Türkiye'nin ilk ve tek Gayrimenkul Ödülü'ne başvurdunuz mu?

Türkiye'nin ilk ve tek Gayrimenkul Ödülü'ne başvurdunuz mu?

İlk kez ArkiPARC 2008 kapsamında verilen Türkiye'nin ilk ve tek Gayrimenkul Ödülü'nün ikincisi için başvurular 31 Ocak'ta sona eriyor


İlk kez ArkiPARC 2008 kapsamında verilen Türkiye'nin ilk ve tek Gayrimenkul Ödülü'nün ikincisi için başvurular 31 Ocak'ta sona eriyor.

30-31 Mart 2011 tarihleri arasında "Kentsel Kalite için Diyalog" teması altında düzenlenecek ArkiPARC 2011 kapsamında sahiplerini bulacak ödül ile fiziksel çevrenin niteliğinin iyileştirilmesine katkı sağlayan kişi ve kurumların onurlandırılması ve bu sayede benzer yatırımların gelişmesinin teşvik edilmesi amaçlanıyor.


Ödülün Seçici Kurulu ise; Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı ve ICSC Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Avi Alkaş, Amplio Hotel Investments Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, Real Estate Partners Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eren, Mimar Kerem Erginoğlu, TURKECO İnşaat Enerji Sanayi ve Tic. Ltd. Kurucusu ve ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Duygu Erten, Mimar Doç. Dr. Celal Abdi Güzer, Krea Grup İcra Kurulu Başkanı Hakan Kodal, DTZ Pamir ve Soyuer Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Yönetici Ortağı Firuz Soyuer ve Soyak Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Feyzi Tecellioğlu gibi konusunda Türkiye'de gündemi belirleyen önemli isimlerden oluşuyor.


Gayrimenkul Ödülü, Konut, Ofis, Otel, Alışveriş Merkezi, Alternatif Yatırımlar ve Karma Kullanım olmak üzere toplam altı kategoride "proje" üzerinden geliştiriciye veriliyor.
Türkiye'nin en prestijli ödüllerinden biri olan Gayrimenkul Ödülü'nü kazananlar ödüllerini 30 Mart Çarşamba akşamı ArkiPARC 2011 kapsamında düzenlenecek bir törenle alacaklar.

ArkiPARC 2008'de Kazanan Projeler
Gayrimenkul Ödülü'nün ilkinde kazananlar yüz iki proje arasından seçildi.
"Alternatif Yatırımlar" kategorisinde başarılı bir kentsel dönüşüm örneği olan Santralistanbul, "Otel" kategorisinde metruk bir Osmanlı sarayından ultra lüks bir otele dönüştürülen Four Seasons Hotel at the Bosphorus, "Ofis" kategorisinde özgün bir medya yapısı olarak planlanan DMC Ankara, "AVM" kategorisinde alışveriş merkezlerine yepyeni bir yorum getiren ve Anadolu yakasının buluşma merkezi olan Meydan Alışveriş Merkezi, "Konut" kategorisi "yenileme" alanında Galata'yı gençleştiren projelerden olan Ali Hoca 6 ve "yeni gelişme" alanında Türkiye'deki konut biçimine yeni bir yorum getiren Evidea olmuştu. Avrupa'nın en büyük hali olan Bursa Sebze Meyve Hali ile Bursa Büyükşehir Belediyesi ise "Jüri Özel Ödülü"ne layık görülürken "Karma Kullanım" kategorisinde başka finalist belirlenmeksizin Akaretler Sıraevleri, ödüle değer bulunmuştu.

Detaylı bilgi için: www.gayrimenkulodulu.com
  • Etiketler:

Yorum Yaz