Y&Y GYO A.Ş.’nin notu 8,27’ye yükseldi

Y&Y GYO A.Ş.’nin notu 8,27’ye yükseldi

SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Y&Y GYO A.Ş. için Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu 8,27 olarak belirledi

 

Türkiye'de Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisansı ile kurumsal yönetim derecelendirme faaliyetinde bulunan SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş., Y&Y GYO A.Ş. için 17.04.2009 tarihinde 8,16 olarak belirlemiş olduğu Kurumsal Yönetim Derecelendirme notunu yeni derecelendirme döneminde 8,27  olarak belirledi.
Y ve Y GYO A.Ş.'den yapılan açıklamada, belirlenen 8,27'lik notun Y&Y GYO A.Ş.'nin kurumsal yönetim ilkeleri'ne verdiği önemi, bunu sürekli ve dinamik bir süreç olarak yürütmedeki istikrarı sağladığını gösterdiği vurgulandı.
 
Saha A.Ş.'nin kurumsal yönetim derecelendirme metodolojisi, SPK'nın Temmuz 2003 tarihinde yayınladığı ve daha sonra Şubat 2005 tarihinde revize ettiği “Kurumsal Yönetim İlkeleri”ni baz alıyor.
 
İlk derecelendirme notunun tahsis edilmesinden bu yana geçen bir yıl içinde gerçekleştirilmiş olan iyileştirmeler dikkate alınarak, Kurumsal yönetim derecelendirme notunun ana başlıklar itibariyle dağılımı aşağıda güncellenmiştir;
  • Etiketler:

Yorum Yaz