YEM'den Rus pazarını ateşleyecek hamle

YEM'den Rus pazarını ateşleyecek hamle

Rusya'da Türk müteahhitlerin iş yapmakta zorlandığını anlatan YEM Genel Müdürü Onay, bu pazarı yeniden hararetlendirmek için Rusların dev firmalarını Yapı Fuarı'na davet etti. Misafirlerin masrafını karşılayacak olan YEM, ayrıca inşaatçıları dev pazarlara taşımaya hazırlanıyor

Kaynak: Bugün
 
Yapı Endüstri Merkezi (YEM), gittikçe milliyetçileşen ve bu nedenle Türk müteahhitlerin iş yapmakta zorlandığı Rusya pazarını yeniden ateşlemek için 34. Yapı Fuarı'nın konuk ülkesi olarak Rusya'yı seçti. Ülkenin dev tedarikçi firmalarını fuara katılmaya davet eden şirket, Rus şirketlerin yol, yemek, konaklama gibi her türlü masraflarını karşılayacak. Yapı Endüstri Genel Müdürü Barış Onay, pazarın ateşinin dinmekte olduğunu, bu nedenle Türk firmalarına iş fırsatı yaratabilmek için milyar dolarlık iş hacimleri olan yatırımcı gruplarla görüştüklerini ve onları fuara davet ettiklerini söyledi.

Fuar alanı yüzde 40 büyüdü
27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Tüyap'ta gerçekleştirilecek Uluslararası Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul'da katılımcılara bu çerçevede Rus pazarı hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti vermek üzere bir de Bilgi Danışma Merkezi kurulacak. Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı özelliğini taşıyan Yapı Fuarı, gördüğü ilgi nedeniyle alan olarak bu yıl 21 bin metrekare büyüyerek 81 bin metrekareye ulaştı. Geçen yıl 103 binden fazla kişinin ziyaret ettiği fuara 26 ülkeden yabancı alım heyetleri gelmişti. Bu yılki firmaya 1200 firma katılacak.

İnşaatçıları dev pazarlara taşıyacak
Türk firmalarının iş hacmini artıracak projelerinin bununla sınırlı kalmadığını anlatan Barış Onay, Türk inşaatçılarını dünyanın dev pazarlarına taşıyacaklarını açıkladı. Onay şunları söyledi:
"Dünyanın önde gelen firmalarıyla exclusive anlaşmalar imzaladık, stratejik ortaklıklar yaptık. Dünyanın en önemli pazarları olan, Moskova, Dubai ve Münih'te karşılıklı fuarlar gerçekleştireceğiz. Türk inşaatçısı neredeyse biz de orada olacağız, onlara iş hacimlerini artırmaları ve yeni pazarlar sağlamaları için her türlü desteği vereceğiz."

  • Etiketler:

Yorum Yaz