Wyndham Hotel Group, Türkiye’deki ikinci üst sınıf otelini İstanbul’da açtı!

Wyndham Hotel Group, Türkiye’deki ikinci üst sınıf otelini İstanbul’da açtı!

Yaklaşık 7 bin 380 otel ile Wyndham Worldwide Corporation şemsiyesi altında dünyanın en büyük otelcilik şirketi olarak yer alan Wyndham Hotel Group, Türkiye’deki ikinci üst sınıf Wyndham Hotels and Resorts® oteli 307 odalı Wyndham İstanbul Petek’in açılışını duyurdu

Wyndham Hotel Group,  kendi  bayrağını taşıyan Türkiye'deki 20'nci otel olan Güneşli'deki Wyndham İstanbul Petek'in açılışıyla Türkiye'deki varlığını sağlamlaştırıyor. Şirketin şu anda Türkiye'de Wyndham Hotels and Resorts, TRYP by Wyndham® ve Ramada®  markaları altında faaliyet gösteren otelleri bulunuyor. İstanbul'daki ilk TRYP by Wyndham oteli Aralık 2012'de açılmıştı. Ramada markasının ülkedeki en son halkası olan 395 odalı Ramada Resort Antalya Lara ise kapılarını bu hafta açtı.

Wyndham Hotel Group,  Türkiye'deki  orta ve üst sınıf hizmet faaliyetlerine ek olarak geçtiğimiz ay da İlbak Turizm İşletmeleri ve Yatırım A.Ş. ortaklığıyla Super 8®    markasını duyurmuştu. Önümüzdeki 10 yılda Türkiye'de 20 Super 8 otelinin daha açılması bekleniyor. Super 8®  markası 2 bin 300 otel ile dünyadaki tüm ekonomi sınıfı otel zincirlerinden daha fazla otele sahip.

Wyndham Hotel Group Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdürü Rui Barros, “Bölgedeki büyüme stratejimizin ayrılmaz bir parçası olan Türkiye'de bir Wyndham Hotels and Resorts otelini daha açmaktan büyük heyecan duyuyoruz,” dedi.

Barros, “Yakın zamanda açılan Wyndham İstanbul Kalamış Marina'nın gördüğü ilgi, ülkede Wyndham®  markasına güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda burada yeni, kaliteli oteller açma fırsatları üzerinde ortaklarımızla birlikte çalışmak için sabırsızlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Kılıçbey Turizm İşletmeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ne ait olan ve Metex Design'ın tanınmış mimarlarının tasarım katkılarıyla inşa edilen otelin yapımı ve açılışı 200 kişiye istihdam sağladı. Otelin dekorasyonunda tüm dünyadan, aralarında Çek Cumhuriyeti'nde el işi üretilmiş cam avizelerin de bulunduğu zanaat ürünlerinden yararlanıldı.

Kılıçbey Turizm İşletmeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükkıdık, “İstanbul, Türkiye'de yaşamın tüm unsurlarını temsil eden kültür ve farklılıkların bir potada eridiği dinamik bir şehir. Wyndham İstanbul Petek'in açılışıyla birlikte bu şehre yatırım yapmaktan, ülkemize dünya standartlarında hizmet ve sınıfının en iyisi tesisler getirmek için dünyanın en büyük otel şirketiyle birlikte çalışmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz,” dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'na 10 kilometreden kısa bir mesafede Güneşli'de yer alan beş yıldızlı, 21 katlı Wyndham İstanbul Petek'te 241 misafir odası ve 27 suitin yanı sıra, uzun süreli konaklamalar için 39 daire bulunuyor. Otelde 586 metrekarelik bir balo salonu ve toplam alanı 1.970 metrekareyi aşan 14 toplantı salonunun da dahil olduğu geniş toplantı alanlarının yanı sıra fitness salonu ve 500  araçlık park yeri bulunuyor.

Oteldeki yemek seçenekleri , lobi bardan tüm gün hizmet veren özel restoranlar ve bunlara ek olarak 24 saat oda servisine kadar geniş bir yelpazede sunuluyor. Dinlenmek ve rahatlamak isteyen misafirler otelin 130 metrekarelik yüzme havuzu ve dört odası bulunan spa alanından faydalanabilirken, alışveriş etmek isteyenler de zemin kattaki meydanı çevreleyen mağazaları ziyaret  edebiliyor.

