Kinesis İnşaat Alaçatı'da taş evleri birleştirdi sıra İstanbul'da

Kinesis İnşaat Alaçatı'da taş evleri birleştirdi sıra İstanbul'da

Çok sayıda kurumsal şirketin yurtiçi ve yurtdışındaki ofis ve merkez binalarını inşa eden Kinesis İnşaat, İstanbul'a otel yapacak

 

Çok sayıda kurumsal şirketin yurtiçi ve yurtdışındaki ofis ve merkez binalarını inşa eden Kinesis İnşaat, turizme soyundu.

Alaçatı'da eski taş evleri birleştirerek 16 odalı Ala Otel'i kuran Kinesis İnşaat Başkanı mimar Orhan Bayrak, sörf sporuyla ilgilenmesi nedeniyle uzun yıllar tatil için gittiği bölgeye 2 milyon dolar yatırım yaptıklarını söyledi. Markayı İstanbul, Minsk ve Kiev'de de büyütme hedefinde olduğunu söyleyen Bayrak, "İstanbul'daki otelimizi İstanbulluların kalacağı bir mekan olacak.

Ankara ya da başka şehirlerden geleni almayacağız. Biz İstanbulluların gerçek İstanbul'un tadına varamadığını düşünüyoruz. Kemerburgaz, Zekeriyaköy gibi şehrin uzağında yaşayanlar için İstanbul'un tadını çıkarabilecekleri ve haftasonu gelip kalabilecekleri bir otel yapmak istiyoruz" dedi. Belarus gibi pazarlarda da inşaat projelerinin olduğunu söyleyen Bayrak, zinciri buraya da taşıyacaklarını kaydetti.

Bayrak ayrıca Ümraniye'de sahip oldukları arazide sadece şirket çalışanlarının kalabileceği, turistik amaçlı misafir almayacak bir otel yapma hedefinde olduklarını da kaydederek "Mimariden kazandığımızı mimariye yatıracağız" diye konuştu.
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz