maritbet girişmaritbet
Borusan Mannesmann Danimarka'da ihale aldı

Borusan Mannesmann Danimarka'da ihale aldı

Borusan Mannesmann Boru (BMB), Danimarka'da Energinet.dk şirketi tarafından gerçekleştirilen 'Ellund-Egtved Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin ihalesini kazandı


Borusan Mannesmann Boru (BMB), Danimarka'da Energinet.dk şirketi tarafından gerçekleştirilen 'Ellund-Egtved Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin ihalesini kazandı. Bu projenin tamamlanmasıyla Danimarka'daki doğalgaz hatlarının yüzde 10'unu BMB boruları oluşturacak.


Türkiye çelik boru sektörünün lideri Borusan Mannesmann Boru (BMB), Danimarka'da 'Ellund Egtved Doğalgaz Boru Hattı Projesi'nin ihalesini kazandı. Energinet.dk tarafından gerçekleştirilecek projenin tamamlanmasının ardından Danimarka'daki doğalgaz hatlarının yüzde 10'unu BMB boruları oluşturacak.


2007  yılında 170 milyon USD tutarındaki Elba Express projesi ile Kuzey Amerika'ya gaz borusu ihraç eden ilk Türk çelik boru şirketi ünvanını kazanmış olan BMB, şimdi de Danimarka'ya gaz borusu ihraç edecek ilk Türk çelik boru şirketi oldu. BMB, Jutland yarımadasının güney bölgesinin doğal gaz hattının genişletilmesi projesi için çelik boru tedarik edecek. 94 kilometrelik hat için BMB'nin üreteceği 6.300 adet çelik boru kullanılacak. Danimarka ve İsveç'in gelecekteki kaynaklarını korumayı amaçlayan Güney Jutland doğalgaz hattı genişletme projesi ile gaz pazarında rekabetin güçlendirilmesi hedefleniyor.


Borusan Mannesmann Boru Genel Müdür Yardımcısı Özgür Fidanoğlu kazandıkları ihale ile ilgili şunları söyledi:
“Bir adım önde olma” stratejisi kapsamında, bugüne kadar Türkiye'de daha önce gerçekleştirilmemiş projeleri hedef edinen şirketimiz, doğal gaz ana hat borularının üretim ve sevkiyatında dünyanın her coğrafyasında önemli projeler tamamladı. Ellund Egtved projesi, sektörümüzde küresel bir oyuncu olma hedefimiz doğrultusunda BMB için önemli bir adım oldu. Tedarik ettiğimiz ürünlerin kalitesi ve zamanında teslim konusundaki titizliğimiz ile fark yaratmaya devam ediyoruz. Yeni başarılara imza atarak küresel gücümüzü artırmaya ve büyümeye devam edeceğiz."


Borusan Mannesmann Boru büyük projelere imza atmaya devam ediyor
BMB, 2003 yılında Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'nın Türkiye ayağında büyük bir başarı sergileyerek dünya pazarlarında önemli bir referans elde etti. Bu başarısının arkasından Mavi Akım Projesi, İran-Türkiye Boru Hattı, Şahdeniz 1 Boru Hattı,  Türkiye-Yunanistan Doğal Gaz Hattı, Macaristan Doğalgaz Boru Hattı ve Cezayir'de OH 4, NK-1, L22, GZ-1 ve GR 4 gibi önemli boru ihalelerini üstlendi. Bunlara ek olarak BMB, 2007 yılında ise Amerika'nin başta Georgia eyaleti olmak üzere ülkenin doğu ve güneydoğu bölgelerine sevk edilen gaz miktarını artırmayı amaçlayan Elba Express projesinin ihalesini üstlendi. Bu başarının ardından ABD'de New Jersey'e gaz taşıyacak olan Tenessee Line 300 adlı 212 km'lik ve 75 milyon dolarlık projeyi üstlenerek başarı ile tamamladı.
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz