İşsizlere konut müjdesi! 100 TL taksitli ev!

İşsizlere konut müjdesi! 100 TL taksitli ev!

Başbakan Edoğan açıkladı! 100 lira taksitle satılcak 50 bin konut yapılacak!

 

Başbakan Erdoğan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Haliç Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen 19. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan, yeni bir adım daha attıklarını ve hiçbir geliri olmayan vatandaşa yönelik peşinatsız, geliri oluncaya kadar taksit ödemeyeceği, iş sahibi olduğu andan itibaren 100 lira taksit ödeyeceği bir projeyi hayata geçirdiklerini hatırlattı. Erdoğan, ''Demokratik, laik, hukuk ve sosyal devlet olmanın gereğini yerine getiriyoruz. İlk etapta bu istikamette 50 bin konut yapacağız'' dedi.

Romanlarla ilgili ev projelerini de anımsatan Erdoğan, ''Benim ülkemde artık çadır hayatı yaşayan insanlar olmasını istemiyorum. Karşılıklı arz ve talebe dayalı olarak biz Türkiye genelinde Roman vatandaşlarımızın olduğu yerlerde de onların örf adetine, kültürüne uygun şekilde zemin artı 1 veya zemin artı 2 şeklinde konutlar inşa etmek suretiyle onları oralara yerleştiriyoruz. Şu anda proje çalışmaları yapıldı, yapılıyor'' diye konuştu.

Erdoğan, eğitim alanındaki çalışmalardan da söz ederken, yaklaşık 143 bin derslik yaptıklarını, 63 üniversiteyi ülkeye kazandırdıklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Eğer az önce ifade ettiklerime biz evet deseydik, bunlar gerçekleşmezdi. Dünyadaki değişimi yakalayamazdınız, ülkenin bu değişime ayak uydurmasını sağlayamazdınız. Modern demokratik standartları bu ülkede istemeyenler var. Bunu bilmenizi istiyorum. Bunu yakalayamazsınız. Evrensel hukuk normlarını ülkemize taşıyamazsanız, bir arpa boyu dahi yol alamaz, hiçbir hedefi yakalayamazsınız. Milletimizin talebi, beklentisi neyse biz onu yaparız. Milletin rotasında yürürüz. Milletin belirlediği hedefler istikametinde yol alırız.''
 

Kaynak: Bugün

  • Etiketler:

Yorum Yaz