Pera GYO sermayesini arttırıyor

Pera GYO sermayesini arttırıyor

Pera GYO Denizli ve Van’da devam eden AVM ve otel projeleri ile yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.


Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Pera GYO) Sermaye Piyasası Kurulu başta olmak üzere ilgili mercilere müracaatta bulunarak sermayesini 96.000.000 TL'den 125.000.000 TL'ye artırılmasına yönelik talepte bulundu. Mevcut ortakların artırılan kısma ilişkin rüçhan haklarının tamamen kısıtlanmasına, artırılan sermayeyi temsil eden beheri 1 kuruş olan 2.900.000.000 adet hissenin (toplam nominal değeri 29.000.000 TL) nominal bedeli üzerinden hakim hissedar Global Yatırım Holding A.Ş.'ne tahsisli olarak satılmasına yönelik karar Pera GYO Yönetim Kurulu tarafından oybirliği ile verilmişti.

Ekonominin düzelmesiyle gayrimenkul yatırımlarının hız kazandığı bu dönemde Pera GYO öncü projeleri ile sektördeki liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Pera GYO'nun özellikle Denizli Sümerpark AVM ve Van AVM projeleri yatırımcılardan büyük ilgi görmeye devam ediyor.
 
Sümerpark AVM'ye 20 milyon dolar yatırım
Pera GYO tarafından Denizli'de arazisi kendine ait 47 bin 709 metrekarelik inşaat alanı üzerinde Tesco Kipa'nın ana kiracı olarak yer alacağı Sümerpark Alışveriş Merkezi inşaatının 2010 yılı Kasım ayında bitirilmesi hedefleniyor. Bünyesinde 11 bin 664 metrekarelik Tesco Kipa hipermarket, 6 bin 955 metrekarelik yapı marketi ve bin 935 metrekarelik elektronik markete ilave olarak 17 restoran/cafe ve 80 adet tekstil, aksesuar ve hizmet mağazaları bulunacak olan Sümerpark AVM'nin toplam 34 bin 500 metrekarelik kiralanabilir alanının %70'i şimdiden kiralandı.
 
Sümerpark arazisinde ayrıca 5 yıl içerisinde 700 adet konut inşa edilmesi planlanıyor. Aynı arazide otel bölümü için birçok ulusal ve uluslararası otel zinciriyle devam eden görüşmelerin yakında sonuçlanacağı Sümerpark projesi ayrıca konser ve gösteri organizasyonları için alan ve çocuklar için oyun alanlarını da barındıracak.  AVM'nin açılışı ile birlikte yaklaşık olarak bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan AVM'nin inşaatı için bugüne kadar yapılan yatırımlar 32 milyon USD'yi bulurken, bu yıl içerisinde yaklaşık 20 milyon USD daha yatırım yapılması planlanıyor.
  • Etiketler:

Yorum Yaz