Ytong Ev’den Marmara Bölgesi’ne özel Gürgen Evi

Ytong Ev’den Marmara Bölgesi’ne özel Gürgen Evi

Türk Ytong, koronavirüs salgını sonrası müstakil evlere yönelen konut tüketicileri için hızlı inşa edilen güvenli bir yapı sistemi geliştirdi.

Türkiye'nin lider gazbeton üreticisi Türk Ytong, koronavirüs salgını sonrası müstakil evlere yönelen konut tüketicileri için hızlı inşa edilen güvenli bir yapı sistemi geliştirdi. Ytong Ev adı verilen sistem, kendi evini yapmak isteyenleri fikir aşamasından evin tamamlanmasına kadar her adımda destekleyen bir inşaat modeli sunuyor.

Marmara Bölgesi'nde yetişen Gürgen ağacından ilham alan 117 metrekarelik 3+1 Gürgen Evi, bölgenin iklim koşullarına ve coğrafyasının karakteriyle uyumlu olarak tasarlandı. Hayalindeki evi inşa etmek isteyenler Ytong Ev ile depreme dayanıklı, A sınıfı enerji verimliliğine sahip evlere 8 ila 10 haftada sahip olabilecek.

Yapı malzemesi sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi Türk Ytong, koronavirüs salgınıyla birlikte ortaya çıkan müstakil ve bahçeli evlerde yaşama talebine çözüm üreten Ytong Ev projesini hayata geçirdi. Kendi evini yapmak ya da yaptırmak isteyen herkesin faydalanabileceği, tüm inşaat adımlarını destekleyen ve hızlandıran bir inşaat modeli sunan Ytong Ev, hayallerindeki evi yapmak isteyenler için büyük kolaylık sunuyor. Ytong ürünleri ile oluşturulan, hızlı inşa edilebilen, depreme dayanıklı, A sınıfı enerji verimliliğine sahip Ytong Evler, 8 ila 10 haftada tamamlanıyor.


Marmara ve Trakya'ya özel Gürgen Evi

Ytong Ev'de farklı büyüklüklerde 4 hazır ev modeli bulunuyor. Bu modellerden Gürgen Evi adını, bölgenin karakteristik ağaç türü olan, dayanıklılığı ve uzun ömrüyle bilinen gürgen ağacından alıyor. 

Crid Architects mimarları Emre Engin ve Nergis Kahraman tarafından tasarlanan tek katlı ve 117m2 3+1 Gürgen Evi, Marmara Bölgesi'nin coğrafi özelliklerini yansıtacak şekilde tasarlandı. Gürgen Evi, 41 m2'lik terasıyla birlikte, mimarisinden malzeme kullanımına doğa ile yakın ilişki kurabilen bir tasarım sunuyor. İç ve dış alanları en verimli şekilde kullanan Gürgen Evi, her mevsimin keyfini doyasıya yaşatan bir yuva oluyor. 

Türk Ytong için tasarlanan evler, ihtiyaca göre belli yönlerde büyüyebilen, yerel mimari ile uyumlu tasarımlar olarak ortaya konuldu. Evler, Deprem, Yangın, Isı Yalıtım ve Gürültü Yönetmeliklerine uygun olarak tasarlandı.


Ev yapmak kolaylaşacak

Ev inşa etmenin zorluklarını analiz eden Türk Ytong, kendi evini inşa edenleri desteklemek için bir dizi hizmet sunuyor. Ytong Ev kataloğunda bulunan ev modellerinin mimari proje, statik, mekanik, elektrik ve akustik projelerini, uygulama detaylarını müşterilerine hazır ve ücretsiz sunuyor. Evlerin inşası için gereken Ytong ürünleri de montaja hazır biçimde teslim ediliyor. Tüm bu hizmetler, ev yapanların maliyet ve zamandan tasarruf etmesine olanak sağlayarak inşaat sürecini hızlandırıyor. 

 
İster kaba inşaat ister anahtar teslim

Ytong ayrıca, evlerin inşaası için hizmet sunan deneyimli yetkili uygulamacı ağı da kurdu. Türkiye'nin hemen her noktasına hizmet sunan Yetkili Ytong Uygulamacıları, temelden ruhsata kadar her adımda hizmet sağlıyor. Ev yapmaya uygun bir arsası bulunan herkes evini isterse kendisi inşa edebilecek veya bir Yetkili Ytong Uygulamacıyla anlaşarak kaba inşaat ya da anahtar teslimi olarak evini yaptırabilecek.
 

Pandemide hızlı inşaat avantajı

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, pandemi koşullarında kendi evini yapmak isteyenlerin inşaatını hızlı bir şekilde tamamlamak istediklerinin farkında olduklarını, Türk Ytong olarak, Ytong Ev ile bu imkanı sunduklarını belirtti. Öztoprak, deneyimli Ytong montaj ekiplerinin, 100 m²'lik bir evin kaba inşaatını ortalama 5 haftada, anahtar teslim inşaatı ise 8-10 haftada tamamladıklarına dikkat çekti. 


Depreme dayanıklı konut dönüşümünü destekleyecek

Tolga Öztoprak, Ytong Ev'in pandemiyle ortaya çıkan güncel bir talebi karşılarken, uzun vadede ülkenin ihtiyaç duyduğu depreme dayanıklı, enerji verimli, güvenli konut dönüşümüne katkı sunacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

"İlk Evim İlk İş Yerim" projelerinde kura çekimleri devam ediyor
  • 20.03.2023 11:49

"İlk Evim İlk İş Yerim" projelerinde kura çekimleri devam ediyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanl ...

"32 bin konuttan 20 bininin temellerini 11 ilimizde eş zamanlı atacağız"
  • 17.03.2023 16:28

"32 bin konuttan 20 bininin temellerini 11 ilimizde eş zamanlı atacağız"

Bakan Murat Kurum, "876 bin bağımsız bölümden oluşan 298 bin binanın yıkık, acil ...

TOKİ 50 ilde 575 arsayı açık artırmayla satacak
  • 17.03.2023 14:14

TOKİ 50 ilde 575 arsayı açık artırmayla satacak

Muhammen bedeli 6 milyar 118 milyon 378 bin 622 lira olan toplam 13 milyon 884 b ...

Deprem bölgesinde 154 noktada zemin etüt çalışması yapıldı
  • 17.03.2023 11:57

Deprem bölgesinde 154 noktada zemin etüt çalışması yapıldı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, 6 Şubat'ta meydana gelen Ka ...

İstanbul'da "İlk Evim" projesinde kura çekimleri başladı
  • 16.03.2023 14:31

İstanbul'da "İlk Evim" projesinde kura çekimleri başladı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlı ...

Bozkurt'ta TOKİ konutlarının teslimine başlanacak
  • 15.03.2023 14:37

Bozkurt'ta TOKİ konutlarının teslimine başlanacak

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından selzedeler ...