TKGM Parsel Sorgulama'ya yeni bir özellik eklendi

TKGM Parsel Sorgulama'ya yeni bir özellik eklendi

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, 'TKGM Parsel Sorgulama'ya getirilen analiz özelliğini değerlendirdi.

Gayrimenkul işlemlerinde yoğun olarak kullanılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Parsel Sorgulama Uygulamasına yeni bir özellik ilave edildi. https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/ adresinden ulaşılan uygulamada Analiz sekmesi ile bir bölgedeki yıllara göre ana taşınmaz satış sayıları, bölgedeki alım-satım yoğunluğu, bağımsız bölümlerdeki satış ve ipotekli satışlar görüntülenebiliyor.

Yeni uygulamanın tapu işlem takibi konusunda bir devrim olduğunu belirten Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı “Sistem ile tapu dairelerinde yapılan satış işlemlerinin hangi bölgede yoğunlaştığını küme ve yoğunluk analizlerine göre sorgulanabiliyoruz. Bunu ilçe bazlı olarak yapabildiğimiz gibi, parsel bazlı analize kadar da detaylandırmak mümkün. Ayrıca katmanlar bölümüne yeni eklenen TKGM Parseller seçeneği de, satışların hangi parsellerde gerçekleştiğini gösteriyor. O bölgedeki hareketlilik hangi bölgelerde sıcaklık renklendirmesi ile de takip edilebiliyor” dedi. 

Belirsizliklerin Azalması Yatırımı Kolaylaştıracak

Bu uygulamanın devreye alınmasının değişimleri ve hareketliliği takip edebilme açısından birçok fırsat sunduğunu dile getiren Özelmacıklı “Yeni uygulama ile gayrimenkuldeki belirsizlikler bir nebze daha azalmış oldu. Gerçekten bölgede alım – satım hareketliliği var mı, hatta bu parsel birden fazla kez satışa konu olmuş mu, komşu parseliniz satıldı mı, binanızda ya da sitenizde bu yıl kaç satış yapıldı her şey artık net olarak görüntülenebiliyor” dedi. 

Emlak Firmaları İçin Yeni Bir Fırsat

Uygulamayı kendi temsilciliklerinde hemen kullanmaya başladıklarını da ifade eden Altın Emlak Genel Müdürü “Uygulama ile nerede portföy yapılmalı, müşteri hangi bölgeyi talep ediyor, elimizdeki portföyler bu bölgelere ne kadar yakın, bunları görebiliyoruz. Yeni temsilcilik taleplerini de hareketliliğin yoğun olduğu bölgelere yönlendiriyoruz. Yeni özelliklerden Favori uygulaması da emlak ofislerinin portföylerindeki taşınmazları harita üzerinden kolayca müşterilerine sunabilmelerini sağlayacak” dedi. 

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Arzum Okka Grandio Duo'ya "Sehr Gut" notu!
  • 08.07.2021 16:11

Arzum Okka Grandio Duo'ya "Sehr Gut" notu!

Arzum Okka Grandio Duo, Haus & Garten testinde "çok iyi" notu aldı. ...

Kärcher’den derin hijyen ve temizliğin yeni yolu!
  • 06.07.2021 10:56

Kärcher’den derin hijyen ve temizliğin yeni yolu!

Kärcher evinin her köşesinde güvenilir ve hijyenik temizlik isteyenlerin gözdesi ...

Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın yüzde 20'si tamamlandı
  • 05.07.2021 11:33

Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın yüzde 20'si tamamlandı

2022'nin 3'üncü çeyreğinde ilk iki etabının hizmete alınması hedeflenen Çukurova ...

AFAD ile OSBÜK arasında iş birliği protokolü imzalandı
  • 24.06.2021 16:20

AFAD ile OSBÜK arasında iş birliği protokolü imzalandı

AFAD'da düzenlenen protokol törenine AFAD Başkan Vekili Hamza Taşdelen, OSBÜK Ba ...

Mitsubishi Electric Klima'dan yaza özel kampanya!
  • 15.06.2021 09:39

Mitsubishi Electric Klima'dan yaza özel kampanya!

Mitsubishi Electric klimalar, “Bambaşka Bir Hava!” temalı yaz kampanyasıyla 30 H ...