maritbet girişmaritbet
Bellona Mobilya, Rusya pazarında büyüyor!

Bellona Mobilya, Rusya pazarında büyüyor!

Boydak Holding, geçtiğimiz yıl Türkiye dışındaki ilk mobilya üretim yatırımını gerçekleştirerek, Rusya ve Ukrayna’da iki ayrı fabrika satın aldı.

 

Mobilya sektöründe yaptığı yurtdışı yatırımlarıyla güçlenmeye devam eden Boydak Holding, geçtiğimiz yıl Türkiye dışındaki ilk mobilya üretim yatırımını gerçekleştirerek, Rusya ve Ukrayna'da iki ayrı fabrika satın aldı. Bölgeye 40 milyon Euro'luk yatırım yapan Bellona Rusya pazarından umutlu.
 
Türkiye'nin önde gelen mobilya markası Bellona, iki yıl önce Rusya'da satın aldığı fabrikasında bölgeye özel üretim gerçekleştirirken, 100'ün üzerindeki satış noktası ile kısa sürede Rus halkının sıkça tercih ettiği mobilya markası haline geldi. Moskova'da Rusya'nın en büyük mobilya fuarlarından biri olan Zow Moskova 2012'ye katılan Bellona, buradaki standında Rusya'ya özel ürünlerini bayi ve tüketicilerin beğenisine sundu.
 
Son dönemlerdeki istikrarı ve büyümesiyle dikkat çeken bölgede iki yıl önce yatırıma başladıklarını ve Rusya'daki yatırımlarını sürdüreceklerini ifade eden Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, “Şu an Rusya'daki tesislerimizde 350 kişiye istihdam sağlıyoruz. Çalışanlarımızın büyük çoğunluğu Rusya vatandaşı. Bugün itibari ile 100'ün üzerinde noktaya ürünlerimizi pazarlıyoruz ve servis alt yapımızla da tüketicinin hizmetine sunuyoruz. Ağırlıklı olarak yerel imkanları kullanıyoruz. Türkiye'den nadiren bir yedek parça, ya da ara mamul getiriyoruz.” dedi.
 
Rusya ekonomisinin dinamizmine güvendiklerini belirten Boydak, bölgedeki yan sanayinin gelişmesine katkı sağladıklarını da hatırlattı.
 
Rusya'nın, üretim yapmak isteyenler için çok doğru bir adres olduğunu dile getiren Boydak, “Rusya dünyada etkin konumda olan ülkelerden birisidir. Rusya yönetimi uzun vadeli olarak ülkenin kazanımlarını düşünüyor ve ikili ilişkilere önem veriyor. Diğer taraftan Türkiye de kendi bölgesinde istikrar abidesi. İki ülkenin de gelişen ve kalkınan bir ekonomisi var. Bizim de önceliğimiz Rusya'daki yatırımlarımızı daha büyük seviyeye getirmek. Önümüzdeki dönemde dağıtım kanallarımızı daha da geliştirerek Rusya'nın en ücra köşelerine kadar gitmek en büyük hedefimiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Haziranda 79 bin 313 konut satıldı
  • 17.07.2024 11:06

Haziranda 79 bin 313 konut satıldı

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları haziranda geçen yılın aynı ayına göre ...

Dünya nüfusu 8 milyarı aştı
  • 09.07.2024 15:58

Dünya nüfusu 8 milyarı aştı

Dünya Nüfus Günü'nde toplam dünya nüfusu 8.04 milyar olarak açıklanırken Türkiye ...

Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladı
  • 09.07.2024 09:05

Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladı

Türkiye'nin yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzaya fırlatılması, ...

Türkiye-Suudi Arabistan İnşaat Forumu, İstanbul'da gerçekleştirildi
  • 04.07.2024 09:59

Türkiye-Suudi Arabistan İnşaat Forumu, İstanbul'da gerçekleştirildi

Türkiye-Suudi Arabistan İnşaat Forumu'nda iki ülke arasında inşaat alanında yapı ...

Bakan Uraloğlu: "Uçuş ağımız 131 ülkede 346 noktaya ulaştı"
  • 03.07.2024 16:22

Bakan Uraloğlu: "Uçuş ağımız 131 ülkede 346 noktaya ulaştı"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Dış hatlarda 50 ülkede 60 nokt ...

İnşaat malzemesi sanayisinde yıl sonu büyüme bekleniyor
  • 28.06.2024 16:33

İnşaat malzemesi sanayisinde yıl sonu büyüme bekleniyor

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenle ...