maritbet girişmaritbet
YDA Group'un Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü'ne ödül!

YDA Group'un Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü'ne ödül!

YDA Group'un kamu-özel ortaklığı (PPP) modeliyle inşa ettiği 1583 yataklı "Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü" projesi uluslararası ödül aldı.

YDA Group tarafından yapılan açıklamaya göre, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından düzenlenen organizasyonda YDA Group'un projesi EMEA Bölgesi (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ile CEE Bölgesi'nin (Orta ve Doğu Avrupa) "En İyi PPP Projesi" ödülünü aldı.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde yer alan kurumların değerlendirildiği organizasyonun ödül töreni Londra'da gerçekleştirildi. Ödül törenine pek çok ülkeden şirket temsilcileri, finans sektörü temsilcileri ve danışmanlar katıldı.

Törende, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi projesi olan ve aynı zamanda şehir hastaneleri arasında finansmanında anlaşma sağlanan ilk proje olma özelliği taşıyan Kayseri Entegre Sağlık Kampüsünün ödülünü YDA Group Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Michael Davey, proje finansmanında yer alan Dünya Bankası (IFC) ve Finansbank'ın temsilcileriyle birlikte aldı.

"Şehir hastanelerine 1,5 milyar avroluk yatırım yaptık"

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, şehir hastaneleri projelerinin öncülüğünü yaptıklarını belirterek, Sağlık Bakanlığının PPP modeliyle ihale ettiği 16 hastaneden ilki olan 1583 yataklı Kayseri Entegre Sağlık Kampüsünü 2011'de kazanarak, bu alanda öncü olduklarını kaydetti.

Şehir hastaneleri arasında inşaatına ilk başlanan bu projenin diğerlerine örnek teşkil ettiğini dile getiren Arslan, Kayseri'nin yanı sıra halihazırda 838 yataklı Konya Şehir Hastanesinin ve 558 yataklı Manisa Şehir Hastanesinin inşaatlarının hızla devam ettiğini, 1700 yataklı Şanlıurfa Şehir Hastanesi projesinin de ön hazırlık ve şantiye mobilizasyon çalışmalarının sürdüğünü aktardı.

Arslan, şehir hastaneleri projelerine toplamda yaklaşık 1,5 milyar avroluk yatırım yaptıklarını kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

"Bundan sonraki projelere de yatırım heyecanımızı kaybetmeden ilgi duymaya devam edeceğiz. Sağlık sektöründe kamu-özel iş birlikleri projelerinde öncülük eden bir şirketler grubunun yönetim kurulu başkanı olarak şunun özellikle vurgulanması gerektiğini düşünmekteyim: EMEA Finance gibi saygın bir yayın tarafından aldığımız bu uluslararası ödül de ne kadar başarılı projelere imza attığımızın en güzel kanıtı. Türkiye'deki ekonomik istikrara, şehir hastaneleri projelerine, YDA Group'a ve 420 milyon avroluk dev yatırım değeriyle Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü projemize güven duyarak proje finansmanında yer alan Dünya Bankası'na (IFC), Ziraat Bankası'na ve Finansbank'a bir kez daha içtenlikle teşekkür ederim."

Yorum Yaz

Benzer Haberler

YDA Group, Dalaman Havalimanı için Ferrovial ile ortaklık anlaşması imzaladı
  • 17.02.2022 15:59

YDA Group, Dalaman Havalimanı için Ferrovial ile ortaklık anlaşması imzaladı

YDA Group, Dalaman Uluslararası Havalimanı'nın 2042 yılı sonuna kadar olan imtiy ...

YDA'nın inşa ettiği ve işlettiği Türkistan Uluslararası Havalimanı
  • 02.12.2020 10:15

YDA'nın inşa ettiği ve işlettiği Türkistan Uluslararası Havalimanı

Kazakistan'da yeni hizmete açılan Türkistan Uluslararası Havalimanı'ndan İstanbu ...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri Şehir Hastanesinin açılışında konuştu
  • 07.05.2018 13:08

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri Şehir Hastanesinin açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali ...

Hüseyin Arslan Kayseri Şehir Hastanesi açılış töreninde konuştu
  • 07.05.2018 11:48

Hüseyin Arslan Kayseri Şehir Hastanesi açılış töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yı ...

Kayseri Şehir Hastanesi tanıtım filmi
  • 21.04.2018 11:00

Kayseri Şehir Hastanesi tanıtım filmi

Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Şehir Hastanesi'nin açılışı için yapılan çalışmal ...

Hüseyin Arslan, YDA Group'u anlattı!
  • 22.01.2016 20:50

Hüseyin Arslan, YDA Group'u anlattı!

YDA Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, emlaktasondakika.com'a özel ...