maritbet girişmaritbet
Ahmen Eren: H&M ve Burberry Türkiye'ye gelebilir!

Ahmen Eren: H&M ve Burberry Türkiye'ye gelebilir!

Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, yeni teşvik paketi ile Türkiye’nin yatırım cenneti haline geldiğini belirterek, “Lacoste sırf teşvik var diye Romanya’ya kaçmıştı. Ama artık Türkiye’ye o da gelir, H&M de, Burberry de” dedi

 

Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, yeni teşvik paketi ile Türkiye'nin yatırım cenneti haline geldiğini belirterek, “Lacoste sırf teşvik var diye Romanya'ya kaçmıştı. Ama artık Türkiye'ye o da gelir, H&M de, Burberry de” dedi.
 
EREN Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, yeni teşvik paketi ile Türkiye'nin büyük fırsatlara kapı açtığını belirterek, “Burberry, uzun süredir Çin'den yaptığı ithalatı azaltıp, Türkiye'den yaptığı alımı büyülttü” dedi. Eren, büyük markaların yeni teşvik paketini dikkatlice incelediklerini dile getirerek, “Türkiye, ön plana çıkıyor. Doğu Anadolu yatırımcılar için cennet oldu. Lacoste zamanında üretime gelmeyi çok istiyordu ama Romanya'daki teşvikler yüzünden oraya gitmişlerdi. Şimdi sıra Türkiye'de. Yeni teşvik paketi ile Türkiye'ye Burberry gelmezse, H&M gelecek o olmasa Lacoste gelecek. İllaki burada üretim yapmak onlar için çok cazip bir hâl alacak” diye konuştu.
 
‘Bitlisli iş adamları' projesi
 
Eren, Bitlisli iş adamları ile, şehrin gelişimi için neler yapabileceklerini konuştuklarını belirerek, şunları söyledi: “Bitlis'e nasıl ekonomik bir yatırım yapılabilir ona bakıyoruz. Elbetteki ticaret yapıyoruz ve buraya gelecek iş adamları yaptıkları işten kâr etmeli. Eğer ki böyle bir fırsat görmessek eğitimle ilgili yatırımları kendimiz sübvanse ederek devam ettiririz. Yeni teşvik paketi ile, Bitlis'in avantajlarına bakacağız. Yeni teşvik paketi bu bölgeyi rekabetçi hale getiriyorsa, yatırıma geleceğiz. Ancak buraya gelirsek, ‘Bitlisli iş adamları projesi' şeklinde geliriz. Turistik bir yatırım da olabilir.”
 
Bitlis'e yapılacak yatırımın emek yoğun bir alanda olması gerektiğini söyleyen Eren, şöyle konuştu: “Tekstil sektörünün konfeksiyon ayağında yatırım yapılması söz konusu olabilir. Urfa'da da ciddi fırsatlar görüyoruz. Bitlis'te rekabetçiysek burada, Amerika'da rekabetçiysek orada yatırıma gideriz. Bitlis'e gelecek yatırımlar istihdam yaratmalı. Hidroelektrik Santral'ler (HES) ne yazık ki istihdam sağlamıyor. ”
 
Irak, Türkiye'ye muhtaç
 
Bitlis'te yapılacak yatırımlardan üretilecek malların yakın coğrafyaya ihracatının söz konusu olabileceğini belirten Ahmet Eren, “Irak, Türkiye'ye muhtaç. Yeni teşvik paketi ile 5 ve 6'ncı bölgeye yatırım yapan iş adamları, Kuzey Irak fırsatını da gözden kaçırmasınlar. İran ve Suriye pazarlarındaki fırsatlar da iştah kabartıyor. Bitlis'te tarıma dayalı sanayi yatırımları da yapılabilir. İnşallah şu terörden kurtuluruz da huzurlu şekilde yatırımlar yapılır” dedi.
 
Bitlis'in ‘Eren Abi'si  olmak istemiyoruz
 
BİTLİS'e yaptığı okullarla, sosyal sorumluluklarını yerine getirdiklerini dile getiren Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, “Burada doğup büyüdüğüm için, eğitimle ilgili katkılarda bulunuyoruz. Buradaki ilk okulumuzu 2003 yılında açtık. Bu yatırımlar şehri ekonomik olarak da kalkındırıyor. Ancak, ticari yatırım için tek başımıza gelmeyiz. Bitlis'in ‘Eren abi'si olmak istemiyoruz. Bu yüzden Bitlis'e yatırım ancak toplu olarak gerçekleşebilir” dedi.
 
Hürriyet

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Haziranda 79 bin 313 konut satıldı
  • 17.07.2024 11:06

Haziranda 79 bin 313 konut satıldı

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları haziranda geçen yılın aynı ayına göre ...

Dünya nüfusu 8 milyarı aştı
  • 09.07.2024 15:58

Dünya nüfusu 8 milyarı aştı

Dünya Nüfus Günü'nde toplam dünya nüfusu 8.04 milyar olarak açıklanırken Türkiye ...

Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladı
  • 09.07.2024 09:05

Türksat 6A'nın uzay yolculuğu başladı

Türkiye'nin yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın uzaya fırlatılması, ...

Türkiye-Suudi Arabistan İnşaat Forumu, İstanbul'da gerçekleştirildi
  • 04.07.2024 09:59

Türkiye-Suudi Arabistan İnşaat Forumu, İstanbul'da gerçekleştirildi

Türkiye-Suudi Arabistan İnşaat Forumu'nda iki ülke arasında inşaat alanında yapı ...

Bakan Uraloğlu: "Uçuş ağımız 131 ülkede 346 noktaya ulaştı"
  • 03.07.2024 16:22

Bakan Uraloğlu: "Uçuş ağımız 131 ülkede 346 noktaya ulaştı"

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Dış hatlarda 50 ülkede 60 nokt ...

İnşaat malzemesi sanayisinde yıl sonu büyüme bekleniyor
  • 28.06.2024 16:33

İnşaat malzemesi sanayisinde yıl sonu büyüme bekleniyor

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından düzenle ...