Ucuz konutun kralı Fİ- YAPI 25 BİN KONUT SATACAK!

Ucuz konutun kralı Fİ- YAPI 25 BİN KONUT SATACAK!

İstanbul’da gerçekleştirdiği projelerle ve sattığı ucuz konutlarla dikkatleri üzerine çeken Fi-Yapı 25 bin konut daha satışa çıkaracak

İstanbul'da gerçekleştirdiği projelerle ve sattığı ucuz konutlarla dikkatleri üzerine çeken Fi-Yapı 2011 yılının başında 25 bin konut satışa çıkaracak.

Özel TV kanalı TV Türk Max'de bir programa katılan Fi-Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, 2010 yılında yeni bir proje satışa sunmayacaklarını söyledi. İnan, 2010'da inşaatları tamamlamaya ve konut teslimine ağırlık vereceklerini belirterek, “Şu anda İstanbul'un çeşitli yerlerinde projelerimiz devam ediyor ve bunları teslim edeceğiz” dedi.
2011 yılının ilk çeyreğinde ise toplam 25 bin konutu satışa çıkaracaklarını açıklayan Fikret İnan, şöyle konuştu:
“2011 yılının ilk çeyreği 25 bin konutu birden satışa çıkaracağız. İstanbul'da Tuzla,  Esenyurt, Beylikdüzü, Bahçeşehir ve Başakşehir gibi bölgelerdeki arsalarda projeler satışa sunacağız. Kentin iki yakasında da önemli konut projelerimiz olacak.”
 
Sakarya'ya 5 bin konut
Fİkret İnan, Sakarya'da da büyük bir arsalarının olduğunun altını çizerek, “Burada kentin merkezinde 5 bin konutluk bir uydu kent kuracağız. Proje kapsamında alışveriş merkezi, otel, hastane ve eğitim kurumları bulunacak. Sakarya Üniversitesi'nde büyük potansiyel var ve oradaki öğrencilere küçük daireli konforlu siteler yapacağız” diye konuştu.  “Sakarya'da yeni bir kent kuracağız” diyen İnan, “Orası büyük bir deprem geçirdi ve hala insanlar ilkel koşullarda yaşıyor. Diğer şehirlerde de bu tip uydu kentler yapıp bir model çıkarmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
 
Üniversite kuracak
Fikret İnan, Sakarya'da yapacağı 5 bin konutun yanı sıra, İnan Üniversite'sini kurmak istediğini belirterek, “Sakarya'da İnan Üniversitesi ve mimarlık mühendislik fakültesi kuracağız. Burada nitelikli öğrenciler yetiştireceğiz. Uygulamalı üniversite olacak. Pratik eğitim vereceğiz. Burada haftanın bir günü ben de ders vereceğim” açıklamasını yaptı.
 
Kentsel dönüşüme girecek
Fikret İnan, İstanbul'un merkezinde özellikle Anadolu yakasında önemli kentsel dönüşüm projelerinin olacağını açıklayarak, “Bu projelerde eskiyen binaları yenileyeceğiz. Bunu bölgesel olarak yapacağız. Tek tek binalarla uğraşmayacağız." dedi.
 

İletişim bilgileri

Web: www.fi-yaka.com/

E-posta: info@fiyapi.com

Tel: 0 216 469 30 30

  • Etiketler:

Yorum Yaz