Yapı sektörünün devleri, istanbul’un zirvesinde buluştu!

Yapı sektörünün devleri, istanbul’un zirvesinde buluştu!

Arkitera Mimarlık Merkezi ile İngiltere'nin önde gelen fuarcılık şirketlerinden Clarion Survey, güçlerini Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı için birleştirdi

 
İstanbul'un zirvesi Sapphire'de 21 Haziran 2010 Pazartesi günü gerçekleştirilen ve 300'e yakın davetlinin katılımıyla gerçekleşen tanıtım organizasyonunda, İngiltere'nin önde gelen etkinlik şirketlerinden Clarion Events ile Almanya'nın lider fuarcılık firması Survey'in birleşmesi ve yapı sektöründeki fuarcılık anlayışını değiştirecek Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı'na dair son gelişmeler paylaşıldı.
 
Türkiye, gayrimenkul ve inşaat alanında yakın geleceğin yıldızlarından biri olarak görülüyor. Türk müteahhitler de dünya çapındaki başarılarıyla yapı malzemesi alanına güç veriyor. Yapı malzemeleri sektörünün lider firmalarının katılımıyla  30 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Buildist'e  50 bine yakın ziyaretçi gelmesi bekleniyor.
 
“Buildist 3 yıl içinde Moskova Fuarı'ndan sonra bölgenin ikinci büyük fuarı olacak”
 
Arkitera Mimarlık Merkezi kurucu ortağı Ömer Yılmaz, bugüne kadar Arkitera olarak 30 binin üzerinde sektör profesyoneli, mimarlık öğrencisi ve mimarı, işleriyle dünya çapında ün yapmış 120 yabancı ve 100'e yakın yerli mimarla buluşturduklarını belirterek  “Buildist ile sektörel misyonumuzu bir adım öteye taşıyacağız. Hedefimiz,  Buildist'i 3 yıl içinde Moskova Fuarı'ndan sonra bölgenin ikinci büyük fuarı haline getirmek ” dedi.
 
Clarion Events ve Survey, güçlerini Buildist için birleştirdi
İngiltere'nin önde gelen etkinlik firmalarından Clarion Events, alanında lider Alman fuar şirketlerinden Survey ile güçlü bir birleşmeye imza attı. Clarion Survey GmbH, Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı dışında Almanya'da türünün lideri olan ZOW fuarları'nın da organizasyonunu üstleniyor.
 
Clarion Event Londra CEO'su Simon Kimble tanıtım gecesinde yaptığı konuşmada, “Clarion Events olarak güvenlik, enerji, gaz ve yapı sektörünü içeren bir geniş yelpazede hizmet veriyoruz. Büyük ölçekli organizasyonlar  tasarlıyoruz. Arkitera ile işbirliği için İstanbul'da bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Eylül'deki fuarı merakla bekliyoruz” dedi.
Daha sonra söz alan Horst Rudolph (Clarion Survey GmbH) ise şu açıklamalarda bulundu: “ZOW'un İstanbul'daki gücü hakkında bilgi sahibiyiz. Yerleşmiş ve sürdürülebilir bir fuar olarak benzersiz konseptiyle ZOW, Türk pazarında sağlam bir yere sahip. Yalnızca önümüzdeki Eylül'de gerçekleştirilecek ZOW ve Z-TEC'e ait dikkat çekici kayıt rakamları bunun göstergesi: stand alanlarının %80'den fazlası satılmış durumda. ZOW ve Z-TEC'in gelecekte güçlenecek ve başarıyla gelişecek olmasının yanı sıra, Buildist'in Türkiye'de umut vadeden bir başlangıç yapacak olmasından da mutluluk duyuyoruz.”


Geceye konuşmacı olarak katılan  İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği Başkanı (İMSAD) Orhan Turan;  Türkiye'nin İnşaat Malzemeleri Sektöründe özellikle son 2 yıldır çok güçlendiğini ve 2008 yılını ihracatta 1. olarak kapadığını belirtti. Turan, hızla büyüyen İnşaat sektörüne Buildist Yapı Malzemeleri Fuarı'nın da bir dinamizm katacağına inandığını vurguladı.
 
Buildist fuarcılığa yeni bir soluk getirecek
Fuar alanı içinde yapılacak özel düzenlemeler, fuar girişindeki yaratıcı çözümler, katılımcı ve ziyaretçilerin birbirlerine web ortamından ulaşabilmesi, fuar alanında bire bir buluşma ortamlarının yaratılması fuarın sunacağı olanaklar arasında. Buildist'in farklılıkları ise fuar alanı düzenlemeleri ile kısıtlı kalmayacak. Piyasaya sürülen yeni ürünlerin özel bir işaret ile belirginleştirilmesi ve yapı malzemesi üreticilerinin sosyal sorumluluk çalışmalarını sektör ile paylaşmalarına olanak verecek sosyal sorumluluk alanı, kapsamlı etkinlik programı dışında ekolojik yaklaşımlar ve yaratıcı teknolojik çözümler ile de fuarcılığa da yeni bir soluk getiriliyor.
 
 

  • Etiketler:

Yorum Yaz