YAPI Fuarı İstanbul 33. kez kapılarını açıyor

YAPI Fuarı İstanbul 33. kez kapılarını açıyor

5 – 9 Mayıs 2010 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi /Büyükçekmece’de gerçekleştirilecek olan Uluslararası YAPI İstanbul Fuarı 2010 yerli yabancı, yapı sektörüne yön veren tüm firmaları bir araya getiriyor

 


Yapı-Endüstri Merkezi'nin 5- 9 Mayıs 2010 tarihlerinde bu yıl 33.'sünü gerçekleştireceği, Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük yapı buluşması olan Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul, bu yıl pek çok yenilik ve sektöre ticari katkı fayda sağlayacak etkinliğe sahne olacak. Her geçen gün büyümekte ve gelişmekte olan Türk yapı pazarına ulaşmanın en etkili yolu olan Uluslararası YAPI Fuarları'nda yılın ilk etkinliği olan İstanbul Fuarı, 60.000 m2 alanda, üretim alanlarına göre gruplanmış 10 ayrı salon ve açık alanda, yaklaşık 850 katılımcı firma ve 110.000 profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak.
 
33 yıldır Türk yapı sektörünün uluslararası gelişimine katkıda bulunan, yerli yabancı yapı profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği Yapı Fuarı İstanbul'u 2009 yılında 11 ülkeden 100'ün üzerinde kurum ve kuruluş temsilcisini ağırladı. Fuarı geçen yıl yerli yabancı toplam 101.041 kişi ziyaret etti.
 
Yapı Fuarı İstanbul İş Geliştirme Platformu
Fuar olgusunun yanı sıra yurt içi ve yurt dışı tanıtım ve alım heyeti programları ile Yapı Fuarı İstanbul, Türk yapı sektörüne her yıl yeni fırsatlar, yeni işbirlikleri ve ticari anlaşmaların yolunu açıyor. Yapı Fuarı İstanbul 2010 İş Geliştirme Platformu çerçevesinde gerçekleştirilecek etkinlikler:
 
STOP4Business Projesi- Yapı Sektörü Teknolojik ve Ticari İşbirliği İkili İş Görüşmeleri
Yapı Fuarı İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenecek olan “Stop4Business” projesi Yapı-Endüstri Merkezi ve ABİGEM Doğu Marmara işbirliği ile ilk kez Türkiye'ye gerçekleştiriliyor.   Avrupa Birliği'nin (AB) desteklediği Proje, bölgenin en büyük yapı buluşmasının sinerjisi ile, Türk yapı sektörü firmalarına uluslararası alanda teknolojik ve ticari işbirliği fırsatları sunacak.
Stop4Business, Avrupa Birliği tarafından desteklenen, dünya çapında takip edilen etkinlikler arasından seçilen ve bu etkinlikler kapsamında yürütülen bir iş geliştirme projesidir.
Proje bu yıl dünya çapında takip edilen uluslararası 3 fuar ve 1 konferansta gerçekleştirilecektir. Proje kapsamına alınan etkinliklerden biri olan 33. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2010, Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan bu proje kapsamında B2Fair etkinliği ile, uluslararası ikili iş görüşmelerine ev sahipliği yapacaktır.
 
Yapı Fuarı İş Geliştirme Platformu kapsamındaki “Stop4Business” B2Fair ikili iş görüşmeleri, 14 ülke; Almanya, İtalya, Slovakya, Slovenya, Belçika, Danimarka, İspanya, İsveç, Lüksemburg, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Romanya, Avusturya ve Türkiye'den uluslararası alanda teknoloji ve ticari işbirliği talebinde bulunan ülkelerdeki firmaların nitelik ve taleplerine göre projenin özel eşleştirme sistemi sayesinde gerçekleştiriliyor.
 
Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı (DTM) İşbirliği Alım Heyetleri Programı
Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul İş Geliştirme Platformu kapsamında, Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı Alım Heyeti Programı ile, 26 yabancı ülkenin inşaat yatırımlarından sorumlu alım heyetinin Fuar'a katılımı ile sağlanacak. Afganistan, Almanya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Beyaz Rusya, Cezayir, Fas, Güney Kore, Hindistan, Irak, İngiltere, Kanada, Katar, Kazakistan, Kuveyt, Libya, Malezya, Polonya, Romanya, Rusya Federasyonu, Singapur, Sudan, Suriye, Umman, Ürdün, Yunanistan'dan katılacak alım heyetleri daha önceki yıllarda olduğu gibi, Türk Yapı Sektörü'nün uluslararası alandaki faaliyetlerine olumlu katkılar sağlayacak.
 
Türkiye Genelinde “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı”
Ülke çapında sektörün tüm paydaşlarının birbirleri ile etkin bir biçimde iletişime geçebilmesi, sektördeki tüm yeniliklerden haberdar olup, takip edebilmesi, bu alandaki ticari faaliyetlerin artması amacıyla Yapı Fuarı İstanbul 2010'da geçen yıllarda olduğu gibi “Yurtiçi Alım Heyetleri Ziyaret Programı” gerçekleştiriliyor. Türkiye genelinden Mimarlar Odası, Sanayi ve Ticaret Odası, Mühendisler Odası, İs Adamları Birlikleri başkan ve alım heyetlerinden oluşan meslek komiteleri Yapı-Endüstri Merkezi'nin organizasyonu ile Yapı Fuarı İstanbul 2010'un davetlisi olarak katılım sağlayacaklar.
 
Avrasya Yapı Forumu
Yapı Fuarı İstanbul 2009'da ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören, DEİK/ Türk – Avrasya İş Konseyleri işbirliği ile gerçekleştirilecek “2. Avrasya Yapı Forumu”unda katılımcı ülke devlet yetkilileri, yapı ve müteahhitlik alanında işbirliği fırsatlarını ve projelerini Türk yapı sektörü profesyonelleri ile paylaşacaklar.
Ayrıca Türk Yapı sektörünün en büyük ödülü, Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” Yapı İstanbul Fuarı'nda sahibini bulacak…
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 18.'si verilecek Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ile Türk yapı sektörünün en iyi yapı malzemesi seçilecek. Ödüller Türkiye'nin ve bölgenin en büyük ve kapsamlı Yapı buluşması olan 33. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2010'da açıklanacak.
ULUSLARARASI YAPI FUARLARI 2010 TAKVİMİ
33. Uluslararası Yapı Fuarı İstanbul 2010 05 – 09 Mayıs 2010
23. Uluslararası Yapı Fuarı Ankara 2010 23 – 26 Eylül 2010
16. Uluslararası Yapı Fuarı İzmir 2010 14 – 17 Ekim 2010
 
 

Web: www.yemfuar.com

  • Etiketler:

Yorum Yaz