maritbet girişmaritbet
İslahiye'deki TOKİ deprem konutlarında örnek daire tamamlandı!

İslahiye'deki TOKİ deprem konutlarında örnek daire tamamlandı!

"Asrın Felaketi" olarak nitelendirilen, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Gaziantep'in İslahiye ilçesinde, Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) mart ayında temelini atıığı deprem konutları projesinde örnek dairenin inşaatı tamamlandı.

Temeli iki ay önce mart ayından atılan, İslahiye'nin Kırıkçalı Mahallesi'nde bulunan deprem konutları projesinde 17 blok ve 399 daire bulunuyor.

İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği projede Kurban Bayramı'na kadar 15 blokta 360 dairenin kaba inşaatının bitirilmesi planlanıyor.

12 Nisan'da kaba inşaatı bitirilen blokta örnek daire tamamlandı. Daireye kapı, pencere, mutfak dolabı, mutfak tezgahı ve duşa kabin monte edildi.

Proje koordinatörü Murat Ulusoy, 17 bloktan oluşan sitede 4 binanın 3+1, 13 binanın ise 2+1 olarak tasarlandığını söyledi.

Çalışmaların hızlı sürdüğünü anlatan Ulusoy, şunları kaydetti:

"6 binada kaba inşaat bitti, 3 binada da çatı imalatı yapılıyor, diğerleri de devam ediyor. Örnek dairemiz göründüğü gibi eksiksiz bir durumda. Vatandaşlarımız sadece eşyalarını getirdiğinde rahatça oturabilir. Örnek daire içerisinde yapılmayan hiçbir şey yok, sadece ev eşyası eksik. Onu da vatandaşlar getirip oturabilecek. Toplu konutlarda birinci sınıf ürünler seçilip kullanılmakta. Mutfakta dolaplar yapıldı, banyo eksiksiz bir durumda. Mutfaktan tutun oturma odaları yatak odasına kadar eksiksiz bir şekilde tamamlanmış durumda."

"İnşallah 5 ay sonra binalarımız teslim edilecek"

Ulusoy, sitenin her tarafında hummalı çalışma yapıldığını dile getirdi.

Yaşam kalitesinin artırılması noktasında her şeyin düşünüldüğünü belirten Ulusoy, "Vatandaşlarımız ev eşyalarıyla beraber gelmeleri durumda rahatça oturabilir. İnşallah 5 ay sonra binalarımız teslim edilecek. Gerek çocukların gerekse ebeveynlerin rahatlıkça yaşayacağı bir ortam var. Sitelerde eksik yok diyebiliriz." ifadelerini kullandı.

TOKİ uzmanı inşaat mühendisi Hasan Çolak da çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtti.

Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde blokların tamamlanması için yoğun bir mesai harcandığını belirten Çolak, şunları söyledi:

"Şu an örnek dairemizi tamamladık. Hızlı, sağlam, kaliteli bir şekilde konutlarımızı teslim edeceğiz. 8 etapta çalışmalarımız devam ediyor. Kaba inşaat ve kazı çalışmalarımız devam ediyor. Birçoğunda duvar aşamasına geçmiş durumdayız. İnşallah Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi 1 yıl içerisinde, başlattığımız çalışmaların hepsinde konutları vatandaşlara teslim edeceğiz."

  • Etiketler:

Yorum Yaz