TOKİ Kayseri’de satışa çıkan konutlar için banka önünde yatanlar evlerini teslim aldı!

TOKİ Kayseri’de satışa çıkan konutlar için banka önünde yatanlar evlerini teslim aldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Kayseri'de başvuru önceliğine göre satacağı 5 konutu almak için 12 gündür banka önünde gece gündüz bekleyen 5 kişi, evlerini teslim aldı

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Kayseri'de başvuru önceliğine göre satacağı 5 konutu almak için 12 gündür banka önünde gece gündüz bekleyen 5 kişi, evlerini teslim aldı.

TOKİ'nin, Melikgazi ilçesinde kurasız başvuru önceliğine göre satacağı alt gelir grubunu kapsayan 5 adet konutu alabilmek için 29 Kasım'da Türkiye Halk Bankası Kayseri Şubesi önünde sıra beklemeye başlayan Tuğba Özbeyaz, Sebahat Doğruer, Soner Akbulut, Zeynep Yıldırım ve Filiz Aras, bu sabah başvurularını yaptıktan sonra 4'er bin lira peşinat ödeyerek ev sahibi oldular.

Sabah erken saatlerde sıraya giren 19 kişi de satışlar başvuru önceliğine göre yapıldığı için amaçlarına ulaşamadan banka şubesinden ayrıldı.

Sevincini AA muhabiri ile paylaşan Sebahat Doğruer, çok mutlu olduğunu belirterek, 12 gün süren bekleyişleri sırasında kendilerine destek olan banka personeline teşekkür etti.

Tuğba Özbeyaz da soğuk havada 12 gün gece gündüz sıra beklediklerini anımsatarak, ''Bu evleri hakettiğimize inanıyoruz. Banka personeli de çok yardımcı oldu, çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Çok mutluyum'' dedi.

Soner Akbulut ise çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, 12 gün yılmadan beklediklerini ve sonunda evlerini aldıklarını anlattı.

Banka önüne getirdiği yatakta sıra bekleyen Zeynep Yıldırım da Halk Bankası personeline teşekkür ederek, evde kızı Sermin Okur'un oturacağını söyledi.

Soğuk havada sıra beklediği için hastalandığını ve kendisinin yerine arkadaşının eşinin günlerce banka önünde beklediğini dile getiren Yıldırım, ''Şimdi çok iyim, çok mutluyum. Allah evi olmayan herkese nasip etsin'' diye konuştu.

Filiz Aras ise çok mutlu olduğunu ve beklemelerine değdiğini belirterek, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti. Bankadaki işlemlerinin ardından müteahhit firmadan anahtarlarını teslim alan vatandaşlar, evlerini gezdi.

TOKİ, Melikgazi ilçesindeki 64,71 metrekare büyüklüğündeki 5 konutu 47 bin 752 lira ile 58 bin 71 lira arasında sattı. Konut fiyatının 4 bin lirasını peşin ödeyen vatandaşlar kalanını ise 180 ay taksitle ödeyecek.

Orhan Canbulatel-AA

Yorum Yaz

Benzer Haberler

TOKİ yeni şehir kuruyor!
  • 10.01.2018 15:49

TOKİ yeni şehir kuruyor!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, Kayseri’nin Melikg ...

TOKİ, Kayseri'ye 186 konut yapıyor!
  • 17.07.2017 10:32

TOKİ, Kayseri'ye 186 konut yapıyor!

TOKİ tarafından Kayseri’nin Yahyalı İlçesi, Fevziçakmak Mahallesi “Kentsel Dönüş ...

TOKİ’den Kayseri Develi’ye 129 konut
  • 14.02.2017 15:47

TOKİ’den Kayseri Develi’ye 129 konut

TOKİ tarafından, Kayseri’nin Develi İlçesi’nde inşa edilecek 129 konutun ihalesi ...

Kayseri'nin yükselen değerine TOKİ, projeleriyle destek oldu!
  • 20.07.2016 17:12

Kayseri'nin yükselen değerine TOKİ, projeleriyle destek oldu!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) Kayseri'de inşa ettiği anaokulu, ünive ...

TOKİ Kayseri'de yeni bir yaşam alanı kuruyor!
  • 10.01.2018 15:09

TOKİ Kayseri'de yeni bir yaşam alanı kuruyor!

TOKİ tarafından, Kayseri'nin Melikgazi İlçesi Yeşilyurt Mahallesi'nde inşa edile ...

TOKİ, Kayseri Melikgazi'de 578 konutu sahipleriyle buluşturdu!
  • 10.05.2017 16:49

TOKİ, Kayseri Melikgazi'de 578 konutu sahipleriyle buluşturdu!

TOKİ tarafından inşa edilen Kayseri Meligazi'deki 578 adet konutun sahipleri kur ...