Doğru projelendirme ısıtmada %50 tasarruf sağlıyor!

Doğru projelendirme ısıtmada %50 tasarruf sağlıyor!

Çukurova Isı, işletmeler ve endüstriyel tesislerde ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetleri ile yüzde 50 tasarruf sağlanabilecek

Türkiye radyant ısıtma pazarının lider markası Çukurova Isı, işletmeler ve endüstriyel tesislerde tüketilen enerjinin yüzde 26'sını oluşturan ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetleri ile işletmede yüzde 50 tasarruf sağlanabileceğini açıkladı. 

Çukurova Isı, doğru sistem tercihi, doğru projelendirme ve keşif hizmeti ile işletmelerin ve endüstriyel tesislerin ısıtmasında yüzde 50'lere varan enerji tasarrufu sağlanabileceğini açıkladı. 

81 ili kapsayan bayi ağı ile çözüm ortağı olduğu projelere; keşiften projelendirmeye, satıştan devreye almaya kadar komple sistem çözümü sunan Çukurova Isı, doğru sistem seçimi ile ilk yatırım maliyetlerinin 1-3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti edebileceğine dikkat çekti. 

İşletmelerin ve endüstriyel tesislerin enerji tasarrufu açısından önemli bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ, yapılarda tüketilen enerjinin yüzde 26'sını oluşturan ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetlerinin işletmeler ve endüstriyel tesisler için önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Çukurova Isı olarak iş ortaklarımıza, ısıtmada tasarruf sağlayan teknolojilerin yanı sıra teknik uzmanlık da sağlıyoruz” diyen ÜNLÜ, sözlerine şöyle devam etti: “Danışmanlıktan projelendirmeye, devreye almadan bakıma kadar oldukça kapsamlı olan hizmetleri tek elden sunuyoruz. Radyant ısıtma sistemlerinin keşif hizmetini yerinde yapıyoruz. Ücretsiz olarak sunduğumuz keşif hizmetinde belirleyici kriterler, iş ortaklarımızın beklentileri ve mekânın ihtiyacı oluyor. Mekân için en uygun kapasitenin seçilmesini ve teknik gerekliliklerin karşılanmasını hedefliyoruz. Uzman mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilen keşif hizmetini, güncel hesaplamalar ve tasarım yazılımlarıyla gerçekleştiriyoruz. Ayrıca mühendislik firmaları tarafından hazırlanan ve teklif için firmamıza gönderilen projeler üzerinde de titizlikle çalışıyor ve herhangi bir ücret talep etmeksizin ürün yelpazemizde bulunan tüm ürünlere yönelik projelendirme hizmeti sunuyoruz. 

Mühendislik hesaplamaları sonucunda seçilen radyant ısıtma sistemleri ile yatırımcılara hem ilk yatırımda hem de işletmede kazandırıyoruz. Çünkü doğru projelendirilen bir işletmenin veya endüstriyel tesisin ısıtmasında yüzde 50'lere varan oranlarda enerji tasarrufu sağlamak mümkün hale geliyor. Düşük işletme giderleri ise radyant ısıtma sistemlerinin 1-3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti etmesini sağlıyor” dedi. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Çukurova Isı ihracatta büyümeye devam ediyor!
  • 30.11.2021 16:20

Çukurova Isı ihracatta büyümeye devam ediyor!

Çukurova Isı, Covid-19 salgınının oluşturduğu şok etkisi nedeniyle ekonomide yaş ...

Çukurova Isı’dan yetkili servislerine mobil destek: Çukurova Smart
  • 22.11.2021 11:50

Çukurova Isı’dan yetkili servislerine mobil destek: Çukurova Smart

Çukurova Isı, yetkili servislerine mobil destek sağlamak amacıyla geliştirip, de ...

Çukurova Isı, ISK SODEX Fuarı’na iddialı giriyor
  • 27.09.2021 11:25

Çukurova Isı, ISK SODEX Fuarı’na iddialı giriyor

Çukurova Isı, 29 Eylül - 02 Ekim tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ...

Çukurova Isı, Avrupa’nın üretim üssü oldu
  • 16.09.2021 11:13

Çukurova Isı, Avrupa’nın üretim üssü oldu

Çukurova Isı, Amerika’nın radyant ısıtma pazarındaki dünya lideri olan Roberts-G ...

Kafe ve restoranlardaki yüksek ısıtma giderlerini düşürmenin ipuçları
  • 31.08.2021 11:30

Kafe ve restoranlardaki yüksek ısıtma giderlerini düşürmenin ipuçları

İşte Çukurova Isı'dan cafe ve restoranlarda ki yüksek ısıtma giderlerini düşürüp ...

Isıtma sistemlerinde kış hazırlıkları yazdan başlıyor!
  • 30.06.2021 17:32

Isıtma sistemlerinde kış hazırlıkları yazdan başlıyor!

Çukurova Isı, kış soğuklarında işletmelerde ve endüstriyel tesislerde periyodik ...