maritbet girişmaritbet
Şemsettin Aydın: Yeni düzenleme ile planlar olgunlaştı!

Şemsettin Aydın: Yeni düzenleme ile planlar olgunlaştı!

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm'ü kapsamında proje geliştiren Baysaş İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, yeni emsal düzenlemesini değerlendirdi

Fikirtepe'nin yeni planları askıya çıktı. Yeni planlara göre ne vatandaş ne de firmalar hak kaybı yaşamayacak. Daha planlı, doğayla uyumlu, yaşanabilir bir Fikirtepe ortaya çıkacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Riskli Alan ilan edilen  Fikirtepe ve ve Çevresi 1/1000'lik Uygulama İmar Planı'nın askıya çıkartılmasını değerlendiren Baysaş Yönetim Kurulu Başkanı  Şemsettin Aydın, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Fikirtepe'de 2011 yılında başlayan ve kaotik bir duruma sürüklenen Fikirtepe dönüşüm sürecine el koymasıyla Fikirtepe'de yeni bir dönem başladı. Bakanlık, İstanbul Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, Mekansal Planlama Müdürlüğü ‘nün yoğun çalışmalarıyla Uygulama İmar Planı hazırlanarak askıya çıkartıldı. Ayrıca sağlıklı, yaşanabilir ve planlı bir Fikirtepe için master plan hazırlandı. Kamu üzerine düşen görevi yaparak, Fikirtepe'yi düzlüğe kavuşturdu. Şimdi artık top İnşaat şirketlerinde. Planlar çerçevesinde şirketler artık projelerine odaklanarak, yen bir Fikirtepe için çalışacaklardır” dedi.

Şemsettin Aydın, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın yeniden düzenleyerek askıya çıkardığı Fikirtepe Kentsel Dönüşüm projelerinin imar planları bizim istediğimiz ve planladığımız gibi oldu. Bu düzenleme ile planlar olgunlaştı ve eksikleri giderildi. Üç ay gibi kısa bir süre içinde sonuç almış olmamamız, biz firmaların ve vatandaşın önünü açtı. Bundan sonra tüm gücümüzle projeleri gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hız vereceğiz. Bununla beraber planlarda ciddi bir emsal kaybı yaşanmadı. Planlar, kademeli bir artış sağlayarak parsellerin birleşmesini teşvik ediyor. Projeler arasında yeşil alanların kalması ve sosyal alanların dengeli dağılımı kaliteli bir şehircilik anlayışına teşvik ediyor. Bizim iki adada 23 bin metrekare arsamız var zaman kaybettiğimiz 25 hak sahibi ile bu plandan sonra anlaşma imzalayacağız. 1.150 konut gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Arsalarımızın bir kısmı E-5'e baktığı için max yükseklik olan 80 metre yüksekliğin hepsini kullanacağız. Artık engel kalmadı işlerimize yoğunlaşacağız.” şeklinde konuştu.

Fikirtepe'de açıklanan yeni planlarla bir hak kaybının yaşanmayacağına değinen, Şemsettin Aydın, “Baysaş olarak iki adada 23 bin metrekarelik alanda proje gerçekleştireceğiz. Kısa sürede planlar çerçevesinde avan projelerimizi hazırlayarak, çalışmalarımıza başlayacağız” dedi

Yorum Yaz

Benzer Haberler

Fikirtepe'de düğüm çözülüyor! 1134 konut tamamlandı!
  • 11.04.2022 12:12

Fikirtepe'de düğüm çözülüyor! 1134 konut tamamlandı!

İstanbul'daki kentsel dönüşüm noktalarından Kadıköy Fikirtepe'de düğüm çözülüyor ...

Emlak Konut'tan Fikirtepe kentsel dönüşümü için yeni imza!
  • 08.03.2022 09:50

Emlak Konut'tan Fikirtepe kentsel dönüşümü için yeni imza!

Emlak Konut GYO, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde son olarak Ilgın İnşaat ile s ...

Maksem Yapı, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde rol alacak!
  • 08.01.2022 10:32

Maksem Yapı, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümünde rol alacak!

Fikirtepe kentsel dönüşüm projeleri kapsamında 3472 ada 1 parselin inşasını Maks ...

Fikirtepe'nin dönüşümünde Emlak Konut'tan bir imza daha!
  • 06.01.2022 09:49

Fikirtepe'nin dönüşümünde Emlak Konut'tan bir imza daha!

Emlak Konut GYO, Fikirtepe'nin kentsel dönüşümü kapsamında 3470 ada 1 parsel işi ...

Kuzu, Fikirtepe’nin dönüşümünde bir iş daha aldı!
  • 10.12.2021 16:49

Kuzu, Fikirtepe’nin dönüşümünde bir iş daha aldı!

Fikirtepe kentsel dönüşümü kapsamında 3464 ada 2-3 parselin inşaatını Kuzu Grup ...

Hakan Gedikli: 'Konut üretimi artınca fiyat baskılanacak'
  • 23.11.2021 10:23

Hakan Gedikli: 'Konut üretimi artınca fiyat baskılanacak'

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, konut arzının yeniden artacağı bir d ...