'dan fazla rol üstlenme imkanına sahip oluyor ve diledikleri mesleği seçebiliyor. İstediği mesleği seçen çocuklar, bu konuda bilgilendiriliyor ve gerçek bir üniforma giyip işbaşı yapıyor. KidZania, itfaiyesi, bankası, hastanesi, süpermarketi, stadyumu ve arkeoloji müzesiyle çocuklar için dört dörtlük bir dünya.

IKSV ile Akasya'da daha çok sanat
Uluslararası arenada söz sahibi sanatçılar, Türkiye müzik sahnesinin hem genç hem en deneyimli ekipleri İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın danışmanlığında düzenlenen klasik müzik, caz dinletileri ve konserler ile  Akasya Acıbadem'de müzikseverlerle buluşacak. 


 
Akasya Acıbadem'de eğlence keyfi 
Akasya Acıbadem , planlanan etkinlikler, sergiler, farklı gösteriler  ile  misafirlerine  alışverişin dışında, nefesli ve keyifli çok özel bir yaşam alanı ve yeni deneyim fırsatları sunacak. 

Akasya Sanat 1 
Akasya, Türkiye'nin en önemli ressamlarını  "Akasya Sanat 1" isimli ilk  karma sergisi'nde sanatseverlerle buluşturuyor. 6 Mart-6 Mayıs 2014 tarihleri arasında Akasya Meydan No: 223'de gerçekleşecek karma resim sergisinde; Adnan Çoker, Balkan Naci, Bubi, Mustafa Ata, Ferit Özşen, Koray Ariş, Güngör Taner, Mustafa Altıntaş, Bedri Baykam, Halil Akdeniz, Adem Genç gibi Türkiye'nin birbirinden değerli  ressamları sanatseverlerle buluşacak.

Sinema keyfi Akasya'da yaşanır
Akasya'nın sinema salonları teknolojik gelişmeler doğrultusunda modern ve konforlu bir çizgide dizayn edildi. Alışveriş merkezi konseptine paralel ve kendilerine özgü bir tasarımı olan sinema alanında biri İstanbul'un en son teknoloiji ile donatılmış en büyük perdeye sahip  LG IMAX salonu olmak üzere toplam 15 adet sinema salonu sinema severleri Akasya'ya bekliyor. 

Akasya'ya ulaşım çok kolay
İstanbul Anadolu yakasının seçkin semtlerinden ve konumu itibariyle İstanbul'un en merkezi noktalarından biri olan Acıbadem'in kalbinde yer alan Akasya, sahip olduğu yüksek standartları ulaşım kolaylığıyla birleştiriyor. Doğrudan metro bağlantısı olan projeler parmakla sayılırken, hem ana yollara hem metro hatlarına hem de köprülere doğrudan erişimi olan Akasya Acıbadem'e ulaşım son derece kolay. 

Metrobüs bağlantısı, 1., 2. Köprü ve çevreyollarıyla bağlantılarının yanısıra, Akasya'daki otoparklara farklı kotlardan giriş-çıkış sağlayan 7 tünel yatırımı yapıldı. Böylece, şehrin merkezindeki lokasyona ulaşımı kolaylaştırmak için özel sektörün en büyük yol yatırımlarından biri de gerçekleşmiş oldu. 

Akasya Acıbadem'e ;
Boğaziçi Köprüsü'nden 4 km yaklaşık 5 dk
Kozyatağı'ndan 4 km yaklaşık 5 dk
Suadiye'den 10 Km yaklaşık 7 dk
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden 15 km yaklaşık 10 dk'da ulaşmak mümkün.

Kolay ulaşımı sağlayan özel bağlantı yollarının yanı sıra metro, metrobüs ve Marmaray bağlantıları için Akasya Acıbadem içinden erişilen, 450 metre uzunluğunda yürüyen bantlarla desteklenen bağlantı tüneli oluşturuldu. İstanbul genelinde yaşanan otopark sorunu da dikkate alarak tasarlanan projede yaklaşık 3.500 araçlık kapalı otopark bulunuyor.

Ödüllü Proje
Projenin Akasya Rezidans bölümü daha tamamlanmadan The European Property Awards 2012'de “En İyi Yüksek Bina Mimarisi” kategorisinde “Avrupa'nın En Başarılı Projesi” ödülünün sahibi oldu. Proje ayrıca Koru ve Göl parselleriyle, başka değerli bir yarışmada, MIPIM Awards 2013 kapsamında, dünya klasmanında  “Best Residential Development” finalisti oldu ve finale kalan tüm projelerin yer aldığı ve 50 bin kişinin oy kullandığı “People's Choice Awards” kategorisinde yapılan halk oylamaları sonucu, 32 proje arasından birinci seçildi. 

Akasya “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” ve Akasya Acıbadem Konut Projesi, enerji verimliliği ve doğru kaynakların kullanımı, yerel sorunlara yaptığı çözümler, iç hava kalitesi ile sağlığa verdiği önem ve binanın çevreye olan uzun vadeli etkisini azaltma sistemleri sayesinde Türkiye'de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan tek proje oldu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Akasya Acıbadem’deki Kidzania, ödülle taçlandırıldı
  • 06.12.2014 15:48

Akasya Acıbadem’deki Kidzania, ödülle taçlandırıldı

Kidzania İstanbul “En başarılı temalı kapalı alan eğlence merkezi” ödülüyle taçl ...

KidZania 20 milyon dolarlık yatırımla Türkiye pazarına girdi
  • 01.05.2014 10:55

KidZania 20 milyon dolarlık yatırımla Türkiye pazarına girdi

Çocuklara yönelik “eğitirken eğlendirme” sektöründe tüm dünyada bir ilk olan Kid ...

Akasya Acıbadem’in iletişim ajansı Effect Halkla İlişkiler oldu
  • 14.04.2014 13:42

Akasya Acıbadem’in iletişim ajansı Effect Halkla İlişkiler oldu

Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi'nin İiletişim faaliyetlerini Effect H ...

Akasya Acıbadem AVM, Back-up Concierge ile işbirliği yaptı
  • 28.03.2014 15:28

Akasya Acıbadem AVM, Back-up Concierge ile işbirliği yaptı

Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi, hayatı kolaylaştırmak için Back-Up C ...

Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi açıldı
  • 07.03.2014 08:45

Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi açıldı

Akasya Acıbadem Yeni Nesil Yaşam Kompleksi Türkiye’nin lider markalarını bir ara ...

Kidzania Akasya Acıbadem AVM’de 13 Mart’ta açılıyor
  • 05.03.2014 08:35

Kidzania Akasya Acıbadem AVM’de 13 Mart’ta açılıyor

Çocukların İstanbul'daki eğlence noktası olacak olan Kidzania'nın yoğun ilgi gör ...