Wyndham Hotels and Resorts Hakkında

Wyndham Worldwide Corporation şemsiyesi altında yer alan Wyndham Hotels and Resorts, LLC, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Orta ve Güney Amerika, Karayipler, Avrupa, Ortadoğu ve Çin'de üst sınıf otel ve resort konaklama hizmetleri sunmaktadır. Wyndham®  otellerinin tamamı Wyndham Hotel Group tarafından franchise verilmiş olmakta veya Wyndham Hotel Management, Inc., ya da iştiraklerinden biri tarafından yönetilmektedir. Tüm Wyndham otelleri için daha fazla bilgi ve rezervasyon imkanlarına www.wyndham.com adresinden ulaşılabilirsiniz. Yolcuların, markanın misafir bağlılık programı Wyndham Rewards®  aracılığıyla puan kazanma ve harcama fırsatları bulunmaktadır. Bu puanlar, ücretsiz konaklama, havayolu ulaşımı, önde gelen mağaza ve restoranlar için hediye kartları gibi geniş bir yelpazede kullanılabilir. Programa ücretsiz olarak katılmak için www.wyndhamrewards.com adresi ziyaret edilebilir.

Wyndham Hotel Group Hakkında

Wyndham Worldwide şirketler grubunun bir parçası olan Wyndham Hotel Group, dünyanın en büyük otelcilik şirketidir ve 66 ülkede yaklaşık 7 bin 380 otel ve 631 bin 800'ün üzerinde oda ile şu markalar altında faaliyet göstermektedir: Wyndham Hotels and Resorts® , Ramada® , Days Inn® , Super 8® , Wingate by Wyndham® , Baymont Inn & Suites® , Microtel Inn & Suites®  by Wyndham, Hawthorn Suites by Wyndham® , TRYP by Wyndham® , Howard Johnson® , Travelodge®  ve Knights Inn® . Bunlara ek olarak şirketin, Planet Hollywood Hotels, Dream®  ve Night®  markaları için franchise vermek ve tüm dünyada yönetim hizmetleri sunmak için lisans anlaşmaları bulunmaktadır.

Wyndham Hotel Group ortaklıkları tarafından yönetilen belirli Wyndham, Hawthorn Suites by Wyndham ve TRYP by Wyndham Otelleri ile belirli Ramada, Days Inn ve Super 8 otelleri dışında tüm oteller bağımsız olarak faaliyet göstermektedir.

Wyndham Rewards Hakkında

Wyndham Hotel Group'nun misafir sadakat programı olan Wyndham Rewards® , kapsamındaki otellerin sayısıyla ölçüldüğünde dünyanın en büyük otel bağlılık programıdır ve yedi milyona yakın aktif üyesine puan kazanma ve bu puanları dünya çapında 50'nin üzerinde ülkedeki 7 bine yakın otelde konaklama için harcama fırsatı sunmaktadır.

Üyeler, puanlarını ücretsiz konaklamaya ek olarak yüzlerce hediye seçeneği için kullanabilmektedir. Daha fazla bilgi için www.wyndhamrewards.com adresini ziyaret ediniz.

Wyndham Hotel Group'nun merkezi Parsippany, New Jersey, ABD'de bulunmaktadır. www.wyndhamworldwide.com adresinden daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Franchise fırsatlarıyla ilgili daha fazla bilgi için www.whgdevelopment.com adresini ziyaret edebilir ya da development.EMEA@wyn.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Kuşadası’na 180 milyon TL’lik tatil adası!
  • 11.06.2015 13:43

Kuşadası’na 180 milyon TL’lik tatil adası!

Wyndham Hotel Group “Türkiye bizim için çok önemli bir turizm destinasyonu” ...

Wyndham İstanbul Kalamış Marina Dünya Kadınlar Günü'ne anlam katacak
  • 24.02.2014 15:19

Wyndham İstanbul Kalamış Marina Dünya Kadınlar Günü'ne anlam katacak

Kalamış Marina’daki benzersiz konumu ile Wyndham İstanbul Kalamış Marina kadınla ...

Ever Turizm ve Wyndham Hotel Group, Türkiye'ye 30 yeni otel açacak!
  • 04.10.2013 10:31

Ever Turizm ve Wyndham Hotel Group, Türkiye'ye 30 yeni otel açacak!

Dünyanın önde gelen zincir otelleriyle yatırım ve işletmecilik alanında ortak pr ...

Ever Turizm ve Wyndham Hotel Group İstanbul’da 30 otel açacak!
  • 03.10.2013 16:59

Ever Turizm ve Wyndham Hotel Group İstanbul’da 30 otel açacak!

Dünyanın önde gelen zincir otelleriyle yatırım ve işletmecilik alanında ortak pr ...

Wyndham Kalamış Marina’ya Kemal Sinmez satış ve pazarlama direktörü oldu!
  • 24.09.2013 11:55

Wyndham Kalamış Marina’ya Kemal Sinmez satış ve pazarlama direktörü oldu!

Bünyesinde tam 7 bin 200 otel bulunduran Wyndham Hotel Group’un Türkiye'deki ilk ...

Arsenal Wyndham İstanbul Kalamış Marina’da şehrin keyfini çıkardı!
  • 22.08.2013 10:47

Arsenal Wyndham İstanbul Kalamış Marina’da şehrin keyfini çıkardı!

UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off turu ilk maçında dün akşam Fenerbahçe ile karşıla ...