Özlem Önal'ın saray yavrusu dairesi!

Özlem Önal'ın saray yavrusu dairesi!

İşte, Özlem Önal'ın özel asansörle çıkılan 'saray yavrusu'nun detayları...

 

Türkiye'nin önde gelen ailelerinden Dedemanlar'ın torunu olan Özlem Önal, Süzer Plaza'nın The Residences bölümündeki penthouse'unu (çatı katı) ilk kez objektiflere açtı. 300 metrekarelik dairesinde Şamdan Plus Exclusive için özel pozlar da veren Önal; 30'uncu kattan İstanbul'u seyreden evinde, en sevdiği yerin yatak odası olduğunu söyledi.

MODERN VE ANTİKANIN UYUMU
- Özlem Önal'ın 2007 yılında taşındığı bu evin bütün iç dekorasyonunu, 20 senelik arkadaşı olan Alara Koçibey yapmış. Bu dekorasyon, o sıralarda mimarlık eğitimine devam eden Alara Koçibey'in ilk profesyonel projesiymiş.
- Hatta Alara Koçibey, bu projeyi iki ders arasında halletmiş. Evin kaba inşaatını ise Özlem Önal'ın eniştesi Çağdaş Yüksel yapmış.
- Evin iç dekorasyonuna bakıldığında; modern çizgilerin antika ve tarihle buluştuğunu görmek mümkün. Duvarlarda çağdaş sanat eserleri ve evin dört bir köşesine yayılmış çok değerli antika parçalar, modern çizgilere sahip mobilyalarla çok güzel bir uyum yakalamış. Evde bulunan antikaların çoğunluğu arkeolog ve sanat danışmanı Sinan Faik Aşkın'ın danışmanlığında satın alınmış.

KOÇİBEY İMZALI AYAKKABI ÜNİTESİ
- Evdeki mutfak, banyo ve hizmetli alanları gibi özel alanlar dışındaki tüm bölücü duvarlar kaldırılarak daha geniş bir görünüm sağlanmış.
- Evin ikinci katında, yatak odası, banyo ve giyinme alanı bulunuyor. Özel tasarım yatağın tam karşısı boydan boya cam. Güneş ışıklarını engellemek için de, kumandayla çalışan tül perde ve kalın perdeler kullanılmış. Yatağın her iki yanında bulunan geçitlerle de geniş banyoya ulaşılıyor.
- Evin üst katında yer alan giyinme bölümü; bütün kadınların imreneceği bir şekilde tasarlanmış. Sayısız ayakkabının bulunduğu ayakkabı ünitesi, Özlem Önal'ın evdeki en çok sevdiği tasarım. Bu tasarım, Alara Koçibey'in de favorisiymiş.

BOĞAZ MANZARALI BANYOSU VAR
- Görkemli çatı katının, en dikkat çekici bölümlerinden biri de hiç şüphesiz bir duvarı tamamen cam olan ve muhteşem manzaraya bakan misafir banyosu. Girenin bir daha çıkmak istemeyeceği bu banyoda yer alan mermer lavabo yine iç mimar Alara Koçibey'in tasarımı.
- Salonda yer alan kanepe, evin dekorasyonu yapılırken alınan ilk mobilyaymış. Komple camdan oluşan duvarın iki yanında La Porte'nin tabloları ve merkezde gizlenmiş ve Özlem Önal'ın satın aldığı DVD ile zaman zaman şömine görüntüsü verdiği televizyon yer alıyor.
 
GÜVENLİ, RAHAT VE ÇOK KULLANIŞLIYMIŞ
- Daha önce Emirgan'da oturan Özlem Önal için, rezidans yaşantısı çok daha güzelmiş. Buradaki dairesini, çok kullanışlı, güvenli ve rahat buluyor. Aslında Anadolu Yakası'nda da müstakil bir evi olan Önal için, bu mekan çok daha keyifliymiş.
- Misafir geldiğinde yardımına koşan otel hizmetlileri, oda servisi ve Süzer Plaza The Residences'ın sunduğu olanaklar, evini kullanışlı kılan unsurlar arasında yer alıyormuş.
- Çok sık seyahat ettiği için, İstanbul'da bulunduğu zamanlarda evde oturmaktan büyük keyif aldığını söyleyen Özlem Önal; evinde misafir ağırlamak, parti vermek istiyormuş.
- Bugüne kadar; evine ilk taşındığında, Cadılar Bayramı'nda ve Eric Watson geldiğinde olmak üzere sadece üç defa davet verebilmiş.
 
  • Etiketler:

Yorum Yaz