Türkiye’nin önde gelen 23 inşaat malzeme üreticisi buluştu

Türkiye’nin önde gelen 23 inşaat malzeme üreticisi buluştu

İstanbul İnşaatçılar Derneği'nin (İNDER) düzenlediği “bire bir” iş görüşmelerinin ikincisi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi.

İNDER'in düzenlediği “bire bir” iş görüşmelerinin ikincisi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Mayıs ayında düzenlenen ilk buluşmadan olumlu sonuç alan ve işlem hacimlerini artıran yapı malzemecilerinin artan taleplerini karşılamak için yapılan iş görüşmelerine bu kez 23 yeni tedarikçi davet edildi. Yeni hizmet ve ürünlerin tanıtıldığı iş görüşmelerinin, sektöre yaklaşık 500 milyon liralık katma değer oluşturması bekleniyor. 

Görüşmeler öncesi yapılan açılış konuşmasını yapan İNDER Başkan Vekili Engin Keçeli, inşaat sektöründe sinerji oluşturarak büyüme modelinin sürdürülebilir olduğunu vurguladı. Keçeli bu kapsamda sektörden gelen yoğun talep nedeniyle ikili iş görüşmelerinin daha sık aralıklarla yapılacağını bilgisini paylaştı. Yılın ilk dokuz ayındaki konut fiyatlarındaki artış hızının, üretici ve tedarikçi işbirliği ile yavaşlatıldığını ifade eden Keçeli, “tedarikçilerimizin bize sunduğu inşaat üretiminde kullanım maliyetini düşüren yeni ürün ve hizmetlerini olduğu gibi tüketicilere yansıtıyoruz. Böylece projelerimize hem teknolojik gelişmeleri yansıtıyoruz hem de enflasyon ve diğer dış baskılar nedeniyle artmaya başlayan konut fiyatlarını dizginliyoruz” dedi.

1967'de kurulan İNDER'i 2000'li yıllarda tekrar canlandıran ve temellerini güçlendirerek yükselmesini sağlayan Onursal Başkan Yaşar Aşçıoğlu ise Nazmi Durbakayım ile İNDER'in altın çağı yaşadığını söyledi. Son yıllarda İNDER'in sektördeki etkinliğini arttırdığının altını çizen Aşçıoğlu “Nazmi Bey başkanlığındaki yeni yönetim Kurulu üyelerinin etkin girişimleri, her konuda kendini göstermeye başladı. İmar planlaması, vergi yükü, kentsel dönüşümde yaşanan sıkıntıları bizzat kamu yönetimine taşıyan İNDER yönetimi, sektördeki sağlıklı büyümede büyük rol oynadı” şeklinde konuştu.

İNDER Yönetim Kurulu Üyeleri'nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; Ağaoğlu, Artaş, Aşçıoğlu, Beyaz İnşaat, Dekar Yapı, Doğa Şehircilik, Ege Yapı, Fer Yapı, Ferko İnşaat, Gülsa İnşaat, Haldız Grup, Hasanoğlu İnşaat, Metal Yapı Konut, Nef, Nida İnşaat, Nuhoğlu, Ofton, Seba İnşaat, Teknik Yapı, Toya İnşaat'tan oluşan İNDER üyeleri hazır bulundu.

Aksa Jeneratör, Aktif Yaşam, Arçelik, Bayraktan Mühendislik, Bersa Enerji, Betofiber, Dora Botanik, Fıratpen, Genç Mühendislik, Hafele, İzoser, Kale Kilit, Mas Mekanik, Mavili Elektrik, Noya Elektrik, Otis Asansör, Özko Alüminyum, Sarıca Alüminyum, Tago Mimarlık ve Yapı Teknik'ten oluşan tedarikçi firmalar ise İNDER üyesi inşaat firmalarına en son çıkan yenilikçi ürünlerini, hizmetlerini ve çözüm önerilerini sundular.

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Nazmi Durbakayım 'Yatırımcı yine gayrimenkul dedi'
  • 15.04.2022 11:47

Nazmi Durbakayım 'Yatırımcı yine gayrimenkul dedi'

İNDER ve Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, TÜİK'in mart ayı k ...

Vatandaşlık için gayrimenkul bedelinin yükseltilmesine destek!
  • 13.04.2022 15:17

Vatandaşlık için gayrimenkul bedelinin yükseltilmesine destek!

İNDER ''Vatandaşlık için gayrimenkul bedelinde 400 bin dolar doğru karar'' ...

Tapu harcında kasım ayı bitmeden tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı
  • 30.11.2021 16:01

Tapu harcında kasım ayı bitmeden tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı

Tapu işlemlerinden elde edilen harç geliri 29 Kasım itibarıyla 20 milyar lirayı ...