maritbet girişmaritbet
Karmod'dan turizm sektörüne lojman çözümü

Karmod'dan turizm sektörüne lojman çözümü

Karmod Genel Müdürü Abdullah Yüceer: "Yüksek kira rayiçleri personelin barınmasını neredeyse imkansız hale getiriyor. Özellikle 5 yıldızlı oteller, nitelikli personeli elde tutabilmek için barınma sorununa çözüm üretmek zorunda kalıyor" dedi

İSTANBUL (AA) - Karmod, Antalya'nın dört farklı turizm bölgesinde yer alan oteller için personel konaklama lojmanları inşa etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karmod, turizm sektöründe yaşanan barınma sorununa yönelik gerçekleştirdiği lojman projeleriyle çözüm sunuyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Genel Müdürü Abdullah Yüceer, hızlı kuruluma sahip güvenli yapılarla turizm sektörünün en önemli sorunlarından biri olan personel konaklamasına çözüm getirdiklerini belirtti.

Yüceer, turizm işletmeciliğinin çok yaygın olduğu Antalya'da kiralık daire bulmanın zorluğuna dikkati çekerek, 'Yüksek kira rayiçleri personelin barınmasını neredeyse imkansız hale getiriyor. Özellikle 5 yıldızlı oteller, nitelikli personeli elde tutabilmek için barınma sorununa çözüm üretmek zorunda kalıyor. Bu doğrultuda son bir yılda dört farklı otele lojman projesi gerçekleştirerek oturuma hazır vaziyette teslim ettik.' değerlendirmesinde bulundu.

Yüceer, turizm çalışanları için hazırlanan sosyal konutların diğer donatılarla da desteklendiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

'Otel çalışanları için sadece barınma lojmanları hazırlamakla kalmıyoruz. Konutlarla birlikte dinlenme salonları, aktivite odaları gibi sosyal donatı alanları da proje kapsamında hazırlanıyor. Personel yemekhanesi de bu alanlar arasında yer alıyor. Lojmanlar ihtiyaç doğrultusunda tek personel veya aile kullanımına göre şekilleniyor. 1+0 ve 1+1 daire tipi yaygın olarak kullanılıyor. 2+1 daire modeli de konaklama projeleri arasında yer alıyor.'

- Lojman projeleri otel yerleşkeleri içerisinde gerçekleştiriliyor

Lojman projelerinin çoğunlukla otel yerleşkeleri içerisinde gerçekleştirildiğini belirten Yüceer, 'Turizm çalışanları için en önemli sorun barınma olduğundan otel yönetimleri bunu kendi imkanlarıyla otel yerleşkeleri içerisinde çözme yoluna gidiyor. Arazi ve gayrimenkul fiyatlarının çok yüksek oluşu, turizm işletmelerini kendi yerleşkeleri içerisinde çözüm üretmeye yöneltiyor. Antalya genelinde bize gelen otel personel lojman talepleri arasında Kemer, Belek, Manavgat, Kundu ve Alanya turizm bölgeleri öne çıkıyor.' ifadelerini kullandı.

  • Etiketler:

Yorum Yaz