TSKB Gayrimenkul Değerleme, FEM sertifikası almaya hak kazandı

TSKB Gayrimenkul Değerleme, FEM sertifikası almaya hak kazandı

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş., KAGİDER tarafından verilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını almaya hak kazandı.

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş., işe alım, eğitim, kariyer planlama, iletişim gibi alanlarda cinsiyet eşitliğini gözeten uygulamalarıyla KAGİDER tarafından verilen Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) sertifikasını almaya hak kazandı.

Vizyoner danışmanlık hizmetleriyle gayrimenkul yatırımlarına yön veren TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş., şirket içi uygulamalarıyla da fark oluşturuyor. İşe alım, eğitim, kariyer planlama, iletişim gibi alanlarda cinsiyet eşitliğini gözeten uygulamalarıyla dikkat çeken şirket, Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası'nı almaya hak kazandı.

Kadın istihdamını teşvik etmek için KAGİDER (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) önderliğinde, Dünya Bankası teknik desteği ile hayata geçirilen sertifikasyon programı kapsamında şirketler bağımsız bir değerlendirme sürecinden geçiyor. Fırsat eşitliği alanında gerekli kriterleri yerine getiren şirketler ise FEM sertifikası almaya hak kazanıyor.

TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü Makbule Yönel Maya, “Kadınların üretime katılımı önemli bir toplumsal dönüşüm oluşturuyor, ekonomik ve sosyal kalkınmaya dönük sağlıklı bir zemin hazırlıyor. Bu dönüşümün sağlanmasında ise şirketler kilit rol oynuyor. Özellikle ekonomik etki alanı büyük olan şirketlerin toplumsal cinsiyet eşitliği ile fırsat eşitliği konusunda attığı adımlar büyük fark oluşturuyor. Biz de bunun bilinci ve iştiraki olduğumuz TSKB'nin de destekleriyle fırsat eşitliğini en öncelikli konularımızdan biri olarak alıyoruz. Kadının iş dünyasındaki rolünü güçlendirmek yönünde hayata geçirdiğimiz fırsat eşitliği uygulamalarının ve altına imza attığımız taahhütlerin KAGİDER-Fırsat Eşitliği Modeli (FEM) Sertifikası gibi itibarı yüksek programlarda karşılık bulması bize yeni adımlar için güç veriyor” dedi.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem ise şunları söyledi:

“Kadınların ekonomiye daha fazla katılımının sağlanması için tüm şirketlerin toplumsal cinsiyet eşitliğine destek veren bir kurumsal kültürü içselleştirmesi ve bu kültürün üstüne cinsiyetler arasında fırsat eşitliğini sağlayan politikaları inşa etmesi gerekiyor. FEM sertifikası şirketleri buna teşvik etmeyi ve sürece ivme kazandırmayı amaçlayan başarılı bir programdır. Bugüne kadar 36 şirket bu sertifikaya hak kazandı. Bu listeye bugün de kendi sektörünün seçkin kuruluşlarından TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş.'nin katılmış olmasından mutluluk duyuyor ve kendilerini kutluyorum.”

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Türkiye'de şubatta 80 bin 31 konut satıldı
  • 15.03.2023 12:05

Türkiye'de şubatta 80 bin 31 konut satıldı

Türkiye genelinde konut satışları şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18 d ...

Hande Erçel, Kaz Dağları'ndan zeytinlik aldı!
  • 13.05.2022 10:26

Hande Erçel, Kaz Dağları'ndan zeytinlik aldı!

Dizilerden ve reklamlardan iyi bir gelir elde eden Hande Erçel, yatırımını topra ...

İstanbul'da 300 bin yeni konut satılmayı bekliyor
  • 04.12.2017 11:26

İstanbul'da 300 bin yeni konut satılmayı bekliyor

TURYAP Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar, İstanbul'un özellikle dış çeperlerin ...

İstanbul konut satışları arttı
  • 28.03.2012 13:29

İstanbul konut satışları arttı

İnşaat malzemesi sanayicileri derneği: İstanbul’da konut satışları arttı ...

Konaklamada KDV indirimi bir ay uzadı
  • 01.05.2021 09:10

Konaklamada KDV indirimi bir ay uzadı

Konaklama tesislerindeki geceleme hizmetlerinde yüzde 1’e indirilen KDV oranı uy ...