maritbet girişmaritbet
Kalekim'den yazlıklar için doğal taş kaplama çözümleri

Kalekim'den yazlıklar için doğal taş kaplama çözümleri

Kalekim’in sunduğu çözüm önerileri ile yazlıklarınıza doğal taş kaplamalar ile etkileyici bir hava katabilirsiniz.

Yaz ayları ile birlikte yazlıkların dış cephelerinde bütünsel bir görüntü sağlamak artık mümkün. Zamanı asla geçmeyen ve kullanıldığı alanlarda fark oluşturan doğal taş kaplamalar ile göz alıcı dış cepheler tasarlamak elinizde. Kalekim’in sunduğu çözüm önerileri ile yazlıklarınıza dağ esintisi katan, duvarlarda bir bütünlük sağlayan doğal taş kaplamalar ile yaşam alanlarınızda etkileyici bir hava katabilirsiniz.
 
Her mevsim hayatımızın merkezinde yer alan yaşam alanlarının dekorasyonu yaz dönemi ile birlikte daha da önemli hale gelir. Bu dönemde insanların en çok vakit harcadığı, dinlendiği ve kendini bulmaya çalıştığı yazlık mekanlar ise ön plana çıkar. Özellikle pandemi ile birlikte yeni sığınak alanları haline gelen yazlıkların iç dekorasyonu kadar, dışarıdan da güzel bir görüntüye kavuşturulması önemli bir konudur. Bu konuya yenilikçi ürünleriyle çözüm üreten Kalekim, yazlık mekanlara yepyeni bir hava katacak birbirinden farklı çözüm önerileri ile en büyük destekçiniz oluyor.


Siz de Kalekim’in başta yazlıklar olmak üzere yaşam alanlarının dış cepheleri için sunduğu doğal taş çözüm önerileri ile evlerinizin duvarlarını etkileyici bir görüntüye kavuşturabilir ya da bunları başka malzemelerle kombine ederek, benzersiz mekanlar oluşturabilirsiniz. Bu uygulama sırasında en büyük yardımcınız ise, Kalekim’in profesyonel ürünleri olacak.
 

Uygulamanın yapılacağı yüzey temizlenip, kalıntılardan arındırılmalı

İşte Kalekim ürünleri ile yazlıklarınızda dağ esintisi estirecek doğal taş çözüm önerileri:

Doğal taş kaplamaları için öncellikle uygulamanın yapılacağı yüzeyin temizliği ve sağlamlığı büyük önem taşıyor. Bu nedenle önce betonarme veya sıvalı yüzeyler tamamen kurumuş olmalı ve yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmalı. Uygulama yapılacak alt yüzeyde bozukluklar varsa bunlar da Kalekim’in 4001 Tamirart 5 veya 4002 Tamirart 30 tamir harçları ile düzeltilmeli. Yüzeyde yapısal çatlaklar olması durumunda 4005 Tamirart 40 kullanılmalı. Bunun yanında aşırı emici yüzeyler, seramik uygulaması öncesi nemlendirilmeli veya 4505 Kalekim Astar uygulanmalı.
 

Sağlam dış cephe doğal taş kaplamaları için dikkat edilecek noktalar

Dış cephelerde yapılacak doğal taş uygulamalarında taşın boyutlarına ek olarak ağırlığı, emiciliği gibi özellikleri de dikkate alınarak yapıştırıcı seçimi yapılmalı. S1 sınıfı esnek yapıştırıcı 1054 Technoflex’in beyaz renk seçeneği ile orta ebatlı doğal taşlar dış cephelere yapıştırılmalı. Derz dolgu uygulamasında da yine Kalekim’in esnek derz dolgusu 2300 Fugaflex kullanılarak, uygulama tamamlanmalı.


Yapılan doğal taşların özellikle dış cephelerde korunmasında ve su geçirimsizliğinin sağlanmasında emprenye yalıtım ve yüzey koruma malzemesi 3351 Durex kullanılmalı. Çok emici taşlarda ise, 8251 Seracare Yüzey Koruyucu ile taşlar üzerinde bir film tabakası oluşturarak koruma sağlanmalı.


Siz de hiç zor olmayan bu uygulamayı Kalekim’in, profesyonel ürünlerinin yardımıyla yapabilir ve yazlık mekanlarınıza zamanı hiç geçmeyen, beğenisi asla azalmayan doğal taş kaplamalarla yepyeni bir hava katabilirsiniz.

  • Etiketler:

Yorum Yaz