Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 344 km hız yaptı, kameraya çekti!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 344 km hız yaptı, kameraya çekti!

İstanbul'un üçüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim'de sürücülerden biri köprüyü 344 kilometre hızla geçti.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde 350 kilometre hıza ulaşan Kenan Sofuoğlu, "Biz bunu trafiğe kapalı alanda yaptık. Normal şartlarda yapılma şansı zaten yok" demişti. Ancak bir sürücü, dün akşam saatlerinde köprüde 344 kilometre hız yaptı. Dahası hız denemesini kameraya kaydetti.

İstanbul'un üçüncü köprüsü olan Yavuz Sultan Selim'de, araç yoğunluğu az olduğu için sürücülerden bazıları aşırı hız yapıyor. O sürücülerden biri köprüyü 344 kilometre hızla geçti. O anları görüntüleyen sürücüsü, sosyal medyada da paylaştı. Araçtaki göstergeden sürücünün geçiş saatinin 18.30 olduğu belirlendi.

"NORMAL ŞARTLARDA YAPILMA ŞANSI YOK"

DHA'da yer alan habere göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışına sayılı günler kala Avrupa Şampiyonu motosikletçi ve AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu hız rekoru denemesi yapmıştı. 350 kilometre hıza ulaşan Sofuoğlu yaptığı açıklamada, "Gelmeden önce belki '300 kilometre hız yaparım' diyordum ama o anki rüzgarda 350 kilometre hızın sorun olmadığını hissedince ben de gazı kesmedim. Bu köprünün de rekoru saatte 350 kilometre ile şu anda bizde. Bilmiyorum daha sonra kırılır mı çünkü biz bunu trafiğe kapalı alanda yaptık. Normal şartlarda yapılma şansı zaten yok. Bugün bir fırsat verildi bize, biz de o fırsatı rekorla tamamladık" demişti.

  • Etiketler:

Yorum Yaz