Baba Yapı'dan tiny house ve karavan için özel çözümler!

Baba Yapı'dan tiny house ve karavan için özel çözümler!

Pandemi ile birlikte gelişen seyahat ve sosyal mesafe ile ilgili kısıtlamalar insanların tatil anlayışlarını da değiştirdi. 

Sosyal mesafeli tatil yapmak isteyenler artık Karavan ve Tiny House’lara yöneliyor. Bu dönemde pek çok sektör sıkıntı çekerken, hızla gelişen ve büyüyen sektör olarak Karavan ve Tiny House’ları görüyoruz.

Hafiflik ve şıklık bir arada…

İster eski bir karavanı tamir ediyor olun, ister hali hazırda sahip olduğunuz bir Tiny House’unuzda bazı ayarlamalar yapıyor olun, yada yeni bir karavan satın almış olsanız bile, karavan sahipleri dekorasyonda mutlaka kendi dokunuşlarının olmasını ister.

Bir Karavan’ın yada Tiny House’un en önemli yönlerinden biri hareketliliğidir, bu yüzden şık bir dekorasyona sahip olurken hafif olması da çok önemlidir. Tiny House ve Karavan’ların popülaritesinin artması ile birlikte, maliyet avantajı, hafifliği ve işlevsel çözümleri ile “kontrplak” tasarımın en önemli unsuru haline gelmektedir. Kontrplak, eklenmiş birkaç ince ahşap kaplama katmanından yapılmış, mühendislik ürünü ahşap esaslı bir malzemedir.Farklı kontrplak türlerini oluşturmak iзin farklı kalınlıklarda birbirine yapıştırılırlar. Kontrplak, çok güçlüdür ve büzülmeye ve bükülmeye karşı dayanıklıdır.

Kontrplak Laminat Paneller, bir süredir Karavan ve Tiny House endüstrisi için çok popüler bir seçim olmaktadır. Maliyet etkinliği, hafiflik ve benzersiz görsel yeteneklerin birleşimiyle Karavan ve Tiny House yapımında en iyi çözümleri sunar. Kontrplak Laminat Paneller iki yüzü yüksek basınçlı Laminat ile kaplanmış istenilen renkte üretilebilen bir kontrplak çeşidir.

Karavan’larda duvar, tavan kaplaması ve iç dekorasyon için en iyi kontrplak ürünü kavak ve huş ağacı BB kalitedeki yüzeyli ürünleri tercih edilmektedir. Islak hacimlerde ise genel olarak bu kontrplak türlerinin laminat kaplı türevleri tercih edilir. Görsel estetik söz konusu olduğunda ise huş BB yüzey kontrplaklar Birinci sınıf bir kalite sunar. Sadece görsel görünümü değil aynı zamanda dayanıklı yapısı sayesinde Karavan üreticilerinin tercihi olmaktadır.

Tiny House’nuzun ve karavanlarınızın dış mekan kaplamasında ise ile marin özelikli huş kontrplaklar yoğun olarak tercih edilmektedir: CNC yüzey işlemlerine olanak sağlaması sayesinde istenilen yüzey efektlerinin verilebilmesi, su ve solvent bazlı ahşap boyaları ile yüzeyde istenilen renklerin ve dekorların verilebiliyor olması, marin özelliği sayesinde dış etkenlere karşı maksimum dayanımı sergilemesi ve en etkili özelliği doğal görünümlü ahşap olması nedeniyle dış kaplamalarda kullanıcıların isteklerini karşılamaktadır.

Tiny House ve Karavan’ların stilleri veya boyutu ne olursa olsun mutlaka suya ve neme maruz kalan alanları olacaktır. Mutfak, banyo yada mütevazi bir lavabo olsun, su kaçınılmazdır. Bu alanlarda marin özellikli huş kontrpaklar Kullanmak gerekmektedir. Huş kontrplak yapısal ve görsel bütünlüğünü koruyarak suya dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Evlerine hırsız girdi, karavanda yaşamaya başladılar!
  • 07.05.2022 11:06

Evlerine hırsız girdi, karavanda yaşamaya başladılar!

Karavanda 3 çocuklarıyla birlikte yaşayan Serdar ve Nihan Bilal çifti, İstanbul’ ...

Baba Yapı'dan tiny house ve karavan için özel çözümler!
  • 02.03.2022 16:19

Baba Yapı'dan tiny house ve karavan için özel çözümler!

Pandemi ile birlikte gelişen seyahat ve sosyal mesafe ile ilgili kısıtlamalar in ...

"Küçük Evler"i 43 ülkeden 22 bin kişi ziyaret etti
  • 12.02.2022 15:34

"Küçük Evler"i 43 ülkeden 22 bin kişi ziyaret etti

Tiny House‘lar (Küçük Ev) 3 – 5 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’n ...

Premo Prefabrik, Tiny House modellerini görücüye çıkardı
  • 03.02.2022 16:40

Premo Prefabrik, Tiny House modellerini görücüye çıkardı

Tiny House akımının son örnekleri Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından İstan ...

İsveç'te 'tiny house' yaygınlaşıyor
  • 10.11.2021 10:38

İsveç'te 'tiny house' yaygınlaşıyor

İsveç'te popüler hale gelen "tiny house" projeleri emlak piyasasına alternatif o ...

Gayrimenkulde yatırım alanları çeşitleniyor
  • 08.10.2021 09:28

Gayrimenkulde yatırım alanları çeşitleniyor

Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği (GYODER) Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet ...