Porsche Design, İstanbul’a Porsche Tower yapacak

Porsche Design, İstanbul’a Porsche Tower yapacak

Porsche otomobillerinin üreticisi Porsche Ailesi’nin tasarım şirketi Porsche Design, Porsche Tower’ı İstanbul’a da inşa edecek.

 

Krizden sonra dünyada yıldızı parlayan en önemli ülkelerden biri olan Türkiye ve marka haline gelen İstanbul, dünya jet sosyetesinin gözdesi olmaya başlayınca Porsche Design da, yatırım kararı aldı. Saatten valize, gözlükten binalara kadar lüksün lüksünü tasarlayan Porsche Design'ın Başkanı Roland Heiler ve İş Geliştirme Başkanı Markus Fink, Türkiye'ye gelerek Uzman Yatırım Holding'le ortaklık kararı imzaladı. Uzman Yatırım Holding Başkanı Sedat Çolak, 500 milyon dolarlık projenin çok katlı olacağını, Türk ve dünyanın önde gelen isimlerine hitap edeceğini belirtti.
 

ARAZİ UZMAN'DAN
Türkiye'nin Körfez ülkeleri ve Batı'da yıldızının parladığını ve bu nedenle yatırımcıların gözünün burada olduğunu söyleyen Sedat Çolak “Porsche Ailesi'nin kurduğu tasarım şirketi dünyanın büyük şehirlerinde lüks binalar inşa ediyor. Alt yapısı bizden, onlar binayı yapacaklar” diye konuştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos zirvesinde yaptığı ‘One minute' çıkışının Türkiye'nin dünyanın her tarafında prestijini artırdığını belirten Çolak “Bu çıkışla Körfez yatırımcılarının Türkiye'ye bakışı değişti. Türkiye'ye yönelmeye başladılar. Dubai'de bir proje yapan Porsche uzmanları da bu yönelimin etkisiyle İstanbul'da bu projeyi yapmaya karar verdiler” diye konuştu.


KOLEKSİYONERLERİ BİLE VAR
Projenin 500 milyon dolarlık yatırımla 300 bin metrekarelik inşaat alanına yapılacağını belirten Uzman Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Çolak, 42 katlı projede tüm alışveriş merkezi ve sosyal donatıların da olacağını belirtti. Dünyanın önde gelen işadamı ve sanatçılarının Porsche Tower projelerini özellikle takip ettiklerini ve hem yatırım amaçlı hem de kullanım amaçlı olarak aldıklarını söyledi.
 

Porsche Design'ın  Başkanı bizzat geldi
Geçen hafta Suudi Arabistan Prensi Abdülaziz'le 5 milyar dolarlık konut ve alt yapı projesi imzalayan Uzman Yatırım Holding Başkanı Sedat Çolak, Porsche Design Yönetim Kurulu Başkanı Roland Heiler'in de Türkiye ve İstanbul'u yakından tanıdığını söyledi. Çolak “Türkiye'nin küresel krizde ayakta kalması ve istikrarlı yapısı yabancı yatırımcıları buraya çekti. Yeni müjdeler de yolda” diye konuştu.
 
Kaynak: Star

  • Etiketler:

Yorum Yaz