TOKİ’den Hatay, Diyarbakır ve Gaziantep'e konut

TOKİ’den Hatay, Diyarbakır ve Gaziantep'e konut

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Hatay Reyhanlı’ya 380 adet yoksul konutu, 84 adet konut, 1’er adet 24 derslikli ilköğretim okulu, cami, sosyal tesis, ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı

 


Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Hatay Reyhanlı'ya 380 adet yoksul konutu, 84 adet konut, 1'er adet 24 derslikli ilköğretim okulu, cami, sosyal tesis, ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatlarını yaptırmak üzere ihale açtı.
         İhale, 18 Ekim 2010 tarihinde saat 14.30'da "açık ihale usulü" ile TOKİ'de gerçekleştirilecek.
         Tünel kalıp sistemiyle yapılacak 464 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle yapılacak 1'er adet 24 derslikli ilköğretim okulu, cami, sosyal tesis, ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesinin ihalesinde işin süresi, yer tesliminden itibaren 550 gün olarak belirlendi.

         Ekonomik açıdan en avantajlı teklif, sadece fiyat esasına göre belirlenecek olan ihaleye yerli ve yabancı tüm istekliler katılabilecek.  İhalede yerli istekliler lehine yüzde 15 oranında fiyat avantajı uygulanacak.
 
         GAZİANTEP'İN ŞAHİNBEY İLÇESİ YEŞİLKENT MAHALLESİNE 320 ADET KONUT
         TOKİ Gaziantep'in Şahinbey İlçesi Yeşilkent Mahallesine ise 320 adet konut ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatını yaptıracak.

         Yer tesliminden itibaren 550 günlük süreyi kapsayacak olan işin ihalesi, 5 Ekim 2010 tarihinde saat 14.30'da TOKİ'de "açık ihale usulü" ile yapılacak.  Konutlar tünel kalıp sistemi ile gerçekleştirilecek.
 
         Ekonomik açıdan en avantajlı teklif, sadece fiyat esasına göre belirlenecek olan ihaleye sadece yerli istekliler katılabilecek.
       
İHALE KOŞULLARI
         Hatay Reyhanlı'ya 380 adet yoksul konutu, 84 adet konut, 1' er adet 24 derslikli ilköğretim okulu, cami, sosyal tesis, ticaret merkezi ile Gaziantep'in Şahinbey İlçesi Yeşilkent Mahallesine 320 adet konut ile altyapı ve çevre düzenlemesi ihalesinde şartname TOKİ'den satın alınabilecek.

         Şartnameye göre hazırlanacak olan teklif mektupları, belirtilen ihale tarihlerinde ihale saatine kadar TOKİ'ye anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verilecek.

         Buna göre ihale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle anahtar teslimi götürü bedel sözleşme imzalanacak.
         İşin tamamı için teklif verilecek olan ihalelerde katılımcılar teklif ettikleri bedelin yüzde 3'ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat verecekler.
 
         DİYARBAKIR ÜÇKUYULAR'A BİN 24 ADET KONUT VE OKUL İLE SOSYAL DONATI İHALESİ İPTAL EDİLDİ
         Bu arada TOKİ tarafından daha önce duyurusu yapılarak ihaleye çıkarılan, Diyarbakır Üçkuyular'a bin 24 adet konut, 1'er adet 32 derslikli ilköğretim okulu, ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı için açılan ihale, 2 Eylül 2010 tarihinde iptal edildi.
 
         İptale gerekçe olarak projelerin revize edilmesi gösterildi. Söz konusu ihaleye ait duyuru, 11 Ağustos 2010 tarihli Kamu İhale Bülteninde yayımlanmıştı.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz