Ağaoğlu'nun Akdeniz İnşaat'ı sektörün dijital lideri oldu

Ağaoğlu'nun Akdeniz İnşaat'ı sektörün dijital lideri oldu

Ağaoğlu'nun grup şirketlerinden olan Akdeniz İnşaat, inşaat sektörünün dijital liderini olarak belirlendi.

Türkiye'nin Dijitalleşme Endeksi açıklandı. Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun inşaat şirketi Akdeniz İnşaat, sektörün dijital lideri oldu.

Akdeniz İnşaatın ödülünü alan Grubun CEO'su Önder Halisdemir yaptığı açıklamada; “Sadece dijital çağın gereklerini yerine getiren şirketler ayakta kalacak” dedi.

Accenture'ın Türkiye'nin en dijital şirketlerini belirlemek için Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Türkiye Bilişim Vakfı ve Vodafone'un desteği ile hayata geçirdiği Dijitalleşme Endeksi'nde inşaat sektörünün dijital liderinin Akdeniz İnşaat olduğu belirlendi. 

Türkiye'de ilk kez bilimsel bir yaklaşım ve sistematik bir metodoloji kullanılarak dijitalleşmenin ölçüldüğü, Accenture Dijitalleşme Endeksi araştırmasında şirketler, dijital strateji, dijital hizmetler ve dijital operasyonel yetkinlikler kategorilerinde değerlendirilerek hizmet verdikleri endüstri içinde elde ettikleri Accenture Dijital Endeks skoruna göre sıralandı.  

Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, dijitalleşme alanında gösterdikleri başarının arkasında dünyayı, gündemi ve trendleri sıkı takip etmenin yattığını belirtti. Halisdemir sözlerini şöyle sürdürdü: “Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak kurumsallık sürecinden geçmekte olduğumuz bugünlerde, kurumsallık adına bir mihenk taşı niteliğinde olan bu ödüle layık görülmek son derece gurur verici.  Dijital çağda yaşadığımız su götürmez bir gerçek ve ileriki dönemlerde yalnızca bu çağın şartlarına uyum sağlayan şirketlerin ayakta kalacağını hep birlikte göreceğiz. Biz bunu erken fark eden şirketlerden biriyiz. Dijitalleşme anlamında dünyayı ve trendleri iyi analiz ediyor, yeni fikirler geliştiriyoruz.Bu çalışma ve yönelimlerimizin ülkemizin en saygın kuruluşları tarafından da onanması ve ödüle layık görülmesi bizleri mutlu etti.”    

Accenture Dijitalleşme Endeksi Araştırması'na katılmak isteyen şirketlerin 2013 yılında 500 Milyon TL ve üstü ciro büyüklüğüne sahip olması gerekiyor. Konsolide aktif büyüklüğü toplam değeri en az 30 Milyar TL olan bireysel bankacılık hizmeti sunan kamu ve özel bankalar, toplam prim üretimi en az 500 milyon TL olan hayat dışı sigorta şirketleri, toplam prim üretimi en az 100 milyon TL olan hayat sigorta şirketleri ve pay piyasası işlem hacimleri en az 70 Milyar TL olan yatırım kuruluşları da katılabilecek kurumlar arasında yer alıyor. 

Accenture Dijitalleşme Endeksi, şirketleri, hem müşterilerinden hem de kendi sektörlerinden kaynaklanan ihtiyaçları doğru tespit ederek katma değer yaratabilmelerini sağlayacak 3 ana başarı kriteri üzerinden değerlendiriliyor. Akdeniz İnşaat, bu kriterler doğrultusunda,  hizmet verdikleri endüstri içinde en yüksek Accenture Dijital Endeks skorunu elde ederek sektör lideri oldu.

  • Dijital Strateji: Dijitalleşmenin kurumsal stratejide rekabet avantajı sağlayacak şekilde yer alması ve şirketin ana hedeflerine entegre edilmesi
  • Dijital Hizmetler: Müşteriler ile olan etkileşimde dijital ürün ve hizmetlerin kullanılması
  • Dijital Operasyonel Yetkinlikler: Organizasyon içerisindeki iletişimin, iç süreçlerin ve operasyonların dijitalleşmesi.

Accenture Dijitalleşme Endeksi hakkında daha fazla bilgi için http://www.endijital100.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Nefes Assos, Türkiye'nin ilk sürdürülebilir yaşam köyü olacak!
  • 14.04.2021 11:28

Nefes Assos, Türkiye'nin ilk sürdürülebilir yaşam köyü olacak!

21. yüzyılın örnek insan yerleşkesi olarak nitelendirilen Nefes Assos, merakla b ...

Ağaoğlu ile Önder Halisdemir yollarını ayırdı!
  • 22.06.2016 12:24

Ağaoğlu ile Önder Halisdemir yollarını ayırdı!

Ağaoğlu Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, Ağaoğlu ile yolları ayırdı. ...

Önder Halisdemir: Tek başına faiz düşüşü yetmez!
  • 25.04.2016 15:28

Önder Halisdemir: Tek başına faiz düşüşü yetmez!

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO'su Dr. Önder Halisdemir, İstanbul'a uluslararası bir ...

Ofisleri satışa açtı, sektörün son durumunu anlattı!
  • 03.03.2016 16:44

Ofisleri satışa açtı, sektörün son durumunu anlattı!

Maslak 1453'ün ilk kez satışa çıkan ofislerinin tanıtımında konuşan Ali Ağaoğlu, ...

Ağaoğlu Maslak 1453'ün ilk ofis bloku satışa çıkıyor!
  • 01.03.2016 11:34

Ağaoğlu Maslak 1453'ün ilk ofis bloku satışa çıkıyor!

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 3 Mart'ta Maslak 145 ...

İstanbul Finans Merkezi'nden her yıl 11 milyar dolar!
  • 05.02.2016 09:31

İstanbul Finans Merkezi'nden her yıl 11 milyar dolar!

Ağaoğlu CEO'su Önder Halisdemir, İstanbul Finans Merkezi projesinin turizm sektö ...