TOKİ Başkanı’nın ŞİKAYETİ YOK!

TOKİ Başkanı’nın ŞİKAYETİ YOK!

TOKİ Başkanı ‘Maaşım 7 bin TL şikayetim yok bereket versin’ dedi

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, “7 bin lira maaşım var. Bu konuda bir şikayetim yok. Az gelirse bırakır gidersin. Allah bereket versin” dedi. Bayraktar'ın 7 bin TL'lik maaşını az bulduğu “İhtiyacım yok ama nefsim istiyor” dediği ve bu konuda Başbakan ile arasının açıldığı iddia edilmişti.
 
TOKİ Başkanı Bayraktar, bu yıl ilk kez katıldıkları dünyanın sayılı, Avrupa'nın en önemli emlak fuarlarından olan Cannes “MIPIM” fuarında açılan TOKİ ve Emlak Konut GYO standını gezdi. Türkiye'nin bu tür fuarlara ülke olarak katılmamasının bir eksiklik olduğunu belirten Bayraktar, “Gelişmenin, kalkınmanın temeli iş ilişkileridir. Sosyal ilişkiler artmazsa iş de artmaz. Onun için bu tür fuarlarda her zaman yer almak gerekir” dedi. Türkiye'de özellikle de İstanbul'da çok önemli yatırım potansiyeli bulunduğunu ifade eden Bayraktar, “İstanbul'da Paris'ten bin kat daha fazla yatırım potansiyeli var. Önemli olan bu potansiyeli yatırımcılara fark ettirmek” diye konuştu.
 
TOKİ Başkanı Bayraktar, “Roman vatandaşlara yönelik konut üretimi projesinin açılışında Başbakan Erdoğan ile diyaloğunda olumsuz bir durumun görüntülendiğinin” hatırlatılması üzerine, şu açıklamayı yaptı: “Kesinlikle olumsuz ve yanlış anlaşılacak bir durum yok. Biz projelerle ilgili bir flash disk vermiştik ama görüntüleri buradan izleyememiş. Onu söyledi. ‘Beni mahçup etme. Konutları 1.5-2 yılda bitir' dedi. Biz ilk aşamada Roman vatandaşlar için 7-8 ilde 3 bin 400 konut yapacağız. Bunu en kısa sürede 10 ile çıkaracağız. Yanlış anlaşılacak bir durum yok.”
  • Etiketler:

Yorum Yaz