Bakan Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü çalışanlarıyla buluştu

Bakan Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü çalışanlarıyla buluştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışanlarla bir araya geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Hiç şüphesiz 1915 Çanakkale Köprüsü, Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen en müstesna, prestij projelerinden biri oldu; 'en'lerin, 'ilk'lerin ve rekorların projesi olarak ülkemizin simge yapılarından birine dönüştü." dedi.

Açılışı gerçekleştirilen 1915 Çanakkale Köprüsü'nde çalışanlarla bir araya gelen Karaismailoğlu binlerce çalışanla köprüyü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu'nu başarıyla tamamladıklarını söyledi. Yalnızca Türkiye'nin değil, dünyanın hizmetine yakışır bir eser kazandırmanın haklı gururunu ve mutluluğunu paylaştıklarını belirten Karaismailoğlu, "Bu dev projenin çeşitli kademelerinde birlikte yol aldık, mesai harcadık, alın teri döktük. Karşılaşılan zorlukları birlikte aştık ve bu muazzam eseri omuz omuza hep birlikte tamamladık." diye konuştu.

Karaismailoğlu, Türkiye'nin yolunu açan, geleceğini aydınlatan bir ailenin mensupları olduklarını dile getirerek şöyle devam etti:

"Aranızda Kömürhan Köprüsü, Avrasya Tüneli, Ovit Tüneli, Osmangazi ya da Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi diğer binlerce projelerimizde emeği olan arkadaşlarımız da var. Bu emeklerin, dev eserler olarak ülkemize döndüğünü bizler çok iyi biliyoruz ve görüyoruz. Sizler de kendinizle gurur duyun. Bizler, bu çalışmalarımız için azmimizi yalnızca kas gücümüzden, akıl gücümüzden almadık; vatan sevgisi en büyük motivasyonumuz oldu. Biliyorduk ki yapılan her yeni yol, akarsular gibi, geçtikleri yerlerin istihdamına, üretimine, ticaret, kültür, turizm ve sanatına can katacak. Biliyoruz ki güvenli, hızlı ve kolay ulaşımın, ticaretin, üretimin ve ihracatın en önemli altyapısını hazırlayacak. Biliyoruz ki ekonomimiz işte bu yatırımlarla büyüyecek. Büyüyen ekonomi de kendine yeten, dünyada lider, milli bağımsızlığı sarsılmaz Türkiye demektir. İşte biz, burada ve diğer tüm projelerimizde bunun için çalıştık, buna hizmet ettik. O nedenle bir kez daha sizleri sarf ettiğiniz üstün çaba için kutluyorum."

"Çanakkale'nin yakut gerdanlığı olarak dünyada parladı"

Gerçekleştirilen tüm projelerin ekonomik, sosyal ve kültürel etkileri itibarıyla ülkenin, çocukların geleceğine yapılan yatırımlar olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın vizyonu ve liderliğinde, son 20 yılda ulaştırma ve iletişim alanında birçok başarıya imza atıldığına dikkati çekti.

Bakan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hiç şüphesiz 1915 Çanakkale Köprüsü, Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen en müstesna, prestij projelerinden biri oldu; 'en'lerin, 'ilk'lerin ve rekorların projesi olarak, ülkemizin simge yapılarından birine dönüştü. Mimari tasarımı ve teknik özellikleriyle yüzyılın en şanlı destanını bugünlere taşıdı. Ata mirasına en doğru şekilde sahip çıkan bir abide, Çanakkale'nin yakut gerdanlığı olarak dünyada parladı. Biliyoruz ki bu başarı, büyük, güçlü Türkiye hedefine inanarak, tutkuyla kenetlenerek ve özveriyle inşa edilmiş bir takım ruhuyla gerçekleşti. Sizler de bu ruhu yakalayan ve büyük işler başaran bir ailenin üyelerisiniz. Çalışmalarınızda çok sıkı bir gayret gösterdiğinizi çok iyi biliyoruz. Projemizin 1,5 yıl önce bitirilmesi, bunun en güzel kanıtıdır. İleride, 1915 Çanakkale Köprüsü üzerinden geçerken çocuklarınıza, torunlarınıza 'Ben bu köprünün yapımında çalıştım, bu köprünün her aşamasında emeğim, katkılarım var.' diyeceksiniz. Bunu gururla hep birlikte söyleyeceğiz. Milletimiz sizlere minnettardır."

Her türlü fedakarlık ve özveriyi gösterdiği, ciddiyetle ve başarıyla çalıştığı için emeği geçen herkese teşekkür eden Karaismailoğlu, daha nice projede yeniden bir araya gelerek Türkiye için emek verip ter dökeceklerini de sözlerine ekledi.

Çalışanlarla kahvaltı yapan Karaismailoğlu, konuşmasının ardından helikopter alanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

1915 Çanakkale Köprüsü'nde "kedi yolu"nun sökümüne başlandı
  • 18.06.2022 13:45

1915 Çanakkale Köprüsü'nde "kedi yolu"nun sökümüne başlandı

Çanakkale Boğazı'nda 18 Mart'ta hizmete açılan "1915 Çanakkale Köprüsü"nde, işçi ...

Hava yolu kullananların sayısı 5 ayda 57 milyonu aştı
  • 04.06.2022 15:14

Hava yolu kullananların sayısı 5 ayda 57 milyonu aştı

Bakan Karaismailoğlu, hava yolunu tercih edenlerin sayısının mayısta yüzde 186,8 ...

"Türkiye’nin son 20 yılda yaptığı dev projeler başka ülkelere ilham kaynağı oluyor"
  • 19.05.2022 10:49

"Türkiye’nin son 20 yılda yaptığı dev projeler başka ülkelere ilham kaynağı oluyor"

Bakan Karaismailoğlu, Almanya'da düzenlenen Uluslararası Ulaştırma Forumu'nda, T ...

Bakan Karaismailoğlu, Rize-Artvin Havalimanı'nı açılış öncesi inceledi
  • 13.05.2022 16:38

Bakan Karaismailoğlu, Rize-Artvin Havalimanı'nı açılış öncesi inceledi

Bakan Karaismailoğlu, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla aç ...

1915 Çanakkale Köprüsü açıldı, arsa ve ev fiyatları fırladı!
  • 07.05.2022 09:30

1915 Çanakkale Köprüsü açıldı, arsa ve ev fiyatları fırladı!

Çanakkale köprüsü açılmadan arsa fiyatları hızlı artış sergilerken, köprünün açı ...

1915 Çanakkale Köprüsü'nü kullananlar süre ve konfordan memnun!
  • 25.03.2022 17:13

1915 Çanakkale Köprüsü'nü kullananlar süre ve konfordan memnun!

Açılışı 18 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 1915 Ça ...