maritbet girişmaritbet
Rönesans, Libya'ya Zümrüt gibi alışveriş merkezi yapıyor

Rönesans, Libya'ya Zümrüt gibi alışveriş merkezi yapıyor

Rönesans İnşaat, Libya'nın ilk ve en büyük alışveriş merkezi olacak 'Zumurrud' projesinin inşaatı devam ediyor. Proje kapsamında alışveriş merkezinin yanı sıra 5 yıldızlı otel, iş merkezi ve lüks konutlar da olacak

Rönesans İnşaat Yönetim Danışmanı Süha Günel, şirketin Libya'da yapmakta olduğu havaalanı, üniversite, otel ve iş merkezi inşaatlarının yanısıra Libya'nın ilk ve en büyük alışveriş merkezi olacak 'Zumurrud' projesinin inşaatının son sürat devam ettiğini söyledi.

Günel, Rönesans tarafından yapılan ve Libya'nın stratejik açıdan en önemli ve en geniş yolu olan Tripoli Havaalanı Bulvarı üzerinde, şehir merkezinden 8 kilometre güneyde yer alan Bab-Trablus Projesi hakkında şu bilgileri verdi:
"Libya'da açılacak ilk AVM'yi de içeren, 5 yıldızlı otel, iş merkezi ve lüks konutlardan oluşan çok fonksiyonlu ve kapsamlı bir proje. Yaklaşık 80 bin metrekarelik kiralanabilir alandan oluşan alışveriş merkezi, Libya'nın en büyük AVM'si olma özelliğini uzun yıllar koruyacak. 2 milyon nüfuslu Tripoli şehrinin tamamının yanısıra diğer şehirlerden ve komşu ülkelerden gelecek yerli ve yabancı turistlere de hizmet edecek. Proje içinde, Libya'nın tek ve en büyük hipermarketinin yanisıra; büyük bir yapımarket, mobilya market, elektronik market, sinema, bowling, buz pateni ve büyük bir aile eğlence merkezi yer alıyor."
Toplam 260 mağazanın yer alacağı projenin, yeraltı otoparkı dahil 3 kattan oluşacağını belirten Günel, halen devam etmekte olan inşaatın 2011 Mart ayında tamamlanmasının planlandığını söyledi.
 
1 yılda 1 milyon metrekare inşaat
 
Rönesans İnşaat'ın Libya'ya gelişinin henüz birinci yıldönümünde ülkede yapılacak olan yeni  havaalanları, oteller, ofis, AVM, lüks konut projelerinin yani sıra 6 adet de üniversite binası  inşa edeceğini belirten Günel, yapacakları inşaatların toplam 1 milyon metrekareye ulaşacağını ifaede etti.
 
Bab-Trablus projesi
Proje adı: Bab Trablus 2
Yeri: Libya-Tripoli
Başlangıç ve bitiş tarihi: Ağustos 2009-Mart 2011 (Alışveriş Merkezi)
Projenin arsa alanı: 320.000 m2
Yapı durumu: Yapı, çelik çatı
Müteahhit: REC-LIBYA (Renaissance Engineering Const. ve Lidco)
Mimar: 5+ Architects (USA)
YATIRIMCI: LIDCO (Libyan Investment and Development Co.)
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz