Kalekim müşteri memnuniyeti için uzman ekip kurdu

Kalekim müşteri memnuniyeti için uzman ekip kurdu

Türkiye yapı kimyasalları sektöründe, yüzde 50’nin üzerinde pazar payıyla lider konumdaki Kalekim, 2014’e yine öncü bir projeyle iddialı girdi

Türkiye yapı kimyasalları sektöründe, yüzde 50'nin üzerinde pazar payıyla lider konumdaki Kalekim, 2014'e yine öncü bir projeyle iddialı girdi. Yeni yılda ürün kalitesi ve hizmette mutlak müşteri memnuniyetini hedefleyen Kalekim bunun için özel uzman ekipler kurdu. Kalekim'in uzman ekipleri son kullanıcılar, mimar, mühendis, müteahhit ve ustalara ulaşarak, onların tepkilerini alacak, olası şikayetlerini rapor ederek en kısa sürede çözüm üretilmesini sağlayacak.

Kalekim, hazırladığı Memnun Müşteri Anayasası ile üretim süreçlerinden satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalarda en iyi çözümleri sunarak mükemmel müşteri deneyimi yaşatmayı hedefliyor. 

‘Kalekim pazar payıyla ulaşılmaz bir noktada'
Her zaman en iyiye ulaşmaya çalıştıklarını vurgulayan Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, yeni çalışmanın detaylarını şöyle açıkladı:  

Kalekim pazar payıyla yakın ve orta vadede ulaşılmaz bir noktaya yerleşmiş durumda. Bu ürünlerimizin kalitesini ve başarısını açıkça ortaya koyuyor. Ama bu başarı bizi asla durdurmuyor. Kalekim'i tercih etmiş her müşteri, her usta ve onların söyledikleri her şey çok önemli. Gelen tepkileri mutlaka en kısa sürede masaya yatırıp değerlendiriyoruz. Tepkiler bizi gerçekten çok memnun ediyor ve daha iyiye taşıyor. Büyük bölümü kullanımdan kaynaklanıyor olsa da şikayetler bizim için velinimet. Böylece müşterilerimizin nasıl düşündüğünü ve ürünle ilgili kullanım alışkanlıklarını anlamış oluyoruz. Bu da ürün ve hizmetlerimizi sürekli geliştirmemize olanak sağlıyor. 

Şikayet yönetiminde sektörün en hızlısı
Kalekim olarak müşterilerimize dönüş hızımızda sektörün bugüne kadar hiç görmediği bir hız yakaladık. Şikayetlere cevap verme süresi olarak şu anda sektörün en hızlısı durumuna gelmiş bulunmaktayız. Normalde şikayetlerin testlerinin tamamlanması çimento esaslı ürünlerde 28 günü buluyordu ancak çalışanlarımızın teknik  bilgi ve birikimi, Ar-Ge yapımız ve “Know-How” çalışmalarımız, şikayetlere çok hızlı cevap vermemizi sağlıyor. Ancak tabii ki müşteriye dönüş hızı tek başına hiçbir şey ifade etmiyor. Bunun için uygulamaya koyduğumuz müşteri şikayetleri memnuniyeti anketi ile şikayetçilerimizin tamamını şikayet çözümü sonrası arayıp sürecin memnuniyetini ölçüyoruz.  Sürecin memnuniyeti %83'e ulaşmış durumda. 2014 yılında hedefimiz ise % 100.

Sektörde bir ilk: Yetkili servisle acil müdahale
Kalekim, şikayet sürecinde iletişim kanallarının tamamını kullanıyor. Çağrı merkezi, web sitesi, sosyal medya, şikayet siteleri bunlardan bazıları. Böylelikle şikayetinizi iletmeniz çok kolay oluyor. Şikayet sonrası 2 saat içinde müşteriye şikayetinin kayda alındığı bilgisini vererek şikayet sürecini müşterisiyle paylaşıyor. 

Sektörde ilk defa şikayetlere yetkili servislerimiz müdahale etmeye başlayacak. Böylece şikayetlere anında müdahele etme imkanımzı oluşacak. Biz ustalarımıza, mimarlarımıza, mühendislerimize ve  tüm müşterilerimize çağrı yapıyoruz. Lütfen mükemmele ulaşmak için fikirlerinizi, tecrübelerinizi ve tabii ki şikayetlerinizi bizimle paylaşın.”

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Kalekim, 2022 yılında istikrarlı büyümesini sürdürüyor
  • 07.06.2022 16:22

Kalekim, 2022 yılında istikrarlı büyümesini sürdürüyor

Türkiye yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, yurt içi ve yurt dışı ...

Kalekim'in ilk çeyrek karı %194’lük artışla, 70,8 milyon TL’ye ulaştı
  • 22.04.2022 16:03

Kalekim'in ilk çeyrek karı %194’lük artışla, 70,8 milyon TL’ye ulaştı

Türkiye Yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, 2021 yılında ulaştığı ...

Kalekim, 2021'de 213,2 milyon lira net kar elde etti
  • 02.03.2022 15:54

Kalekim, 2021'de 213,2 milyon lira net kar elde etti

Türkiye Yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, 2021 yılı finansal so ...

Kalekim, Lyksor Kimya A.Ş.’nin yüzde 75’ini satın aldı
  • 14.02.2022 09:03

Kalekim, Lyksor Kimya A.Ş.’nin yüzde 75’ini satın aldı

Kalekim, inşaat malzemeleri sektöründeki portföyünü daha da güçlendirmek am ...

Kalekim, Tecnica 542 ile zeminlere direnç kazandırıyor
  • 08.01.2022 14:39

Kalekim, Tecnica 542 ile zeminlere direnç kazandırıyor

Yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, hayatı kolaylaştıran yenilikç ...

Kalekim'den dekoratif kaplamanın yeni markası Visuelle!
  • 13.11.2021 14:03

Kalekim'den dekoratif kaplamanın yeni markası Visuelle!

Yapı kimyasalları sektörünün önde gelen markalarından Kalekim, yeni markası Visu ...