Melbourne, Avustralya'nın en kalabalık kenti oluyor

Melbourne, Avustralya'nın en kalabalık kenti oluyor

Avustralya'da emlak sektöründe yapılan araştırmada Melbourne’nin nüfus ve yerleşim bakımından Sidney'i geçmeye başladığı ve ülkenin en büyük şehri olacağını ortaya koydu

 


Avustralya'da emlak sektöründe yapılan araştırmada Melbourne'nin nüfus ve yerleşim bakımından Sidney'i geçmeye başladığı ve ülkenin en büyük şehri olacağını ortaya koydu.

‘The Going Nowhere'nin raporuna göre Sidney, ekonomi, nüfus ve yatırım gelişimi konularında Melbourne'nin gerisine düştü. 2002 yılında Sidney'in nüfus olarak Melbourne'den 600 bin fazla olduğunu ortaya koyan araştırmacılar 2009 yılı ortalarında bu rakamın 500 bin olduğunu  belirtti. Melbourne, yılda 1.3'lük nüfus artışı ile 2037 yılında Sidney'in en büyük kent olabileceği bildirildi. Sidney'deki emlak sektörüne yeterli yatırımın yapılmaması, ilerisi için alarm çanlarının çalabileceği anlamına geliyor.
 
Victoria Eyaleti'nin ekonomik büyümesi, New South Wales'e oranla daha yüksek oranda olduğunu söyleyen araştırmacılar New Sout Wales'in 0.8'lik ekonomik büyüme ile Avustralya'nın en yavaş gelişen ekonomisi olduğunu ortaya koydu. Avustralya ekonomisini de etkileyecek olan yavaşlamanın faiz oranlarını arttırabileceği üzerinde duruluyor.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz