İzocam cirosu yüzde 90 oranında arttı

İzocam cirosu yüzde 90 oranında arttı

İç ve dış pazarlardaki faaliyetlerini aralıksız sürdüren ve ISO ilk 500’de yer alan İzocam, bu yıl da başarı çıtasını zirveye taşımaya hazırlanıyor.

Türkiye’de yalıtım sektörünün lideri İzocam, hem iç pazarda hem de dış pazarlardaki büyüme hamlesini sürdürüyor. 2020 yılını 660 milyon TL’nin üzerinde ciroya imza atarak, bir önceki yıla oranla yüzde 30’a yakın ciro artışıyla kapatan İzocam, 2021 yılına da geride bıraktığı başarılı dönemin motivasyonuyla adım attı. Uzun yıllardır ISO ilk 500’de yer alan, bu yılın ilk 6 ayında oldukça başarılı bir satış ve karlılık grafiği yakalayan firma, geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 90’a yakın bir ciro artışı elde etti.

Elde ettikleri bu başarıda, farklı kanal ve ürün gruplarındaki stratejilerinin sağladığı katkılarla birlikte, piyasaların pandemi sürecine uyum sağlanmasının etkili olduğunu belirten İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, “Bu yıl pandemi kaynaklı kapanmaların negatif etkisini sadece Mayıs ayında yaşadık. Bunun dışındaki aylarda büyüme ivmesinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 2020 yılının 3’üncü çeyreğinde başlayan kredi büyümesinin pozitif etkileri, bu yılın Mayıs ayına kadar devam etti. Bu etki de satışlarımıza olumlu yansıdı. Bu çerçevede 2021 yılının ilk 6 ayı ile geçtiğimiz senenin aynı dönemini kıyaslandığında; iç ve dış piyasa toplamında yüzde 90’a yakın bir ciro artışı elde ettik. Ayrıca proje pazarının daraldığı dönemde, perakende satış kanalımızda yer alan bazı ürün gruplarında yüzde 100’ün üzerinde büyüme yaşadık. 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde iş hacmimizdeki bu olumlu gelişmeler ışığında, başarılı bir yılı geride bırakacağımızı öngörüyoruz” diye konuştu.

Dış pazarlardaki büyüme yüzde 75’in üzerinde

Bu yıl, iç pazarda olduğu gibi ihracat pazarlarında da başarılı bir grafik sergilediklerini vurgulayan İzocam Genel Direktörü Murat Savcı, 2021 yılının ilk 6 aylık döneminde geçen senenin aynı dönemine kıyasla, ihracat cirolarında yüzde 75’in üzerinde bir büyümeye imza attıklarını kaydetti. İzocam olarak 20 yerleşik bayileri ve 200 alt bayileri ile Orta Doğu iklimlendirme pazarının en önemli üreticisi olduklarını belirten Savcı, başta Türki Cumhuriyetler, Afrika, Balkanlar, Asya ve Ortadoğu olmak üzere ihracat faaliyetlerini aralıksız sürdürdüklerini aktardı. İhracatı 600.000 m³’ü aşan bir firma olarak, bina ve sanayide kullanılan yalıtım ürünleri ile ısıtma, soğutma ve iklimlendirme pazarına yönelik ürünlerin ihracatını yaptıklarını dile getiren Savcı: “2020 sonunda ihracatın ciromuz içindeki payı yüzde 20 seviyesinde gerçekleşti. 2021 sonunda ise ihracat gelirimizin ciromuz içindeki payını görünür şekilde artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

İzocam’dan A sınıfı yalıtım çözümü: Mineral Yün Ara Bölme Levhası
  • 27.10.2021 17:20

İzocam’dan A sınıfı yalıtım çözümü: Mineral Yün Ara Bölme Levhası

Her ihtiyaca uygun yalıtım çözümlerini uygulayıcı ile buluşturan İzocam, usta do ...

İzocam'dan tasarruf için yalıtım çağrısı!
  • 19.10.2021 17:43

İzocam'dan tasarruf için yalıtım çağrısı!

Doğalgaz ve LPG'ye gelen zamlar gündemde. Enerji arz ve talebinde yaşanan denges ...

"Yangınlarda can ve mal kaybını azaltmanın yolu doğru yalıtım"
  • 21.09.2021 17:34

"Yangınlarda can ve mal kaybını azaltmanın yolu doğru yalıtım"

Türkiye’de yalıtım sektörünün lideri İzocam, 25 Eylül Yangından Korunma Haftası ...

İzocam cirosu yüzde 90 oranında arttı
  • 17.09.2021 12:18

İzocam cirosu yüzde 90 oranında arttı

İç ve dış pazarlardaki faaliyetlerini aralıksız sürdüren ve ISO ilk 500’de yer a ...

İzocam dev projelerin çözüm ortağı olmayı sürdürüyor!
  • 10.08.2021 10:05

İzocam dev projelerin çözüm ortağı olmayı sürdürüyor!

Türkiye’nin farklı illerinde inşa edilen toplu konutların yalıtımı İzocam’a eman ...

İzocam uyarıyor: Ses yalıtımı için asla geç değil!
  • 26.04.2021 11:44

İzocam uyarıyor: Ses yalıtımı için asla geç değil!

İzocam, 28 Nisan Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü’nde yaşam alanlarımızda s ...