maritbet girişmaritbet
TEDAŞ ve Dicle EDAŞ'tan Dijital Atölye Sistemi'ne ilişkin iş birliği!

TEDAŞ ve Dicle EDAŞ'tan Dijital Atölye Sistemi'ne ilişkin iş birliği!

Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) Genel Müdürlüğü, Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ) ile TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi'nin Dicle EDAŞ tarafından kullanılmasına yönelik iş birliği sözleşmesi imzaladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Dicle EDAŞ, elektrik dağıtım sektörüne verilen eğitimlerin dijital ortamda verilmesini sağlayan TEDAŞ Dijital Atölye Sistemi'nin kullanımına yönelik iş birliği sözleşmesi imzalayan ikinci şirket oldu.

TEDAŞ Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza törenine, TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, Genel Müdür Yardımcıları Zafer Turut, Bora Ülker ve Zübeyir Çalışan, Daire Başkanları Alparslan Karaboğa ve Abdulkadir Balık, Dicle EDAŞ Genel Müdürü Yaşar Arvas, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kırat, İş Sağlığı ve Güvenliği Müdürü Ahmet Seçkin Türk ile Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Koordinatörü Atacan Gülbay katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEDAŞ Genel Müdürü Ömer Sami Yapıcı, 'Yaptığımız çalışmaların özel sektör tarafından benimsenmiş olması, kamu-özel iş birliğine, dayanışmasına ve birlikte hareket edilebilmesine iyi bir örnek teşkil etmektedir. Diğer taraftan ortaya koyduğumuz bu ürüne göstermiş olduğunuz ilginin bizleri yeni çözümler üretmek için motive ettiğini de sözlerime eklemek isterim. Kamu ve özel sektörün iş birliği ve birlikte hareket etmesine katkı sağlayacak olan bu projemizde emeği geçen herkesi kutluyor, bu iş birliğimizin artarak devam edeceğine inanıyorum. TEDAŞ olarak yapacağımız yeni projelerle ilklere imza atmaya ve sektöre yön vermeye devam edeceğiz inşallah.' ifadelerini kullandı.

Yapıcı, aynı zamanda TEDAŞ Dijital Atölye Sisteminin, şirketin sektöre verdiği eğitimlerin etkinliğinin arttırılması amacıyla, şebekenin tamamının modellenmesine, Etkileşimli Bilgi Sistemi, Dijital Deney Sistemi, Problem Simülasyonu Sistemi, Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik teknolojileri kullanılarak 400'den fazla modelin gerçek boyut ve özelliklerinin dijital ortama aktarılmasına ve bu dijital uygulamalar aracılığıyla eğitimlerin zaman ve mekandan bağımsız olarak verilmesine dayandığı bilgisini paylaştı.

Dicle EDAŞ Genel Müdürü Yaşar Arvas ise TEDAŞ Genel Müdürlüğünün söz konusu projeyle sektöre öncülük ettiğini vurgulayarak, 'Dijital Atölye Sisteminin, şirketimiz çalışanlarına büyük kazanımlar sağlayacağına inanıyorum. Projenin hayata geçirilmesinde başta Sayın Genel Müdürümüz Ömer Sami Yapıcı olmak üzere emeği geçen herkesi kutluyor, imzaladığımız bu sözleşmenin şirketinize ve elektrik dağıtım sektörüne hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.' değerlendirmesinde bulundu.

  • Etiketler:

Yorum Yaz