maritbet girişmaritbet
Vaillant yeni organizasyon yapısı ile 2021’de de iddialı

Vaillant yeni organizasyon yapısı ile 2021’de de iddialı

Vaillant Türkiye, COVID-19 salgınının oluşturduğu olumsuz etkilere rağmen 2020 yılında başarılı bir performans gösterdi.

2020 yılında pazar payını artırarak yüzde 46 büyüme yakalayan Vaillant Türkiye, kombi satışlarını da adetsel bazda yüzde 22 artırarak başarısını perçinledi. Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel, “2020 yılında zorlu şartlara rağmen başarılı sonuçlara imza attık. 2021'de de bu başarımızı devam ettirmenin yanı sıra kaskad, ısı pompası ve VRF gibi yeni iş alanlarına da odaklanacağız” dedi.  

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından Vaillant Türkiye, pandemi nedeniyle zorlu geçen 2020 yılını, yenilikçi bakış açısı ve dijitalleşmeye yönelik yatırımları sayesinde başarıyla tamamladı. Bu zorlu dönemde pazar payını artırarak yüzde 46 büyüme yakalayan Vaillant Türkiye, 2020 yılında ısıtma başta olmak üzere ana ürün gruplarında önemli pazar payı artışları elde etti. Yeni iş kollarında da hızlı büyüyen Vaillant Türkiye'nin müşteri memnuniyeti oranı ise yine yüzde 90'ın üzerinde gerçekleşti. 

Vaillant'ın yeni organizasyon yapısı, yeni proje ve ürünleri ile 2021 yılında da fark oluşturmayı hedeflediğini vurgulayan Vaillant Group Türkiye CEO'su Alper Avdel, Vaillant Türkiye'nin 2020 yılı sonuçlarına ve 2021 hedeflerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Avdel, “2020 yılını, güçlü dijital altyapımız ve organizasyonel çevikliğimiz ile başarılı bir şekilde tamamladık. 2021 ile birlikte hayata geçirdiğimiz yeni yapılanmamız sayesinde daha da efektif bir çalışma modeline geçiş yaptık. Vaillant Group Türkiye olarak müşteri deneyimini önceliklendirerek pazarda oluşturduğumuz farkı daha ileri taşıdık. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz “Müşteri Odaklı Organizasyon Projesi” ile grup bünyesinde yer alan Satış ve Pazarlama departmanlarında organizasyonel değişiklikler gerçekleştirdik. Yeni yapımızla sektörümüzde zaten ileri düzeyde uyguladığımız müşteri ve piyasa odaklılığımızı daha da geliştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.  

Alper Avdel, “2020'de kombi satışlarımız adetsel bazda yüzde 22 arttı. Yeni iş kollarımızda hızlı büyüdük. Kaskad satışlarımızı 2 katına çıkarırken, ısı pompasında ise yüzde 40 artış yakaladık. Zorlu geçen bir yıl olmasına rağmen 2020'yi başarıyla tamamladık. 2021'de geleneksel işimiz olan kombinin yanı sıra kaskad, ısı pompası ve VRF alanlarına odaklanacağız. Geleneksel ve yeni iş kollarında büyüme hedeflerimiz aynı şekilde devam edecek. 2021 yılı bizim için bir dönüm noktası. Yeni organizasyon yapımız ve yeni ürünlerimiz ile bu yıl için oldukça iddialıyız” dedi.  


“Çağrı merkezi ve servis hizmetlerinde gücümüzü ortaya koyduk” 

2020'de müşterilerine kesintisiz hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Alper Avdel, “2020'de 25 bin yeni müşteri bağlantısı kurduk. 15 ilde 17 kampanya ile hedeflerimizin oldukça üzerinde satış adetlerine ulaştık. Pandemi döneminde çok hızlı bir şekilde evden çalışma sistemine geçirdiğimiz 250 kişilik çağrı merkezimiz ile 7/24 hizmet verdik, vermeye devam ediyoruz. 200'ü aşkın servis teknikerimizle gerekli mesafe ve hijyen şartlarını sağlayarak sahada olmayı sürdürdük. Bu dönemde gücümüzü ortaya koyduğumuz en önemli noktalar pandemiye hızla uyum sağlayarak kesintisiz devam ettirdiğimiz çağrı merkezi ve servis hizmetleri oldu. Kendi bünyemizde görev alan servis teknikerlerimizle hizmetin en iyisini vermeye devam ettik. Yıllardır bu alana yaptığımız yatırımın karşılığını, pandemide işimizde aksama olmadan yola devam ederek aldık” ifadelerini kullandı. 

Müşteri deneyimine yatırım yapmaya devam

Vaillant Türkiye olarak tüm aksiyonlarda müşteriyi önceliklendirerek hareket ettiklerini kaydeden Alper Avdel sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimizle ilgili hizmetlerde bu yıl çok daha proaktif olacağız. Veriye dayalı hareket ederek yenilikçiliği temel alan çözümler sunacağız. Çevreye, dijitalleşmeye ve ileri teknolojiye odaklanan bir marka olarak, müşteri deneyimini en üst noktaya taşıyacak ürünler ve hizmetler sunmaya önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.  

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Vaillant Türkiye, başarılı yetkili satıcılarını Belgrad’da ağırladı
  • 09.11.2022 10:59

Vaillant Türkiye, başarılı yetkili satıcılarını Belgrad’da ağırladı

Vaillant Türkiye’nin düzenlediği, “Vaillant Kombi Seyahat Kampanyası” kapsamında ...

Vaillant Türkiye, 2021’de de yatırıma ve büyümeye devam etti
  • 16.03.2022 11:24

Vaillant Türkiye, 2021’de de yatırıma ve büyümeye devam etti

Kombinin mucidi Vaillant, 2021 yılını değerlendirmek ve 2022 hedeflerini paylaşm ...

DemirDöküm'ün yeni yoğuşmalı kombisi ademiX satışa sunuldu
  • 03.03.2022 12:07

DemirDöküm'ün yeni yoğuşmalı kombisi ademiX satışa sunuldu

DemirDöküm, tasarımından teknik ve kullanım özelliklerine kadar birçok alanda se ...

‘Avrupa Yakası’nda arayışlarımız devam ediyor’
  • 06.11.2015 15:03

‘Avrupa Yakası’nda arayışlarımız devam ediyor’

Eminevim Avrupa Yakası Bölge Müdürü Mustafa Şahin, CNR Emlak Fuarı’nda Emlaktaso ...

Eminevim Ahenk İstanbul Beylikdüzü'nün foto galerisi emlaktasondakika.com'da!
  • 05.03.2013 13:22

Eminevim Ahenk İstanbul Beylikdüzü'nün foto galerisi emlaktasondakika.com'da!

500 konut ve 100 mağazdan meydana gelmekte olan Ahenk İstanbul projesi Eminevim ...

Kuşadası'nda Milattan Önce 1'inci yüzyıla ait su kemeri bulundu
  • 25.05.2021 09:57

Kuşadası'nda Milattan Önce 1'inci yüzyıla ait su kemeri bulundu

Kuşadası'nda inşaat alanındaki sondajda Milattan Önce 1'inci yüzyıla ait su keme ...